Постанова від 12.06.2014 по справі 816/2119/14

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/2119/14

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Опошнян І.О.,

представників позивача - Субочева О.М., Бабіної Л.В., Гречко С.І.,

представника відповідача - Решетнік М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бест" до Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

30 травня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Бест" /надалі - позивач; ТОВ "Бест"/ звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області /надалі - відповідач; Полтавська ОДПІ/ про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000791500 від 21.05.2014 та №0000781500 від 21.05.2014.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що висновки Полтавської ОДПІ в акті перевірки від 29.04.2014 № 151/15/30406433 про порушення вимог податкового законодавства, що полягають у неподанні податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної форми власності за березень-грудень 2013 року та заниженні основного платежу по орендній платі за земельну ділянку державної та комунальної форми власності на суму 19070 грн. 88 коп. є помилковими, оскільки ТОВ "Бест" відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України на підставі пункту 46.5 статті 46 Податкового кодексу України та згідно пункту 49.3 статті 49 вказаного Кодексу, 12.02.2013 в електронній формі подано до податкового органу річну податкову декларацію з плати за землю, що підтверджується квитанцією №2. ТОВ "Бест" на підставі поданої річної податкової декларації з плати за землю щомісяця перераховувало розраховану щомісячно суму 1907 грн. 09 коп. до державного бюджету України, що підтверджено банківськими виписками. В зв'язку з цим, позивач просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0000791500 від 21.05.2014 та №0000781500 від 21.05.2014.

12.06.2014 до суду надійшли письмові заперечення проти позову, у яких відповідач на підтвердження правомірності оскаржуваних податкових повідомлень - рішень посилається на висновки акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Бест" щодо неподання в установлений законом строк податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.03.2013 по 31.12.2013 № 151/15/30406433 від 29.04.2014. Зазначає, що перевіркою встановлено порушення позивачем приписів п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу України, що призвело до несплати в бюджет орендної плати за землю за період, охоплений перевіркою в сумі 19070 грн. 88 коп. Пояснює, що ТОВ "Бест" 12.02.2013 засобами E-mail подано декларацію з орендної плати на 2013 рік на земельну ділянку до Полтавської ОДПІ (реєстраційний номер документу № 9005668272). При створенні та заповненні декларації у програмному забезпеченні, платником повинно обратися звітний податковий період - "Рік 2013", однак, позивачем у програмному забезпеченні було обрано звітний період "2013 р., Січень", про що свідчить квитанція № 2 про доставку документу до районного рівня ДПСУ, внаслідок чого нарахування орендної плати в картці облікового рахунку ТОВ "Бест" по даній декларації було проведено лише за січень 2013 р. в сумі 1907 грн. 09 коп. У зв'язку з чим, податкове зобов'язання по орендній платі за землю по ТОВ "Бест" підлягає збільшенню за період з 01.03.2013 по 31.12.2013 на загальну суму 19070 грн. 88 коп. /а.с. 88-89/.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що ТОВ "Бест" /ідентифікаційний код 30406433/ зареєстроване як юридична особа 06.05.1999 виконавчим комітетом Полтавської міської ради.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ "Бест" взято на податковий облік за основним місцем обліку в ДПІ у м. Полтаві ГУ Міндоходів в Полтавській області, в Полтавську ОДПІ ГУ Міндоходів в Полтавській області - взято на облік як платника окремих видів податків.

29.04.2014 Полтавською ОДПІ проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Бест" щодо неподання в установлений законом строк податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.03.2013 по 31.12.2013.

За результатами перевірки складено акт № 151/15/30406433 від 29.04.2014, в якому зафіксовано порушення позивачем підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 288.7 статті 288 Податкового кодексу України, в результаті чого підлягає нарахуванню до сплати в бюджет орендна плата за землю за період з 01.03.2013 по 31.12.2013 в сумі 19070 грн. 88 коп. /а.с. 17-21/.

Як слідує зі змісту акта перевірки № 151/15/30406433 від 29.04.2014, висновок про порушення ТОВ "Бест" підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 288.7 статті 288 Податкового кодексу України перевіряючі обґрунтовують тим, що ТОВ "Бест" не подано податкові декларації з орендної плати за земельні ділянки за період березень - грудень 2013 року. Так, у акті зафіксовано, що ТОВ "Бест" 12.02.2013 засобами E-mail подано декларацію з орендної плати на 2013 рік на земельну ділянку до Полтавської ОДПІ (реєстраційний номер документу № 9005668272), однак, позивачем при створенні та заповненні декларації у програмному забезпеченні обрано звітний період "Січень 2013 р." замість "Рік 2013", про що свідчить квитанція № 2 про доставку документу до районного рівня ДПСУ. Згідно поданої платником податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки за січень 2013 року сума податку за місяць становить 1907,09 грн. Враховуючи викладене, на думку перевіряючих, податкове зобов'язання по орендній платі за землю по ТОВ "Бест" підлягає збільшенню за період з 01.03.2013 по 31.12.2013 на суму 19070 грн. 88 коп.

Перевіркою своєчасності подання податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки та повноти визначення орендної плати за землю за період з 01.03.2013 по 31.12.2013 встановлено неподання податкової декларації з орендної плати за період березень-грудень 2013 року, а також заниження основного платежу по орендній платі за земельні ділянки комунальної та державної форми власності на 19070 грн. 88 коп.

На підставі акта перевірки № 151/15/30406433 від 29.04.2014 Полтавською ОДПІ прийняті наступні податкові повідомлення-рішення від 21.05.2014:

- № 0000781500, яким до ТОВ "Бест" застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 10200 грн. /а.с.91/;

- № 0000791500, яким ТОВ "Бест" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: "орендна плата з юридичних осіб по Щербанівській сільській раді" у загальному розмірі 28606 грн. 32 коп., в тому числі 19070 грн. 88 коп. - за основним платежем та 9535 грн. 44 коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями /а.с. 93/

Позивач не погодився з зазначеними вище податковими повідомленнями-рішеннями, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи оцінку оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням №0000791500 від 21.05.2014 та №0000781500 від 21.05.2014, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з положеннями статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Матеріалами справи підтверджено, що 18.10.2005 між Полтавською районною державною адміністрацією Полтавської області (орендодавець) та ТОВ "Бест" (орендар) укладено договір оренди землі /а.с. 40-44/, згідно умов якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку земель запасу, яка знаходиться за межами населених пунктів на території Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,2117 га, у тому числі під господарськими будівлями і дворами - 0,2117 га. Договір укладено на 3 роки. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію. Умови договору зберігають свою чинність на строк його дії. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі у грошовій формі в розмірі десятикратного земельного податку - 1062 грн. 73 коп. щорічно. У разі зміни в платі за землю орендна плата змінюватиметься у відповідному процентному відношенні.

Вказаний договір зареєстрований у Полтавському районному відділі Полтавської регіональної філії ДП "Центр ДЗК" при Держкомземі України", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 18.10.2005 р. за № 04-05-546-00027.

У подальшому, договір оренди землі від 18.10.2005, згідно якого ТОВ "Бест" орендувало розташовану на території Щербанівської сільської ради земельну ділянку площею 0,2117 га, кадастровий номер 5324087700:00:023:00003, пролонгований згідно договору від 17.10.2008 про внесення змін до договору оренди землі від 18.10.2005 /діяв до 18.10.2011/ та договору від 14.12.2011 про внесення змін до договору оренди землі, укладеного між райдержадміністрацією товариством з обмеженою відповідальністю та зареєстрованого у Полтавському районному відділі Полтавської регіональної філії ДП "Центр ДЗК при Держкомземі України" 18.10.2005 за №04-05-546-00027 /діє до 18.10.2014/ /а.с. 51-60/.

Як слідує зі змісту договору від 14.12.2011 про внесення змін до договору оренди землі, укладеного між райдержадміністрацією та товариством з обмеженою відповідальністю, який зареєстрований у Полтавському районному відділі Полтавської регіональної філії ДП "Центр ДЗК при Держкомземі України" 18.10.2005 за №04-05-546-00027, сторони домовилися внести зміни до пунктів 5, 8, 9 договору оренди землі, укладеного 18.10.2005, виклавши їх в такій редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 228850,58 грн. Договір укладено терміном до 18.10.2014. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію. Умови договору зберігають свою чинність на строк його дії. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі десяти відсотків від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки 22885,06 грн. щорічно. У разі зміни в платі за землю орендна плата змінюватиметься у відповідному процентному відношенні".

Згідно довідки Щербанівської сільської ради №02-28/378 від 22.05.2014, копія якої наявна у матеріалах справи /а.с. 96/, крім земельної ділянки площею 0,2117 га, кадастровий номер 5324087700:00:023:00003, других земельних ділянок, які б знаходилися в оренді у ТОВ "Бест", на території Щербанівської сільської ради починаючи з 2005 року не було.

Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку (пункт 46.1 статті 46 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України /у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин/ платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно пункту 49.3 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до пункту 288.7 статті 288 Податкового кодексу України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.

Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до підпункту 286.3 статті 286 Податкового кодексу України платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Згідно з пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

При цьому, підпунктом 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - це плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, 12.02.2013 ТОВ "Бест" засобами електронного зв'язку в електронній формі подано до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік, згідно якої річна сума орендної плати, яка підлягає сплаті за даними платника складає 22885 грн. 06 коп., у тому числі за січень - листопад 2013 року в розмірі 1907 грн. 09 коп. та за грудень 2013 року - в розмірі 1907 грн. 07 коп. Копії податкової декларації з додатком № 1 та копії квитанцій про доставку до податкового органу наявні у матеріалах справи /а.с. 23-27/.

Представник відповідача у судовому засіданні на уточнююче запитання суду пояснив, що копія податкової декларації, яка наявна у матеріалах справи, за своїм змістом повністю відповідає податковій декларації, що була надіслана позивачем до податкового органу.

Відповідно до пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

ТОВ "Бест" своєчасно та у повному обсязі проведено сплату податкового зобов'язання по орендній платі за землю за березень - грудень 2013 року на загальну суму 19070 грн. 90 коп., що підтверджується виписками банків, копії яких наявні у матеріалах справи /а.с. 30-39/.

Суд відхиляє доводи відповідача з посиланням на неподання ТОВ "Бест" декларації з орендної плати за земельну ділянку за звітний податковий період березень - грудень 2013 року, оскільки при створенні та заповненні декларації у програмному забезпеченні підприємством обрано звітний період - "2013 р., Січень", при тому, що повинен був обиратися звітний податковий період - "Рік 2013", оскільки у рядку 3 поданої позивачем до контролюючого органу податкової декларації з плати за землю зазначено звітний період "за 2013 рік", а у рядку "за місяць" проставлено прочерк. Заповнення граф вказаної декларації свідчить про подання ТОВ "Бест" податкової звітності з орендної плати за землю саме за звітний період - 2013 рік.

Слід зазначити, що у акті перевірки № 151/15/30406433 від 29.04.2014 також зафіксовано, що ТОВ "Бест" 12.02.2013 засобами E-mail подано до Полтавської ОДПІ декларацію з орендної плати саме на 2013 рік /а.с. 20/.

Стосовно зазначення у квитанціях № 2 про прийняття податковим органом податкової звітності /декларації з плати за землю та додатку 1 до податкової декларації з плати за землю/ у графі "За період" - "2013 р., січень", суд зазначає, що вказані квитанції сформовані програмним забезпеченням органів ДПС, зазначення вказаних вище відомостей у графі "За період" не змінює змісту самої податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 12.02.2013, у якій позивачем вказано звітний період - 2013 рік та визначено суму орендної плати на 2013 рік за період з січня по грудень включно.

Таким чином, у зв'язку з поданням ТОВ "Бест" до контролюючого органу річної податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) за 2013 рік, що згідно пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України звільняє підприємство від обов'язку подання щомісячних декларацій, суд дійшов висновку про відсутність в діях платника податків порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 288.7 статті 288, пункту 286.3 статті 286 Податкового кодексу України та як наслідок про неправомірність винесення Полтавською ОДПІ оскаржуваних податкових повідомлень-рішень № 0000781500 від 21.05.2014 та № 0000791500 від 21.05.2014.

З огляду на частину 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено факт порушення позивачем підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 288.7 статті 288, пункту 286.3 статті 286 Податкового кодексу України.

Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення №0000791500 від 21.05.2014 та №0000781500 від 21.05.2014 винесені без врахування всіх обставин, що мали значення для прийняття рішень, а тому є протиправними та підлягають скасуванню.

Отже, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені витрати з Державного бюджету України.

Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

При зверненні до суду з даним адміністративним позовом ТОВ "Бест" сплачено 10 відсотків розміру ставки судового збору, що підтверджується платіжним дорученням № 354 від 29.05.2014 на суму 182 грн. 70 коп. /а.с. 2/.

Підпунктом 3 частини 9 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України встановлено, що у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

З огляду на вищевикладене, підлягають стягненню з Державного бюджету України в особі Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області на користь ТОВ "Бест" витрати зі сплати судового збору в розмірі 182 грн. 70 коп.

В силу пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" органи доходів і зборів звільнені від сплати судового збору, а тому судовий збір в сумі, що становить 90 відсотків розміру ставки судового збору, з відповідача до державного бюджету не стягується.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Бест" до Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області від 21.05.2014 року № 0000781500.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області від 21.05.2014 року № 0000791500.

Стягнути з Державного бюджету України в особі Полтавської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області (ідентифікаційний код 38719466, вул. М. Бірюзова, 47 м. Полтава, 36007) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бест" (ідентифікаційний код 30406433, вул. Кагамлика, 82-Б, м. Полтава, 36008) витрати зі сплати судового збору в розмірі 182 грн. 70 коп. (сто вісімдесят дві гривні сімдесят копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 17 червня 2014 року.

Суддя С.С. Сич