Постанова від 02.06.2014 по справі 817/1313/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/1313/14

02 червня 2014 року 11год. 07хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б. за участю секретаря судового засідання Школяр О.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Головного управління Міндоходів у Рівненській області

доСуб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1

про стягнення санкцій у сумі 1700,00 грн,

ВСТАНОВИВ :

Головне управління Міндоходів у Рівненській області звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення санкцій у сумі 1700,00 грн.

Позивач у судове засідання не з'явився, на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи у відсутності представника позивача.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, судом встановлено наступне.

Відповідно до наказу начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Рівненській області від 03.05.2012 № 104 та направлення на проведення перевірки № 91 від 03.05.2012, і на підставі листа Рівненського MB УМВС України в Рівненській області від 03.05.2012 за вих. № 50/5-11744 працівниками Регіонального управління Департаменту проведено перевірку дотримання вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 в кафетерії "ІНФОРМАЦІЯ_1", якій йому належить, за адресою: АДРЕСА_1.

У ході проведення перевірки встановлено, що в реалізації знаходилися алкогольні напої в асортименті згідно додатку до акту перевірки, на яких наклеєні марки акцизного податку, що містять ознаки підробки, а саме: відсутня гама кольорів на припресованому захисному голографічному елементі, друк серії, коду регіону, дати виготовлення марки акцизного податку та суми акцизного податку - нечіткий.

Всього в приміщенні кафетерію знаходилося 26 пляшок горілки - згідно додатку до акту перевірки - на загальну суму 1064,00 грн., які марковані марками акцизного податку з ознаками підробки.

За результатами перевірки було складено акт за реєстраційним № 95/01/НОМЕР_1 від 04.05.2012.

Для проведення експертизи працівниками РУ Департаменту CAT було відібрано три пляшки алкогольних напоїв з марками акцизного податку: 20 ААБР 487469 02/10 6,800 грн., 20 АААМ 060820 12/09 9,520 грн., 20 АААУ 339684 12/09 6,800 грн.

Регіональним управлінням Департаменту CAT ДПС України в Рівненській області було направлено лист від 04.05.2012 за вих. № 1606/21-119 до Департаменту державної політики у сфері пробірного нагляду, документів суворої звітності та лотерейної діяльності щодо проведення експертизи на предмет автентичності вищезазначених марок акцизного податку.

28.05.2012 до РУ Департаменту CAT надійшов лист Міністерства фінансів України від 21.05.2012 за вих. № 31-13020-32-10/12798 про те, що надані на експертизу марки акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва є підробленими шляхом видалення реквізитів (індексу регіону, серії, дати виготовлення, суми акцизного податку) з автентичних марок та нанесення нових (висновок спеціаліста № 209-05- 12 від 17.05.2012).

Виявлений факт є порушенням вимог частини 4 статті 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР та Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке затверджене Постановою КМУ від 27.12.2010 № 1251.

Статтею 11 Закону № 481/95-ВР визначено, що алкогольні напої і тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Абзацом 8 пункту 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке затверджене Постановою КМУ від 27.12.2010 № 1251, передбачене маркування усіх алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць.

Пунктом 20 Положення передбачено, що у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 №481/95- ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"" та на підставі вищезазначеного акту перевірки 31.05.2012 було прийняте рішення №1701071600/21 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 1700 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій надіслане на адресу відповідача і отримане 13.06.2012, згідно поштового повідомлення від 01.06.2012.

ФОП ОСОБА_1 скористався своїм правом та оскаржив рішення про застосування фінансових санкцій № 1701071600/21 від 31.05.2012 до суду.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 29.01.2013 у справі № 2а/1770/3222/2012 за позовом ФОП ОСОБА_1 до РУ Департаменту CAT ДПС України в Рівненській області про скасування рішення, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.03.2014, у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.

Відповідно до ст. 114 Податкового Кодексу України, граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають сторокам давності для нарахування податкових зобов'язань, визначених статтею 102 ПК України (1095 днів).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА у Рівненській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Міндоходів у Рівненській області. За таких обставин ГУ Міндоходів у Рівненській області є правонаступником всіх прав і обов'язків Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС у Рівненській області.

Відповідач заперечення проти позову та доказів щодо погашення вказаної суми штрафних санкцій не надав.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення суми штрафних санкцій підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. до державного бюджету на р/р 31113106700002, УДКСУ у м.Рівному, код ЄДРПОУ 38012714, ГУ ДКСУ у Рівненській області, код ЄДРПОУ 38012494, МФО 833017, код платежу 21081100.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Сало А.Б.