Ухвала від 11.06.2014 по справі 2а-424/11

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2014 р. Справа № 150496/11

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

головуючого судді: Ліщинського А.М.,

суддів: Довгої О.І., Запотічного І.І.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Жовківської районної державної адміністрації на постанову Жовківського районного суду Львівської області від 21 липня 2011 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Жовківської районної державної адміністрації про стягнення суми не виплаченої щорічної одноразової допомоги, як учаснику бойових дій,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач 13.09.2011 року звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача про стягнення суми не виплаченої щорічної одноразової допомоги, як учаснику бойових дій.

Вимоги мотивовані тим, що має статус учасника бойових дій, тому має право на таку допомогу згідно із ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». В порушення положень вказаного Закону управління виплатило допомогу в значно меншому розмірі з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України, що вважає безпідставним.

Постановою Жовківського районного суду Львівської області від 21 липня 2011 року позов задоволено частково. Визнано дії управління праці та соціального захисту населення Жовківської районної державної адміністрації щодо виплати разової грошової допомоги як учаснику бойових дій за 2011 рік - неправомірними. Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Жовківської районної державної адміністрації зробити перерахунок щорічної одноразової допомоги, як учаснику бойових дій за 2011 рік відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на користь ОСОБА_1 В решті частині позовних вимог відмовлено за безпідставністю.

Відповідач постанову суду першої інстанції оскаржив, не погодившись із зазначеним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального права, просить скасувати постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.

В разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів (ч. 1 ст. 197 КАС України із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 року N 2453-VI).

Колегія суддів перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити.

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що позивач має статус учасника бойових дій, що підтверджується копією відповідного посвідчення та відповідно до вимог ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Закон №3551-XII) щорічно до 5 травня має право на одержання грошової допомоги у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, обов'язок щодо виплати якої, за правилами ст. 171 цього ж Закону, покладено на органи праці та соціального захисту населення.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» статтю 12 Закону №3551-XII викладено в новій редакції, відповідно до якої учасникам бойових дій щорічно до 5 травня виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 такі положення визнані неконституційними.

Отже, з 22 травня 2008 року відновлено дію статті 12 Закону № 3551-XII, відповідно до якої розмір грошової допомоги учасникам війни має становити п'ять мінімальних пенсій за віком.

Статтею 152 Конституції України передбачено, що Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

У 2011 році Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не зупинявся та не змінювався, тому позивач має право на отримання щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у відповідності до ст. 12 цього Закону.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами, при вирішенні даного спору щодо виплати допомоги до 5 травня у 2011 році необхідно керуватися Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а не постановою Кабінету Міністрів України.

Таким чином, виплата щорічної допомоги до 5 травня за 2011 рік для учасників бойових дій повинна становити п'ять мінімальних пенсій за віком з урахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що правильно встановлено судом першої інстанції.

Відсутність бюджетного фінансування, на яку вказує відповідач, не може бути підставою невиконання відповідним суб'єктом владних повноважень покладених на нього обов'язків. В свою чергу реалізація особою права на отримання соціальних виплат не може бути поставлена у залежність від наявності відповідних бюджетних асигнувань.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування постанови суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.

Керуючись статтями 160, 195, 197, 198 п. 1 ч. 1, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Жовківської районної державної адміністрації залишити без задоволення, а постанову Жовківського районного суду Львівської області від 21 липня 2011 року у адміністративній справі №2-а-424/11- без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя А.М. Ліщинський

Судді О.І. Довга

І.І. Запотічний