Справа № 2-3121/1-10
"12" червня 2014 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого судді - Бартащук Л.П.
при секретарі - Ізвольській С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві Махової Д.А. про зміну способу та порядку виконання судового рішення, -
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві Махової Д.А. про зміну способу та порядку виконання судового рішення.
Вивчивши подання, дослідивши матеріали справи № 2-3121/1, яка надійшла з архіву суду, дійшов до висновку про задоволення подання державного виконавця з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Згідно зі ч. 1 ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження", - за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а так само сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
З 01.01.2013р. набрав чинності Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», яким встановлено гарантії держави щодо виконання судових рішень і особливості їх виконання.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 23 Бюджетного кодексу України, - будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України у порядку, визначеному цим Кодексом.
П. 9 ч. 1 ст. 87 Бюджетного кодексу України до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, належать видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення.
Відповідно до ч. 1 ст. 48 Бюджетного кодексу України, розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом.
Як убачається з матеріалів справи, 19.08.2010 року Дніпровським районним судом м. Києва було прийнято постанову у адміністративній справі № 2-3121/1 за позовом ОСОБА_2 до Управління праці і соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату одноразової допомоги, якою позов був задоволений повністю.
Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 22.03.2011р. постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 19.08.2010р. залишено без змін.
Згідно резолютивної частини постанови, суд вирішив зобов'язати Управління праці і соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації здійснити перерахунок, а Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про виплатити одноразову допомогу ОСОБА_2 відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 45 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати, з рахуванням виплачених позивачу сум.
Згідно повідомлення Управління праці і соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації від 26.12.2013р. на виконання постанови суду ОСОБА_2 проведено перерахунок компенсації розпорядженням від 03.07.2011р. в сумі 39960, 00 грн., особова справа направлена до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для здійснення виплат.
Однак, Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у зв'язку із відсутністю фінансування зазначених виплат, що здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, фактична виплата на даний час не проводилась, що підтверджується лисом від 06.03.2014р.
Оскільки боржником - Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат рішення суду самостійно не виконується з незалежних від нього причин, з метою забезпечення належного виконання судового рішення на підставі Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», суд дійшов до висновку про достатність правових підстав для зміни способу виконання судового рішення шляхом стягнення з боржника належних до виплати і фактично нарахованих другим боржником грошових сум.
Керуючись ст.ст. 158, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження", суд, -
Подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві Махової Д.А. про зміну способу та порядку виконання судового рішення - задовольнити.
Змінити спосіб виконання постанови Дніпровського районного суду м. Києва суду від 19.08.2010 року у адміністративній справі № 2-3121/1 за позовом ОСОБА_2 до Управління праці і соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату одноразової допомоги шляхом стягнення з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_2 39960, 00 грн. одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, які стали інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС в розмірі 45 мінімальних заробітних плат, перерахованої розпорядженням Управління праці і соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації від 03.07.2011 року.
Копію ухвали направити державному виконавцю і сторонам виконавчого провадження - до відома.
Ухвала може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня проголошення.