Ухвала від 10.06.2014 по справі 359/522/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 359/522/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Величка В.П. Суддя-доповідач: Мамчур Я.С.

УХВАЛА

Іменем України

10 червня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого судді: Мамчура Я.С.

суддів: Желтобрюх І.Л., Шостака О.О.

при секретарі: Гімарі Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Фоззі - Фуд» на постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 09 квітня 2014 року у справі за адміністартвиний позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фоззі - Фуд» до Бориспільської міської ради Київської області про скасування рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому з урахування заяви про зміну позовних вимог, просив рішення Бориспільської міської ради Київської області VI скликання від 22 лютого 2011 року №306-7- ІV «Про заборону роздрібної торгівлі в нічний час алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Бориспіль» скасувати, вирішити питання про розподіл судових витрат.

В обґрунтування позову, позивач вважає, що оскаржуване рішення Бориспільської міськради Київської області не відповідає вимогам чинного законодавства України і відповідач таким чином втручається у господарську діяльність суб'єктів господарювання, а саме обмежує права власників торговельних об'єктів у здійснені ними незаборонених законом видів підприємницької діяльності: продажу пива та алкогольних напоїв в м. Борисполі.

Постановою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 09 квітня 2014 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить дану постанову скасувати та прийняти нову про задоволення адміністративного позову, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.

В обґрунтування апеляційної скарги позивач вказує на обставини, викладені в адміністративному позові.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду - без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З матеріалів справи вбачається, що Бориспільською міською радою VI скликання прийнято рішення №306-7-УІ «Про заборону роздрібної торгівлі в нічний час алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Борисполя» (а.с. 15).

Вважаючи таке рішення протиправним, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Відмовляючи в задоволенні адміністративного позову, суду першої інстанції зазначив, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення від 22 лютого 2011 року №306-7- ІV діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством. Підстави для його скасування відсутні.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції.

Відповідно до статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Статтею 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування в межах компетенції, визначених цим та іншими законами.

Повноваження відповідача в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку визначені ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до них відносяться, зокрема,

здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розвитку транспорту і зв'язку;

здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією і організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговувань транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єкти нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах;

прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства;

здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів;

встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Відповідно до статті 40 вказаного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, крім повноважень, передбачених цим Законом, здійснюють й інші надані їм законом повноваження.

Положеннями ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (в редакції від 03 вересня 2007 року) передбачено заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів: особам, які не досягли 18 років; у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоров'я; у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у місцях проведення спортивних змагань; в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування; з торгових автоматів; з полиць самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних напоїв); поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); з рук та у не визначених для цього місцях торгівлі.

Згідно приписів абзацу 2 пункту 9 постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», роздрібна торгівля алкогольними напоями теж забороняється, серед іншого, в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування.

Як вбачається зі змісту рішення від 22 лютого 2011 року №306-7-ІV, Бориспільською міською радою Київської області вирішено заборонити роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) в нічний час з 23:00 до 07:00 в об'єктах торгівлі та сфери послуг, крім закладів ресторанного господарства.

Про прийняття такого рішення відповідачем опубліковане відповідне повідомлення в газеті «Трудова Слава» від 01 березня 2011 року №№27-28 (а.с. 110, 112).

Крім того, оскаржуване рішення було доведено до відома громадськості, шляхом опублікування його 22 лютого 2011 року на офіційному веб - сайті Бориспільської міської ради Київської області (http://borispol-rada.gov.ua/ukrainian/dokumenti/dokumenti/rishennya-miskoyi-radi/2011/2/22.html), що дає можливість всім бажаючим ознайомитись з його текстом.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що дане рішення прийняте у відповідності до положень Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» та постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями». Підстави для його скасування відсутні.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про необгрунтованість адміністративного позову та про необхідність відмовити в його задоволенні. Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись статтями 196, 198, 200, 205, 206, 212 КАС України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Фоззі - Фуд» - залишити без задоволення.

Постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 09 квітня 2014 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий Мамчур Я.С.

Судді Желтобрюх І.Л.

Шостак О.О.

Повний текст виготовлено 13.06.14 року.

.

Головуючий суддя Мамчур Я.С

Судді: Желтобрюх І.Л.

Шостак О.О.