Ухвала від 06.06.2014 по справі 826/7797/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

06 червня 2014 року м. Київ № 826/7797/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Саніна Б.В., при секретарі судового засідання Борисовій Т.М., розглянувши адміністративний позов

за позовомОСОБА_1

до про Державного агентства України з управління зоною відчуження зобов'язати вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

05.06.2014 р. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі-позивач/ОСОБА_1) до Державного агентства України з управління зоною відчуження (надалі-відповідач), в якому просить суд:

1. Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі;

2. Визнати таким, що втратив чинність, п.2 Наказу Адміністрації зони відчуження від 25.01.2011 р. №02 (по особовому складу) з 25.01.2011 р.;

3. Зобов'язати Державне агентство України з управління зоною відчуження, зокрема:

- провести відповідний перерахунок заробітної плати позивачу з урахуванням надбавки за вислугу років у розмірі 40% за час роботи на державній службі у зоні відчуження за наступні місяці, а саме: з 19 березня, за квітень та травень 2011 р.

- надати позивачу довідку про заробітну плату, яка подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям.

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду з огляду на наступне.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Крім того, ч.3 ст.99 КАС України визначено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Так, 03.06.2014 р. позивач подав адміністративний позов до Окружного адміністративного суду м. Києва, про що свідчить відповідний штамп відділу документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду м. Києва на першій сторінці адміністративного позову.

Водночас, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, дізнавшись у 2011 р. про порушення своїх прав та законних інтересів ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом про визнання нечинним п.2 Наказу Державного департаменту - Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення від 25.01.2011 р. №02 (по особовому складу) (надалі - Наказ №02).

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.07.2011 р. по справі №2а-7601/11/2670 позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено в повному обсязі, визнано нечинним п.2 Наказу №02.

Тобто, позивач мав можливість звернутись із позовними вимогами про визнання таким що втратив чинність п.2 Наказу №02, ще в 2011 р. чого вчинено не було.

Крім того, із змісту позовної заяви вбачається, що позивач ще 2011 р. знав про те, що йому невірно проведено нарахування заробітної плати.

Також, листом №01-2408/1.2 від 24.07.2013 р. позивача було повідомлено про нездійснення перерахунку заробітної плати.

Таким чином позивач мав можливість звернутись із вимогою щодо зобов'язання Державного департаменту - Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (наразі Державне агентство України з управління зоною відчуження) провести відповідний перерахунок заробітної плати з урахуванням надбавки за вислугу років у розмірі 40% з 19 березня, за квітень та травень 2011 р. та надання ОСОБА_1 довідки про заробітну плату, яка подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, ще в 2011 р.

Водночас, суд не приймає до уваги посилання позивача, на те що причини пропуску строку звернення до суду пов'язані з проведенням юридичних процедур, а саме направлення запитів до Окружного адміністративного суду м. Києва та Київського апеляційного адміністративного суду, оскільки такі запити не перешкоджали позивачу звернутися до Окружного адміністративного суду м. Києва із відповідним адміністративним позовом.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку про пропуск позивачем строку на звернення до суду встановленого ч.3 ст.99 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог КАС України визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення особою відповідних дій.

Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Відповідно до ч.2 ст.5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Зважаючи на вищенаведене, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись ст.ст.99, 100, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного агентства України з управління зоною відчуження про зобов'язання вчинити дії - залишити без розгляду.

2. У випадку оскарження ухвали справа буде скерована до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

3. Роз'яснити позивачу про його право на повторне звернення до суду з позовом, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.

Суддя Б.В. Санін