Справа № 598/1021/14-ц
провадження № 2/598/320/2014
іменем України
"05" червня 2014 р. м.Збараж
Суддя Збаразького районного суду Тернопільської області Олещук Б.Т. ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Збаразької міської ради Тернопільської області про визнання права на приватизацію земельної ділянки,-
встановив:
02 червня 2014 року позивач звернувся до суду із цивільним позовом до Збаразької міської ради про визнання права на приватизацію земельної ділянки в якому просив: визнати недійсним рішення Збаразької міської ради шостого скликання дванадцятої сесії від 14.03.2014р. №694 «Про дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місці) ОСОБА_1, ОСОБА_2.»; надати йому дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) відповідно до рішення виконкому Збаразької міської ради №357 від 29.06.1995р., за адресою: АДРЕСА_1; визнати за ним право на приватизацію земельної ділянки згідно рішення виконкому Збаразької міської ради №357 від 29.06.1995р., за вищевказаною адресою.
Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно рішення Конституційного Суду України від 01 квітня 2010 року №10-рп/2010 року положення пунктів "а", "б", "в", "г" статті 12 Земельного кодексу у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб'єкти владних повноважень; положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на "спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності" слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Відповідно до п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року №7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» (із змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України від 19.03.2010 року №2) за загальним правилом розмежування компетенції судів з розгляду земельних та пов'язаних із земельними відносинами майнових спорів відбувається залежно від суб'єктного складу їх учасників. Ті земельні та пов'язані із земельними відносинами майнові спори, сторонами в яких є юридичні особи, а також громадяни, що здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статус суб'єкта підприємницької діяльності, розглядаються господарськими судами, а всі інші - в порядку цивільного судочинства, крім спорів, зокрема, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень при реалізації ними управлінських функцій у сфері земельних правовідносин, вирішення яких згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства віднесено до компетенції адміністративних судів.
Предметом даного позову є оскарження рішення Збаразької міської ради від 14.03.2014р. №694 і дій Збаразької міської ради при реалізації останньою управлінських функцій у сфері земельних правовідносин.
Отже, враховуючи норми чинного законодавства, беручи до уваги те, що спори щодо оскарження рішень, дій суб'єктів владних повноважень при реалізації ними управлінських функцій у сфері земельних правовідносин, згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України віднесено до компетенції адміністративних судів, а тому дана позовна заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства і повинна розглядатися у порядку адміністративного судочинства (відповідно до норм Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, оскільки дана позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а тому, відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, слід відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Збаразької міської ради про визнання права на приватизацію земельної ділянки.
На підставі наведеного та керуючись ст.17 КАС України, рішенням Конституційного Суду України від 01 квітня 2010 року №10-рп/2010 року, п.1 ч.2 ст.122, ст.ст.209, 210, 292, 293 ЦПК України, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Збаразької міської ради Тернопільської області про визнання права на приватизацію земельної ділянки.
Дана ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Збаразький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка брала участь у справі протягом п'яти днів з дня її проголошення, а особами, без участі яких постановлено ухвалу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Дана ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Б. Олещук