Ухвала від 19.06.2014 по справі 802/2263/14-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

19 червня 2014 р. Справа № 802/2263/14-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, розглянувши матеріали позовної заяви всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційно-правового контролю України" до Вінницького національного аграрного університету, в.о. ректора Вінницького національного аграрного університету Янчук Г.В. про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

16.06.2014 року на адресу суду надійшла позовна заява всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційно-правового контролю України" позовною заявою про визнання протиправними дій Вінницького національного аграрного університету та в.о. ректора Вінницького національного аграрного університету Янчук Г.В., що полягають у наданні неповної інформації за запитом на інформацію позивача.

Ознайомившись із поданою заявою і доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Частиною 1 статті 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені ст. 106 КАС України.

Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача-суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача-суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача-суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача-суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

В силу вимог п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

При цьому норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюють на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень цієї статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам закону.

Разом із тим, заявлені позивачем вимоги неконкретизовані, у прохальній частині адміністративного позову не зазначено реквізитів запитів на інформацію, з якими звертався позивач до відповідачів, а також реквізитів рішень Вінницького національного аграрного університету та в.о. ректора Вінницького національного аграрного університету Янчук Г.В., прийнятих за результатами розгляду таких запитів, у яких було надано неповну інформацію.

Таким чином, із заявлених позовних вимог є незрозумілим, які самі дії відповідачів просить визнати протиправними позивач і у зв'язку з розглядом якого саме запиту чи запитів на одержання інформації, що у випадку прийняття судом позовної заяви може істотно ускладнити розгляд справи по суті.

Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З огляду на викладене та враховуючи невідповідність поданої заяви вимогам ст. 106 КАС України позовну заяву всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційно-правового контролю України" слід залишити без руху з наданням особі, яка її подала, строку для усунення виявлених судом недоліків.

Керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 165, 185, 186, 254 КАС України,

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційно-правового контролю України" до Вінницького національного аграрного університету, в.о. ректора Вінницького національного аграрного університету Янчук Г.В. про визнання дій протиправними.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, шляхом приведення позовної заяви та заявлених позовних вимог у відповідність з вимогами ст.ст. 105, 106 КАС України.

3. Копію ухвали надіслати позивачу - для відома та виконання.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Сало Павло Ігорович