Постанова від 11.06.2014 по справі 822/2078/14

Копія

Справа № 822/2078/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Тарновецького І.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ярмолинецького районного управління юстиції Хмельницької області про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з позовом до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ярмолинецького районного управління юстиції Хмельницької області, в якому просив зобов'язати відповідача внести зміни до актового запису про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_1 № 2 від 13.05.1949 року, а також у свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 змінивши ім'я нареченої з "ОСОБА_1" на "ОСОБА_1".

Позивач в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений судом належним чином, причину неявки до суду не повідомив. Надіслав до суду письмові заперечення.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно із частиною 6 статті 12, частини 1 статті 41 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ярмолинецького районного управління юстиції Хмельницької області із заявою про внесення змін до актового запису про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_1 № 2 від 13.05.1949 року складеного виконавчим комітетом Антоновецької (Голохвастівської - за старим адміністративно - територіальним поділом) сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області, щодо виправлення власного імені нареченої з "ОСОБА_1" на "ОСОБА_1".

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ярмолинецького районного управління юстиції Хмельницької області Висновком про внесення змін до актового запису цивільного стану від 01.04.2014 року відмовив у внесенні змін до вказаного актового запису, в зв'язку з тим, що відсутній актовий запис про народження заявниці ОСОБА_1 за 1930 рік в архівах відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ярмолинецького районного та Головного управлінь юстиції у Хмельницькій області, що є основним документом для внесення змін та виявленими розбіжностями у відомостях про матір в актових записах про народження дітей.

Внаслідок чого позивач звернувся до суду з позовними вимогами про зобов'язання відповідача внести зміни до актового запису про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_1 № 2 від 13.05.1949 року, а також у свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 змінивши ім'я нареченої з "ОСОБА_1" на "ОСОБА_1".

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" внесення відомостей про народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях.

У відповідності до ч. 1. ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану регулюється Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року № 96/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 року за № 55/18793 із змінами і доповненнями (далі - Правила).

Пунктом 1.1 Правил визначено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

За приписами п.п. 1.7 та 1.15 Правил зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. Відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.

Відповідно до п.п.2.13.2 Правил, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є постанова адміністративного суду.

Відповідно до ст. 294 Цивільного кодексу України фізична особа має право на ім'я. Фізична особа має право на транскрибований запис її прізвища та імені відповідно до своєї національної традиції. У разі перекручення імені фізичної особи воно має бути виправлене. Якщо перекручення імені було здійснене у документі, такий документ підлягає заміні.

Так, судом встановлено, що в копії паспорта позивача серії НОМЕР_2, виданого 13.03.1997 року Ярмолинецьким РВ УМВС України в Хмельницькій області, в копії пенсійного посвідчення позивача Серії НОМЕР_5 від 18.02.2003 року та в копіях свідоцтв про народження дітей позивача: доньки ОСОБА_7 НОМЕР_3 від 30.04.1966 року та доньки ОСОБА_8 Серії НОМЕР_4 від 06.03.2014 року (повторне), ім'я позивача записано - ОСОБА_1. Також, даний факт підтверджується наданими до суду матеріалами справи.

Отже, суд приходить до висновку, що в актовому записі про шлюб № 2 від 13.05.1949 року складеного виконавчим комітетом Антоновецької (Голохвастівської - за старим адміністративно - територіальним поділом) сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області, а також у свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1, допущено описку, а саме невірно вказано ім'я позивача, тому останні підлягають заміні шляхом виправлення в імені нареченої з "ОСОБА_1" на "ОСОБА_1".

Відповідачем не доведено правомірності своїх дій, відмовляючи позивачу у задоволенні його заяви про внесення змін до актового запису про шлюб № 2 від 13.05.1949 року, шляхом виправлення імені нареченої з "ОСОБА_1" на "ОСОБА_1".

Пунктом 2.22 Правил передбачено, що після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається або надсилається для вручення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його проживання свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану. На свідоцтві проставляється штамп "Повторно". Свідоцтво про державну реєстрацію, подане заявником для внесення змін, анулюється та знищується у встановленому порядку.

Згідно з п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану" від 07.07.1995 року № 12 у разі відмови органом РАЦС внести зміни до актів громадянського стану, заяви з цього приводу підлягають розгляду в судовому порядку.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.7, 11, 71, 86, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву задовольнити.

Зобов'язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ярмолинецького районного управління юстиції Хмельницької області внести зміни

до актового запису про шлюб № 2 від 13.05.1949 року складеного виконавчим комітетом Антоновецької (Голохвастівської - за старим адміністративно - територіальним поділом) сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області, виправивши ім'я нареченої з "ОСОБА_1" на "ОСОБА_1";

у свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1 зареєстрованого Ярмолинецьким райбюро РАЦС Кам'янець - Подільської області в м. Ярмолинці, змінивши ім'я нареченої з "ОСОБА_1" на "ОСОБА_1".

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький