ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
12 червня 2014 року м. Київ № 826/8176/14
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Відділу ДАІ Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві
Інспектора СОН ДТП ВДАІ Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві
Романенка Володимира Володимировича
про визнання дій протиправними
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відділу ДАІ Дніпровського РУ ГУМВС України в м. Києві , інспектора СОН ДТП ВДАІ Дніпровського РУ ГУМВС України в м. Києві Романченка Володимира Володимировича з наступними позовними вимогами:
- визнати протиправними дії інспектора СОН ДТП ВДАІ Дніпровського РУГУМВС України в м. Києві Романенка Володимира Володимировича, по складенню відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення серії АВ2 № 467696 від 30.05.2014р.
Розглянувши позовну заяву з додатками, суд прийшов до висновку, що вона подана з порушенням правил предметної підсудності та її не належить розглядати в Окружному адміністративному суді міста Києва.
Так відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може продовжити розгляд справи, але не більш як на п'ять днів (ст. 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, оскільки позовні вимоги стосуються рішення суб'єкта владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, то позов має вирішуватись відповідно до ст. ст.. 18, 171-2 КАС України з урахуванням вимог ч. 1 ст. 19 КАС України.
Отже, з урахуванням положень статей 171-2 та 19 КАС України та даних, що містяться у позовній заяві і доданих до неї документів, заяву подано з порушенням вимог КАС України, оскільки вона не підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.
Відповідно до ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог підсудності, постановляє ухвалу про повернення позовної заяви позивачеві.
На підставі встановленого, керуючись п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Г. Вєкуа