Справа №468/1071/14-п
16.06.2014 року м. Баштанка
Суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Бойко Л.Л. при секретарі Федорещенко С.С. за участю прокурора Єгорова І.М. розглянувши матеріали, які надійшли від управління Служби безпеки України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1, працюючого начальником метеорологічної станції Баштанка II розряду Миколаївського обласного центру по гідрометеорології, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст. 172-7 ч. 1 КУпАП,
згідно протоколу про адміністративне правопорушення: в ході перевірки встановлено, що на підставі наказу Українського республіканського управління по гідрометеорології та контролю природного середовища №342/к від 24.07.1991 року, начальника водно балансової станції Велико-Анадоль ОСОБА_1 з 01.08.1991 року переведено на посаду начальника метеостанції Баштанка II розряду. Відповідно до посадових обов'язків ОСОБА_1 до його повноважень входить, зокрема: планування і організація роботи метеостанції Баштанка II розряду, контроль за виконанням планів роботи, складання відповідної звітності; забезпечення доведення наказів та розпоряджень Центру до працівників метеостанції Баштанка II розряду, контроль за їх виконанням; розробка та надання на затвердження до Центру посадових інструкцій працівників метеостанції Баштанка II розряду; забезпечення повного, своєчасного і високоякісного виконання річного і місячних планів роботи метеостанції Баштанка II розряду, наказів, вказівок Центру та інших методичних центрів з усіх питань діяльності метеостанції Баштанка II розряду; підготовка пропозицій по добору та розстановці кадрів на посади згідно штатного розпису, переведення працівників на інші посади, суміщення інших посад; подання керівнику Центру пропозиції щодо заохочення та накладання стягнень працівників метеостанції Баштанка II розряду; надання розпоряджень та вказівок працівникам метеостанції Баштанка з питань, які входять до кола діяльності метеостанції Баштанка II розряду і компетенції начальника, тощо.
Згідно положення про метеорологічну станцію Баштанка II розряду, станція є структурним підрозділом Миколаївського обласного центру з гідрометеорології. Метеостанція Баштанка II розряду утримується за рахунок державного бюджету і фінансується відповідно до кошторису Центру. В свою чергу Центр, відповідно до положення про Миколаївський обласний центр з гідрометеорології від 21.05.2013 року №86, є бюджетною неприбутковою організацією, що належить до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та безпосередньо підпорядковується Українському гідрометеорологічному центру.
Начальник метеорологічної станції Баштанка II розряду ОСОБА_1 є посадовою особою державного органу, у зв'язку з чим відноситься до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до пп. «ж» п. 1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
На теперішній час у метеорологічній станції Баштанка II розряду на посаді техніка-метеоролога працює його дружина ОСОБА_2, яка згідно ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є для нього близькою особою.
ОСОБА_2 з моменту призначення на посаду техніка-метеоролога метеорологічної станції Баштанка, знаходиться у безпосередньому підпорядкуванні ОСОБА_1, оскільки перебуває у правовій залежності від останнього.
Вказаний факт, в свою чергу, породжує конфлікт інтересів, тобто суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами близької для ОСОБА_1 особи (дружини) та його службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень.
Проте ОСОБА_1, являючись обізнаним з нормами Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ігноруючи вказані вимоги антикорупційного законодавства про наявність конфлікту інтересів під час виконання своїх обов'язків між ним, як начальником метеорологічної станції Баштанка, та ОСОБА_2, у підпорядкуванні якого вона перебуває, керівництво Центру не повідомляв.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені даного правопорушення визнав частково, зазначивши, що після набрання чинності Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» він в усній формі звертався до керівництва та повідомляв про підпорядкування йому дружини, однак дане питання останніми так і не було вирішено остаточно.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, який вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні даного корупційного адміністративного правопорушення доведена повністю та його слід притягнути до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи (копію Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; копію положення про Миколаївський обласний центр з гідрометеорології; копію положення про метеорологічну станцію Баштанка 2-го розряду; копію посадової інструкції техніка метеоролога метеорологічної станції Баштанка; копію штатного розпису на червень-грудень 2013 року Миколаївського обласного центру з гідрометеорології; копію повідомлення Миколаївського обласного центру з гідрометеорології від 17.03.2014 року за № 32-245/1; копію трудової книжки на ім'я ОСОБА_2; копію наказів Миколаївського обласного центру з гідрометеорології; копію табелів обліку робочого часу; повідомлення Миколаївського обласного центру з гідрометеорології від 20.03.2014 року за № 32-260/1; письмові пояснення ОСОБА_1; письмові пояснення ОСОБА_2; копію паспорту на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; копію паспорту на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3), вважаю, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне корупційне правопорушення передбачене ст. 172-7 ч. 1 КУпАП.
В ході розгляду справи встановлено, що дійсно ОСОБА_1, являючись посадовою особою державного органу, всупереч вимогам ст.ст. 9, 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», в період з 01.07.2011 року по теперішній час не вжив заходів, щодо усунення конфлікту інтересів, пов'язаного з підпорядкуванням йому близької особи та у письмовій формі не повідомив про це керівництво Миколаївського обласного центру з гідрометеорології.
Так, згідно вимог ч.1 ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у підпунктах "а", "в"-"ж" пункту 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Особи, які претендують на зайняття посад, зазначених у підпунктах "а", "в"-"ж" пункту 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону зобов'язані: уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
З урахуванням даних про особу правопорушника, а саме те, що він працює, вчинив адміністративне корупційне правопорушення, за місцем роботи характеризується позитивно, вважаю, що необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових адміністративних правопорушень буде накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн.
Згідно абз. 5 ч. 1 ст. 3 та п. 5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з правопорушника підлягає судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 252, 280, 283 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень (р/р 31117106700026, одержувач - Державний бюджет Баштанського району, код 37893760, банк одержувача ГУД КСУ у Миколаївській області, МФО 826013).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки / отримувач Державний бюджет Баштанського району, код 37893760, банк отримувача ГУДКСУ в Миколаївській області, МФО 826013, р/р 31211206700026, код класифікації доходів бюджету 22030001, судовий збір код ЄДРПОУ Баштанського районного суду Миколаївської області 02892497, пункт 5/.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.