Україна
про залишення апеляційної скарги без руху
20 червня 2014 р. справа № 219/2062/2014-а
приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Попов В.В., розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації на постанову Артемівського міськрайонного суду від 12 травня 2014 р. у справі № 219/2062/2014-а (головуючий І інстанції Букрєй С.П.) за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Артемівського міськрайонного суду про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з жовтня 2013 року по березень 2014 року в розмірі 5292 гривні 00 копійок, стягнення судового збору з Державного бюджету України, допущення негайного виконання постанови суду за один місяць, зобов'язання відповідача надати звіт про виконання постанови суду,-
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 219/2062/2014-а з апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації на постанову Артемівського міськрайонного суду від 12 травня 2014 року.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Судовий збір є обов'язковим платежем до бюджету при зверненні до суду. Розмір судо вого збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
З матеріалів справи вбачається, що апелянт до апеляційної скарги не долучив квитанцію про сплату судового збору, просить звільнити його від сплати судового збору через відсутність відповідного фінансування. (а.с.43-44)
Однак , вищенаведене клопотання не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічне положення міститься в статті 8 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до пункту 20 статті 5 Закону України «Про судовий збір» органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством, що свідчить про те, що Управління праці та соціального захисту населення в усіх інших випадках зобов'язаний сплачувати судовий збір.
Відсутність фінансування на витрати по сплаті судового збору не є поважною причиною для звільнення відповідача від сплати судового збору, тому що держава не визнала за необхідне звільнити державний орган - Управління праці та соціального захисту населення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду.
Відповідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції від 23.10.2013 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви.
За подання адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. За подання адміністративного позову немайнового характеру розмір ставки судового збору складає 0,06 мінімальної заробітної плати (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4).
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 гривень.
Зважаючи на викладене та враховуючи те, що апелянтом оскаржуються вимоги майнового та немайнового характеру, апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації на постанову Артемівського міськрайонного суду від 12 травня 2014 р. у справі № 219/2062/2014-а підлягає залишенню без руху, з наданням строку на усунення зазначених вище недоліків апеляційної скарги, шляхом подання оригіналу квитанції про сплату державного мита в розмірі 950,04 грн. ( 913,50 грн. + 36,54 грн.)
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору до Донецького апеляційного адміністративного суду: отримувач коштів - Державний бюджет м. Донецька КАЛІНІНСЬКИЙ Р-Н 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38034015, рахунок отримувача - 31210206781005, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) - 834016 , код класифікації доходів бюджету - 22030001 , призначення платежу - "Судовий збір, за подання апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації, Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34511611".
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 108, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Відмовити Управлінню праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації у звільненні від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації на постанову Артемівського міськрайонного суду від 12 травня 2014 р. у справі № 219/2062/2014-а - залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги - 7 днів з моменту отримання ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Суддя-доповідач Попов В.В.