Україна
про залишення апеляційної скарги без руху
16 червня 2014 р. справа № 260/2992/14-а
приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Попов В.В., розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м. Донецьку від 15.05.2014р. у справі № 260/2992/14-а (провадження по справі № 2-а/260/119/2014) (головуючий І інстанції Хмельницька Л.І.) за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку Ради, третя особа: Управління Державної казначейської служби України у Ленінському районі м. Донецька про скасування рішення, визнання дій протиправними зобов'язання вчинити певні дії,-
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 260/2992/14-а ( провадження по справі № 2-а/260/119/2014) з апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м. Донецьку від 15.05.2014р.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Судовий збір є обов'язковим платежем до бюджету при зверненні до суду. Розмір судо вого збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
З матеріалів справи вбачається, що апелянт до апеляційної скарги не долучив квитанцію про сплату судового збору, просить звільнити від сплати судового збору. (а.с.28-29)
Однак , вищенаведене клопотання не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічне положення міститься в статті 8 Закону України «Про судовий збір».
Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати відповідні докази.
З матеріалів справи вбачається, що апелянт не долучив жодного доказу в підтвердження свого клопотання.
Відповідно до пункту 20 статті 5 Закону України «Про судовий збір» органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством, що свідчить про те, що Управління праці та соціального захисту населення в усіх інших випадках зобов'язаний сплачувати судовий збір.
Законом України " Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції на дату подання апеляційної скарги), заявнику за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду необхідно сплатити 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви немайнового характеру.
Оскільки, при поданні адміністративного позову немайнового характеру сплаті підлягає ставка судового збору - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, тому апелянту необхідно сплатити 36,54 грн. (1218 грн. * 0,06 м.з.п.* 50 %).
Також , відповідно до вимог частини 2 статті 186 КАС України (в редакції Закону України від 7 липня 2010 року N 2453-VI, яка є чинною з 30 липня 2010 року) апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з матеріалів справи постанова Ленінського районного суду м. Донецьку від 15.05.2014р. у справі № 260/2992/14-а (провадження по справі № 2-а/260/119/2014) прийнята в порядку письмового провадження.
Копія спірного рішення направлена на адресу апелянта (а.с.27), однак докази щодо дати фактичного отримання спірного рішення в матеріалах справи відсутні та заявником не надані.
Апеляційна скарга подана управлінням 06.06.2014 року. (арк.спр.28-29)
За частиною 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
З урахуванням вищенаведеного апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м. Донецьку від 15.05.2014р. у справі № 260/2992/14-а (провадження по справі № 2-а/260/119/2014) підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, шляхом надання оригіналу квитанції (платіжного доручення) про сплату судового збору у розмірі 36,54 грн., надання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції з обґрунтуванням поважності причин пропуску цього строку, доказів щодо дати фактичного отримання оскаржувального рішення (поштовий конверт).
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору до Донецького апеляційного адміністративного суду: отримувач коштів - Державний бюджет м. Донецька КАЛІНІНСЬКИЙ Р-Н 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38034015, рахунок отримувача - 31210206781005, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) - 834016 , код класифікації доходів бюджету - 22030001 , призначення платежу - "Судовий збір, за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Донецьку ради, Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34511611".
Керуючись ст. 108, ст. 187, ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач, -
Відмовити Управлінню праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Донецьку ради у задоволенні клопотання про звільнення від сплати державного мита.
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м. Донецьку від 15.05.2014р. у справі № 260/2992/14-а (провадження по справі № 2-а/260/119/2014) - залишити без руху.
Встановити Управлінню праці та соціального захисту населення Ленінської районної в м. Донецьку ради тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом направлення на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції (платіжного доручення) про сплату судового збору у розмірі 36,54 грн., надання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції з обґрунтуванням поважності причин пропуску цього строку, доказів щодо дати фактичного отримання оскаржувального рішення (поштовий конверт).
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз'яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя-доповідач Попов В.В.