Копія
Справа № 822/1770/14
04 червня 2014 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіЛабань Г.В.
при секретаріВересняк А.А.
за участі:представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства "Комуненерго" про стягнення коштів, -
Позивач звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства "Комуненерго" про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені в розмірі 19879,84 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що порушення відповідачем положень Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", а саме не дотримання встановленого нормативу для працевлаштування інвалідів, призвело до виникнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій, яка складає 19720,00 грн. та 159,84 грн. пені. Просить стягнути з відповідача вказану заборгованість.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, надав письмові заперечення в яких вказав, що протягом звітного періоду КП "Комуненерго" неодноразово повідомляло Ізяславський районний центр зайнятості про наявність вакансій ( звіти форми 3-ПН від 28.01.201 Зр, від 13.05.2013р, від 24.05.2013р, від 10.06.2013р, від 01.10.2013р, від 22.10.2013р, від 07.11.2013р). Основна діяльність підприємства пов'язана з тяжкими і небезпечними умовами праці ( прибирання вулиць, парків, скверів, кладовищ, тощо, що поєднується із навантаженням сміття, бруду, піску, взимку-снігу на транспорт). Робота з такими умовами праці не є підходящою для інвалідів, а тому охочих працювати на таких роботах небагато, а серед інвалідів - тим більше. У період з 01.01.2013р по 01.04.20ІЗр на підприємстві працював інвалід третьої групи ОСОБА_1, фонд оплати праці якого за три місяці склав 7236,15 грн. До даного часу до КП "Комуненерго" не зверталися інваліди для працевлаштування. Крім того, КП "Комуненерго" є збитковим, що підтверджується звітами про фінансові показники діяльності підприємства, а тому, вважаємо, відсутні правові підстави для сплати адміністративно-господарських санкцій та пені
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з підстав наведених нижче.
Судом встановлено, що відповідач - Комунальне підприємство "Комуненерго", код 34739489, зареєстроване реєстраційною службою Ізяславського районного управління юстиції Хмельницької області 02.07.2007 року, як юридична особа.
Відповідно до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Відповідно до ст.20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Судом зважається на те, що відповідачем подано до Фонду соціального захисту інвалідів звіт форми №10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2013 рік, відповідно до якого відповідачем показана середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу - 20 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, фактично працює - 0; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" - 1. Фонд оплати праці штатних працівників - 394,4 грн.; середньорічна заробітна плата штатного працівника - 19720,00 грн.
На підставі даних звіту позивачем проведено розрахунок заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій, згідно якого відповідачу обрахована сума адміністративно-господарських санкцій в сумі середньорічної заробітної плати штатного працівника за не створення 1 робочого місця для працевлаштування інвалідів в розмірі 19720,00 грн.
За порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій станом на 12.05.2014 року позивачем нараховано пеню в розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її період (20 днів прострочення платежу), яка становить 159,84 грн.
Суд бере до уваги, що КП «Комуненерго» протягом 2013 року жодного разу не повідомляв Ізяславський районний центр зайнятості стосовно створення ним робочих місць для працевлаштування інвалідів та не надавав інформацію про вільні робочі місця на вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів (у звітності 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затверджену наказом Мінсоцполітики України від 31.05.2013р. № 316, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 р. за № 988/23520 відсутня інформація щодо наявності вакантних місць для працевлаштування інвалідів). Це підтверджується листом-відповіддю Ізяславського районного центру зайнятості від 06.05.2014 № 720 з копіями звітів, що додаються.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи та пояснень сторін відповідачем не подавались оголошення в газеті про наявність робочих місць для працевлаштування інвалідів, тоді як інвалід третьої групи ОСОБА_1 працював на підприємстві лише 3 місяці.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не дотримано встановлений Законом норматив для працевлаштування інвалідів, тому позивачем правомірно заявлено до стягнення 19720,00 грн. адміністративно-господарських санкцій. Крім того, у зв'язку із несплатою адміністративно-господарських санкцій в добровільному порядку у встановлені законодавством терміни, позивачем обґрунтовано нараховано пеню станом на 12.05.2014 року в розмірі 159,84 грн.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідачем, всупереч вимог ч.1 ст.71 КАС України не надані докази, що спростовують доводи позивача та підтверджують відсутність порушення норм чинного законодавства, натомість позивачем доведений факт порушення відповідачем нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та обґрунтованість застосування адміністративно-господарських санкцій та нарахування пені.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Комуненерго" (місцезнаходження: вул.Подільська, 3, м.Ізяслав, Хмельницька область, код ЄДРПОУ 34739489) на користь Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції у розмірі 19720 (дев'ятнадцять тисяч сімсот двадцять) гривень та пеню у розмірі 159 (сто п'ятдесят дев'ять) гривень 84 копійок.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 06 червня 2014 року
Постанова не набрала законної сили
Суддя/підпис/Г.В. Лабань
"Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань