Постанова від 12.06.2014 по справі 805/3485/14

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2014 р. Справа №805/3485/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Бойко М.І.,

секретаря судового засідання Яценко І.А.,

за участі

представника позивача Кир'язієва С.О.,

представників відповідача Іванової Т.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Донецької обласної громадської організації «Громадська сила» про припинення юридичної особи,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Донецької обласної громадської організації «Громадська сила» (далі - відповідач) про припинення юридичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що зазначена юридична особа зареєстрована Виконавчим комітетом Київської районної ради № 12661020000038704 від 28.04.2011 року.

29.04.2011 року відповідача взято на податковий облік у Державній податковій інспекції у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області за № 8783.

Відповідачем з моменту реєстрації і по теперішній час не подається до органів доходів і зборів податкова звітність, декларації, документи бухгалтерської звітності, які передбачені законодавством. Позивач просив припинити юридичну особу Донецьку обласну громадську організацію «Громадська сила».

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні обставинам наведеним у позові. Просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив.

Відповідно до п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи

Відповідач - Донецька обласна громадська організація «Громадська сила» зареєстрована Виконавчим комітетом Київської районної ради № 12661020000038704 від 28.04.2011 року. 29.04.2011 року відповідача взято на податковий облік у Державній податковій інспекції у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області за № 8783.

Згідно акту про неподання звітності про фінансово - господарську діяльність від 21.02.2014 року № 160/15-02/37670383, вбачається, що відповідачем з моменту реєстрації і по теперішній час не подається до органів податкової служби податку звітність, декларації, документи бухгалтерської звітності, які передбачені законодавством (а.с.3).

Заборгованості щодо сплати податків та зборів перед бюджетом відповідач не має.

Згідно з ч. 8 ст. 19 ГК України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Підпунктом 20.1.37. п. 20.1 ст. 20 зазначеного кодексу передбачено, що органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про громадські об'єднання», громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

Статтею 3 Закону України «Про громадські об'єднання» встановлено, що громадські об'єднання утворюються і діють на принципах: добровільності; самоврядності; вільного вибору території діяльності; рівності перед законом; відсутності майнового інтересу їх членів (учасників); прозорості, відкритості та публічності.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про громадські об'єднання» визначено, що припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється: за рішенням громадського об'єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об'єднання, шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об'єднання такого самого статусу; за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.

Припинення діяльності громадського об'єднання зі статусом юридичної особи має наслідком припинення цієї юридичної особи у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

У разі прийняття судом рішення про припинення юридичної особи громадського об'єднання з підстав, зазначених у Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", громадське об'єднання протягом шести місяців в довільній формі повідомляє уповноважений орган з питань реєстрації про продовження діяльності без статусу юридичної особи та надає відомості про особу (осіб), уповноважену представляти громадське об'єднання, в обсязі, визначеному пунктом 3 частини другої статті 16 цього Закону.

У разі неотримання уповноваженим органом з питань реєстрації протягом шести місяців повідомлення громадського об'єднання про продовження діяльності без статусу юридичної особи уповноважений орган з питань реєстрації вносить до Реєстру громадських об'єднань запис про припинення діяльності громадського об'єднання.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про підприємництво» підприємницька діяльність припиняється в тому числі на підставі рішення суду у випадках, передбачених законодавством України.

Як передбачено ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, в тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Судом встановлено, що засновниками відповідача є ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5

Відповідно до Статуту відповідача, Координаційна рада організує ведення бухгалтерського обліку і звітності, яку очолює ОСОБА_3 Проте в матеріалах справи відсутні докази щодо обрання членів Координаційної ради організації та покладення на останніх обов'язку щодо ведення бухгалтерського обліку та надання звітності. Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_6 вмерла (а.с.39), повноваження ОСОБА_5 за статутом та протоколом зборів організації не встановлено.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з довідки Управління державної пенітенціарної служби України у Донецькій області № 2889 від 15.05.2014 року, ОСОБА_3 з 30.06.2011 року по 24.02.2014 року перебував під вартою в Донецькому слідчому ізоляторі (а.с.114).

Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_3 не отримував свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації «Громадська сила», що також встановлено ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 24.02.2014 року у кримінальній справі (а.с.54, 56) щодо статутної діяльності організації та її керівника.

Пунктом 102.6 ст. 102 Податкового кодексу України встановлено, що граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду.

Так, 16.04.2014 року та 05.06.2014 року відповідачем була направлена до позивача заява у якій були викладені обставини поважності причин не подання звітності та перебування громадянина ОСОБА_3 під вартою та з проханням продовжити граничний строк для подання податкової звітності. 15.05.2014 року у відповідь на заяву від 16.04.2014 року, позивачем була надана відповідь, у якій зазначалось, що позивач не бере до уваги посилання відповідача про перебування останнього під вартою як поважну причину та відмовляє у продовженні строку для подання податкової звітності.

З огляду на встановлені в судовому засіданні обставини суд приходить до висновку, що позивачем не враховані приписи п.п.102.6, 102.7 ст. 102 Податкового кодексу України та ті обставини, що керівник відповідача ОСОБА_3 перебував під вартою з 30.06.2011 року по 24.02.2014 року, що підтверджується довідкою Управління державної пенітенціарної служби України у Донецькій області № 2889 від 15.05 .2014 року, а тому не мав можливості подавати податкову звітність у встановленому законом порядку.

На підставі вищенаведеного суд доходить висновку, що доводи позивача є не обґрунтованими та такими що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Донецької обласної громадської організації «Громадська сила» про припинення юридичної особи, - відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 червня 2014 року у присутності представників сторін. Постанова у повному обсязі складена 17 червня 2014 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Бойко М.І.