ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
18 червня 2014 року справа №826/1527/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовомДержавного комітету телебачення і радіомовлення України
до треті особиВиконавчого комітету Хмельницької міської ради 1. Хмельницька обласна державна телерадіокомпанія "Поділля-центр" 2. Фонд державного майна України
провизнання протиправним та скасування рішення
Державний комітет телебачення і радіомовлення України (далі по тексту - позивач, Держкомтелерадіо України) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Хмельницької міської ради (далі по тексту - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 28 грудня 2006 року №1014-Дв частині оформлення права власності на нежитлову будівлю, що розташована по вул. Володимирській, 92 в м. Хмельницькому, за спільними територіальними громадами сіл, селищ, міст Хмельницької області.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 лютого 2014 року позовну заяву повернуто на підставі пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2014 року скасовано ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 лютого 2014 року та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Автоматизованою системою документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративну справу передано на розгляд судді Кузьменку В.А.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви Держкомтелерадіо України, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Відповідно до частини п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Частина перша статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Згідно з частиною третьою статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позовну заяву Держкомтелерадіо України підписано головою ОСОБА_1, однак в матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно є головою Держкомтелерадіо України та має право підписувати позовну заяву, тобто до позовної заяви не додано жодних доказів щодо адміністративної процесуальної дієздатності ОСОБА_1
З урахуванням викладеного Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що позовна заява Держкомтелерадіо України є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки позивач може усунути у дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили шляхом подання до суду доказів щодо адміністративної процесуальної дієздатності ОСОБА_1 в якості голови Держкомтелерадіо України.
Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву Державного комітету телебачення і радіомовлення України без руху.
2. Встановити Державному комітету телебачення і радіомовлення України дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити Державний комітет телебачення і радіомовлення України про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко