Україна
про залишення апеляційної скарги без руху
12 червня 2014 р. справа № 227/879/14-а
суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Шальєва В.А., розглянувши апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Добропільської міської ради на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 04.04.2014 р. у справі № 227/879/14-а за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Добропільської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга управління соціального захисту населення Добропільської міської ради на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 04.04.2014 р. у справі № 227/879/14-а за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Добропільської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Вивчивши справу, прихожу до висновку, що дана скарга не відповідає вимогам ст. статей 186 і 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до матеріалів справи, оскаржувана постанова прийнята судом першої інстанції 04.04.2014 р., проте апелянтом скарга подана лише 06.05.2014 р., тобто з порушенням строків на оскарження.
Апелянтом не надано жодних підтверджень поважності пропуску строку на апеляційне оскарження, встановлене Кодексом. Також не надано будь-яких підтверджень дати отримання оскаржуваної постанови.
За частиною 4 статті 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно частини шостої статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України «Про судовий збір».
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно п. 2 ч. 3 ст. 4 цього Закону, за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду сплачується 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Враховуючи те, що станом на 1 січня 2014 р. розмір мінімальної заробітної плати складає 1218 грн., апелянт при поданні апеляційної скарги на постанову суду повинний бути сплачений судовий збір в сумі 36,54 грн. (немайновий спір).
Як вбачається з матеріалів справи, апелянтом не надано підтвердження про сплату судового збору.
Відповідно до апеляційної скарги, державний орган просить звільнити його від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову суду, оскільки управління праці та соціального захисту населення є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету, розрахунково-касове обслуговування якої відповідно до Бюджетного кодексу України здійснюється Державною казначейською службою України та лише в межах відкритих асигнувань, а законодавством передбачені досить стислі строки подачці апеляційних скарг на судове рішення.
Вимогами статті 88 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Апелянтом не надано будь-яких доказів щодо неможливості сплатити судовий збір в сумі 36,54 грн. за подачу апеляційної скарги на постанову суду.
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв'язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова «судовий збір», код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
При цьому несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів -Державний бюджет Калінінський район м.Донецька 22030001, код отримувача (код ЄДРПОУ) -38034015, рахунок отримувача -31210206781005, банк отримувача -Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області, код банку отримувача -834016, код класифікації доходів бюджету -22030001, призначення платежу -судовий збір, за апеляційною скаргою (найменування установи, ПІБ), Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34511611 пункт 3.2.
До апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вимогами ст. 189 Кодексу встановлено, що при невиконанні вимог даної ухвали в частині зобов'язання надати докази отримання рішення суду першої інстанції або клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду документ про підтвердження поважності пропущення строку на оскарження постанови суду та документ про сплату судового збору.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 108, 188, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Відмовити в задоволенні клопотання управління соціального захисту населення Добропільської міської ради щодо звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 04.04.2014 р.
Апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Добропільської міської ради на постанову Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 04.04.2014 р. у справі № 227/879/14-а залишити без руху.
Встановити апелянту тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги, шляхом направлення на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду доказів отримання рішення суду першої інстанції.
Встановити апелянту строк для надання документу про сплату судового збору, протягом семи днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали, роз'яснивши при цьому, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя Шальєва В.А.