Ухвала від 04.06.2014 по справі 559/3427/13-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Ралець В.В.

Суддя-доповідач:Хаюк С.М.

УХВАЛА

іменем України

"04" червня 2014 р. Справа № 559/3427/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Хаюка С.М.

суддів: Бондарчука І.Ф.

Моніча Б.С.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради на постанову Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від "18" березня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради про визнання протиправними дій та стягнення коштів ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 18.03.2014р. позов ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради щодо визнання протиправними дій по припиненню виплати щомісячної допомоги при народженні дитини, відмови у відновленні цієї соціальної виплати та стягнення невиплаченої суми допомоги задоволено. Визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради щодо припинення виплат ОСОБА_4 щомісячної державної допомоги при народженні дитини до досягнення нею трирічного віку та відмови у відновленні такої виплати. Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради поновити виплату ОСОБА_4 щомісячної державної допомоги при народженні дитини до досягнення нею трирічного віку з 18 березня 2014 року з дня оголошення судового рішення. Зобов"язано Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради нарахувати та сплатити розмір суми невиплаченої ОСОБА_4 щомісячної державної допомоги при народженні дитини з 01 липня 2013 року по 18 березня 2014 року.

Не погоджуючись з даною постановою Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою у позові відмовити .

З врахуванням приписів статей 196,197 КАС України, розгляд апеляційної скарги здійснюється судовою колегією в порядку письмового провадження.

Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 при народженні її другої дитини, сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, 16 жовтня 2012 року було призначено і по липень 2013 року виплачувалася допомога при народженні та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Виплата даної допомоги була припинена у липні 2013 року. Припинивши виплату допомоги, Управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_4 про прийняте рішення у встановленому порядку не повідомили.

В серпні 2013 року дізнавшись про порушене право позивачка через свого представника звернулася в Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради та Головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації із заявами про причини припинення виплати та проханням відновити цю виплату, на що отримала відповідь, але у поновленні виплати допомоги по догляду за дитинок досягнення нею трирічного віку їй було відмовлено.

Відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 14.06.2013р. №95 громадянка ОСОБА_4 та її дитина ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1 не проживають, зі слів сестри заявниці вони з дитиною проживають в Італії.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_4 та її син ОСОБА_5 є громадянами України та постійно проживають за адресою: АДРЕСА_1, і позивачка тимчасово залишає з дитиною територію України у зв'язку з періодичними запрошеннями батька дитини сина - ОСОБА_5, що проживає у Італії. Д

Задовольняючи позов суд першої інстанції виходив з того, що тимчасова відсутність позивачки на території України не є підставою щодо припинення соціальної виплати, оскільки не ґрунтується на законі.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції виходячи з наступного.

Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811-XII від 21 листопада 1992 року відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Частиною 1 статті 1 вказаного Закону встановлено, що громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Статтею 3 вищевказаного Закону України передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" є спеціальним законом, що регулює правовідносини, пов'язані з призначення та виплатою державної допомоги на неповнолітніх дітей.

Статтею 13 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід, інший родич), який фактично здійснює догляд за дитиною.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Виплата допомоги по догляду за дитиною є формою реалізації конституційного права громадян на соціальний захист.

Згідно зі ст.5 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, зазначеними в частині 4 цього закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Колегія суддів прийшла до висновку, що суд першої інстанції, дослідивши в судовому засіданні надані сторонами по справі докази, обґрунтовано задовольнив позовні вимоги.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки постанову судом першої інстанції винесено відповідно до позовних вимог з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у даній справі.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, а тому її потрібно залишити без задоволення, а постанову суду без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради залишити без задоволення, а постанову Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від "18" березня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя С.М.Хаюк

судді: І.Ф.Бондарчук

Б.С. Моніч

З оригіналом згідно: суддя ________________________________ С.М.Хаюк

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1,35604

3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради вул. Кирила і Мефодія, 16,м. Дубно,Рівненська область,35600

- ,