Постанова від 16.06.2014 по справі 2а-9737/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2014 року № 2а-9737/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

секретар судового засідання Шозда Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Пустомитівському районі Львівській області Головного управління Міндоходів у Львівській області до ОСОБА_1, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Головне управління Державного казначейства України у Львівській області, про стягнення податку, -

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 158880 грн. 00 коп.

Підставами позову, на думку контролюючого органу, є те, що відповідачем при проведенні першої реєстрації транспортного засобу не сплачено до бюджету суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог ч.1 ст.41 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

Згідно з ст.1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991 року за №1963-XII (чинного на момент винекнення податкового боргу), платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Як вбачається з додатку до листа Управління Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області від 13.01.2011 року за №2096с, ОСОБА_1 02.03.2010 року та 13.03.2010 року здійснив першу реєстрацію транспортних засобів марки Мersedes-Benz 814 D, 1996 року, д.н.з. НОМЕР_1, Мersedes-Benz 817, 1996 року випуску, д.н.з НОМЕР_2, та Мersedes-Benz 817, 1996 року випуску, д.н.з НОМЕР_3.

З розрахунків суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів при першій реєстрації транспортного засобу вбачається, що відповідач повинен був сплатити 158880 грн. 00 коп.

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що податок при реєстрації вищенаведених транспортних засобів до бюджету не надходив.

Частиною 6 ст.5 даного Закону передбачено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.

З огляду на викладені обставини, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з фізичної особи суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Як передбачено ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.5 цього ж Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується, зокрема, фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків, а також внесення в установленому порядку платежів за огляд транспортних засобів, реєстрацію, перереєстрацію та зняття їх з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

В матеріалах справи наявна постанова Львівського окружного адміністративного суду від 06.05.2014 року у справі №2а-11787/10/1370, якою визнано протиправною та скасовано першу державну реєстрацію в Україні транспортних засобів марки Мersedes-Benz 814 D, 1996 року, д.н.з. НОМЕР_1, Мersedes-Benz 817, 1996 року випуску, д.н.з НОМЕР_2, та Мersedes-Benz 817, 1996 року випуску, д.н.з НОМЕР_3, здійснену ВРЕР ДАІ при ГУМВС у Львівській області 02 та 13 березня 2010 року на ім'я ОСОБА_1

З огляду на викладене та те, що державна реєстрація вищезазначених транспортних засобів за відповідачем визнана неправомірною та скасована в судовому порядку, суд вважає, що підстави для стягнення з останнього податку з власників транспортних засобів відсутні, оскільки сплата такого пов'язується з державною реєстрацією.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів не підлягає стягненню з відповідача, а тому в задоволенні адміністративного позову належить відмовити.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, судові витрати не належить стягувати зі сторін.

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

3. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 16 червня 2014 року.

Суддя В.Я.Мартинюк