Ухвала від 17.06.2014 по справі 826/8456/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 червня 2014 року справа №826/8456/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовомДержавного агентства рибного господарства України

доДержавної виконавчої служби України

провизнання незаконною бездіяльності, скасування вимог та постанов

ВСТАНОВИВ:

Державне агентство рибного господарства України (далі по тексту - позивач, Держрибагенство України) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної виконавчої служби України (далі по тексту - відповідач, ДВС України), в якому просить: 1) визнати незаконною бездіяльність начальника відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Клименко О.С.; 2) скасувати вимогу старшого державного виконавця Рагімової А.Н. від 03 жовтня 2013 року №С-10474/5.-852/5; 3) скасувати постанову старшого державного виконавця Рагімової А.Н. від 03 жовтня 2013 року ВП №39136143 про накладення штрафу; 4) скасувати постанову старшого державного виконавця Рагімової А.Н. від 03 жовтня 2013 року ВП №39136143 про стягнення виконавчого збору; 5) скасувати вимогу старшого державного виконавця Рагімової А.Н. від 08 жовтня 2013 року №С-10474/5.-852/5; 6) скасувати вимогу старшого державного виконавця Рагімової А.Н. від 29 жовтня 2013 року №С-10474/5.-852/5; 7) постанову старшого державного виконавця Рагімової А.Н. від 29 жовтня 2013 року ВП №39136143 про накладення штрафу.

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви Держрибагенства України, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до частини п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Частина перша статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.

Згідно з частиною третьою статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позовну заяву Держрибагенства України підписано представником ОСОБА_2, у свою чергу довіреність на представництво інтересів підписана головою Держрибагенства України ОСОБА_3, однак в матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що ОСОБА_3 дійсно є головою Держрибагенства України та, відповідно, має право видавати довіреності на представництво інтересів, тобто до позовної заяви не додано жодних доказів щодо адміністративної процесуальної дієздатності ОСОБА_3

Частина третя статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Суд звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано документа про сплату судового збору та подано заяву про відстрочення сплати судового збору, в якому просить відстрочити сплату судового збору до призначення Кабінетом Міністрів України голови Держрибагенства України.

Частиною першою статті 8 Закону України "Про судовий збір" визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Разом з тим, в матеріалах справи відсутні належні докази на підтвердження складного майнового стану Держрибагенства України та неможливості вчасної сплати позивачем судового збору, а тому суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.

З урахуванням викладеного Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що позовна заява Держрибагенства України є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки позивач може усунути у дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили шляхом подання до суду: доказів щодо адміністративної процесуальної дієздатності ОСОБА_2 в якості голови Держрибагенства України; оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі, встановленому пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір".

Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Державного агентства рибного господарства України без руху.

2. Встановити Державному агентству рибного господарства України дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити Державне агентство рибного господарства України про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко