Ухвала від 11.06.2014 по справі 805/5039/14

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відстрочення виконання постанови

11 червня 2014 року Справа № 805/5039/14

приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Давиденко Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження заяву Обласного комунального

підприємства «Донецьктеплокомуненерго»

про відстрочення та розстрочення виконання постанови Донецького окружного

адміністративного суду

від 03.06.2014 року

у справі № 805/5039/14

за позовною заявою Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.

Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області

до відповідача Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго»

про стягнення з рахунків у банках податкового боргу в сумі 4339068 грн. 31 коп.

ВСТАНОВИВ:

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 03.06.2014 року у справі № 805/5039/14 задоволена позовна заява Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення з рахунків у банках податкового боргу в сумі 4339068 грн. 31 коп.

Відповідач надав заяву про відстрочення на 24 місяці та розстрочення виконання судового рішення на 60 місяців шляхом перерахування коштів з липня 2016 року по червень 2021 року.

Доводи заяви обґрунтовує тяжким майновим станом товариства, а саме, незадовільним фінансовим станом, заборгованістю державного бюджету перед підприємством.

Зазначає, що станом на 31.03.2014 року дебіторська заборгованість підприємства склала 444697 тис. грн., кредиторська заборгованість - 1179340 тис. грн.

Враховуючи наведене, просить заяву задовольнити у повному обсязі.

Представники сторін надали заяву про розгляд клопотання в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, доводи заяви, суд вважає заяву такою, що підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

З аналізу зазначеної норми закону вбачається, що підставою для застосування правил статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України є обставини, що перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі - ускладнюють його виконання або роблять неможливим. Такими обставинами може бути недостатність (відсутність) коштів на рахунках, форс-мажорні обставини, чи інші причини.

Тобто, істотною умовою для надання відстрочення виконання рішення суду є наявність обставин, що ускладнюють його виконання.

Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести обставини, на яких базуються її вимоги та заперечення.

Необхідність надання заявнику розстрочки виконання рішення суду обґрунтована тяжким майновим станом підприємства, дебіторською та кредиторською заборгованістю.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи та не заперечується сторонами у справі, згідно звіту про фінансові результати та балансу підприємства станом на 31.03.2014 року збиток Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» складає суму 73927 тис.грн., дебіторська заборгованість підприємства склала 444697 тис. грн., кредиторська заборгованість - 1179340 тис. грн.

Враховуючи наведене, суд вважає, що заявником надані належні докази щодо того, що на теперішній час склались обставини, які не залежать від волі відповідача і на які він особисто вплинути не може.

Тобто, позивачем надані належні докази щодо того, що фінансовий стан Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» на теперішній час не дозволяє виконати рішення суду в повному обсязі.

Наряду з викладеним, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що посилання на необхідність надання відстрочки на 24 місяці та розстрочки на 60 місяців є необгрунтованним, оскільки, як зазначалось раніше, відстрочка та розстрочка надається за обставинами, що ускладнюють виконання судового рішення, в даному випадку такими обставинами є скрутне фінансове (матеріальне) положення, дебіторська та кредиторська заборгованість, але протягом відповідного фінансового періоду зазначені обставини, що ускладнюють виконання судового рішення, можуть змінитись у бік покрашення.

Враховуючи наведене, суд вважає, що у спорі, що розглядався, достатньо дванадцяти місяців на відстрочення виконання судового рішення, що є обґрунтованим та достатнім для вирішення питань по поліпшенню фінансового стану.

На підставі викладеного, керуючись ст. 71, ст. 165, ст. 185, ст. 186, ст. 254, ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ :

Заяву Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про відстрочення та розстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 03.06.2014 року у справі № 805/5039/14 за позовною заявою Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення з рахунків у банках податкового боргу в сумі 4339068 грн. 31 коп. - задовольнити частково.

Виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 03.06.2014 року у справі № 805/5039/14 за позовною заявою Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення з рахунків у банках податкового боргу в сумі 4339068 грн. 31 коп. - відстрочити на 12 місяців починаючи з дня набрання ухвалою законної сили.

В задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.

Ухвала Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Давиденко Т.В.