Справа № 817/1395/14
10 червня 2014 року 09год. 35хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б. за участю секретаря судового засідання Школяр О.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Головного управління Міндоходів у Рівненській області
доФізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій у розмірі 8500 грн.00 коп,
Головне управління Міндоходів у Рівненській області звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 8500 грн.00 коп.
Позивач у судове засідання не з'явився, на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи у відсутності представника позивача.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, судом встановлено наступне.
Відповідно до наказу Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 15.10.2013 № 501 та направлень на проведення фактичної перевірки від 15.10.2013 №№ 199, 200 працівниками управління проведено фактичну перевірку дотримання вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) у магазині за адресою: АДРЕСА_1.
У ході проведення перевірки встановлено факт реалізації пачки сигарет "Честерфілд блу" з маркою акцизного податку: 20 АБЕУ 891817 ТВ 12/4 за ціною 12,50 грн. Продавець видала фіскальний чек № 0000000374 від 16.10.2013. Крім цього, в реалізації знаходилися тютюнові вироби в асортименті, які зазначені в додатку до акту перевірки в кількості 37 пачок на загальну суму 422,50 грн.
На вказаних тютюнових виробах марки акцизного податку мають ознаки підробки, а саме: відсутня гама кольорів, захисні видимі волокна повторюються в однакових місцях на різних марках.
За результатами перевірки було складено акт від 16.10.2013 № 106/21/НОМЕР_1.
В акті перевірки зазначено, що наступні марки акцизного податку: 16 ААБЗ 296807 ТВ 13/2, 25ААБЛ 309054, 20 АБЕУ 891817 будуть направлені на проведення експертизи.
Вилучену марку акцизного податку було направлено на проведення експертизи до уповноваженої державної установи - Департаменту державної політики у сфері пробірного нагляду, документів суворої звітності та лотерейної діяльності Міністерства фінансів України листом від 21.10.2013 № 1468/10/17-00-21-19.
Актом експертизи від 22.11.2013 № 287-10-13 встановлено, що надані на експертизу марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва з реквізитами: ТВ, 20 АБЕУ 891817, 12/4; ТВ, 16 ААБЗ 296807, 13/2; ТВ, 25ААБЛ 309054, 13/1 - державним підприємством "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" не виготовлялись і є підробленими.
Зберігання та реалізація алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку суперечить абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями (далі- Закон № 481/95-ВР) та Положенню про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1251.
Відповідальність за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку встановлена абзацом 15 частини 2 статті 17 Закону № 481/95- ВР (зі змінами та доповненнями), і передбачає застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.
Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"" та на підставі вищезазначеного акту перевірки було прийнято рішення від 20.12.2013 № 170098/21 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу суму 8500грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій отримане особисто ОСОБА_1, 26.12.2013 згідно поштового повідомлення від 23.12.2013 року.
Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 790, у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Відповідач заперечення проти позову та доказів щодо погашення вказаної суми штрафних санкцій не надав.
З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення суми штрафних санкцій підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 8500 грн. до державного бюджету на р/р 31116106700128, УК в Дубровицькому районі 21081100, код ЄДРПОУ 37863689, ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО 833017, код платежу 21081100, код виду сплати 135.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Сало А.Б.