19 червня 2014 року Справа № 803/1057/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
Володимир-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Мівндоходів у Волинській області звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 1744,26 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрована суб'єктом господарювання, перебуває на обліку як платник податків у Володимир-Волинській ОДПІ Головного управління Міндоходів, з 13 гррудня 2012 року був платником єдиного податку. Станом на 26.05.2014 року за відповідачем рахується податковий борг з єдиного податку за серпень - грудень 2013 року та січень 2014 року в сумі 1744,26 грн. Згідно із статтею 59 Податкового кодексу України (ПК України) Володимир-Волинською ОДПІ Головного управління Міндоходів було направлено платнику податків податкову вимогу від 21.01.2014 року № 215-17.
Позивач просить стягнути з відповідача в користь місцевого бюджету міста Володимир-Волинська податковий борг в розмірі 1744,26 грн.
В судове засідання представник позивача не прибув, проте подав до суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності .
Відповідач в судове засідання не прибув, при цьому повістка, яка надіслана рекомендованою кореспонденцією за адресою місця знаходження, не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин , а тому відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) слід вважати, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Згідно із частиною четвертою статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули (при цьому, від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності), що не перешкоджає судовому розгляду, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 13.12.2005 року проведено державну реєстрацію фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради.
13.12.2012 року відповідачем була подана заява про застосування спрощеної системи оподаткування (а.с.7-8), на підставі якої Володимир-Волинською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області 13.12.2012 року видано фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 свідоцтво платника єдиного податку, що підтверджується копією корінця свідоцтва серії НОМЕР_2 (а.с.9). Відповідач зобов'язаний був сплачувати єдиний податок в розмірі 20 відсотків мінімальної заробітної плати, ставка єдиного податку затверджена рішенням Володимир-Волинської міської ради від 13.01.2012 року №15/3 (а.с.10).
Станом на 26.05.2014 року за відповідачем рахується податковий борг з єдиного податку в розмірі 1744,26 грн., який виник у зв'язку із несплатою в повному обсязі єдиного податку за серпень - грудень 2013 року та січень 2014 року в сумі 1744,26 грн., що підтверджується довідкою Володимир-Волинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області № 4197/25-025 від 26.05.2014 року (а. с. 6).
Позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме згідно із статтею 59 ПК України Володимир-Волинською ОДПІ була направлена платнику податків податкова вимога від 21.01.2014 року № 215-17 (а. с.11).
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно із підпунктами 14.1.39, 14.1.156, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності; податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Пунктом 295.1 статті 295 ПК України визначено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Відповідно до пункту 300.1 статті 300 ПК України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Пунктом 87.11 статті 87 ПК України передбачено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується податковий борг з єдиного податку в розмірі 1744,26 грн., щодо наявності та розміру якого відповідачем не подано до суду письмових заперечень, вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, тому адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про стягнення з відповідача на користь місцевого бюджету міста Володимир-Волиннська Волинської області податкового боргу в зазначеній сумі.
Керуючись статтями 122, 128, 162, 163 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету міста Володимира-Волинського Волинської області податковий борг з єдиного податку в розмірі 1744 (одна тисяча сімсот сорок чотири) грн. 26 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Д. Ковальчук