ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
05 червня 2014 року м. Київ № 826/7821/14
14:30
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберли В.І. розглянувши адміністративний позов
Кандидата у депутати у мажоритарному виборчому окрузі № 8 з виборів депутатів Київської міської ради ОСОБА_1
до Дарницької районної у м. Києві територіальної виборчої комісії Київської міської виборчої комісії
про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії
Кандидат у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради ОСОБА_1 об 11-02 год. 04.06.2014 звернувся до суду з позовом до Дарницької районної у місті Києві територіальної виборчої комісії, Київської міської виборчої комісії про визнання неможливим встановлення підсумків голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради; визнання протиправним та скасування рішення Дарницької районної у місті Києві територіальної виборчої комісії від 30.05.2014 щодо встановлення підсумків голосування, яке відбулось 25.05.2014 в одномандатному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради, яке викладено у протоколі "Про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради"; визнання протиправним та скасування рішення Київської міської виборчої комісії "Про встановлення результатів виборів депутатів Київської міської ради в виборчому окрузі №8"; визнання необхідності проведення повторних виборів в одномандатному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради; зобов'язання призначити повторні вибори в виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує на порушення, що були допущені під час проведення передвиборної агітації до дня голосування та на порушення дільничних виборчих комісій №800185, №800186, №800187, №800188, №800189, №800190, №800191, №800192, №800193, №800194, №800195, №800196, №800197, №800198, №800199, №800200, №800205 Закону України «Про вибори депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» допущенні в день голосування та при підрахунку голосів виборців, а саме: 26.05.2014.
Суд зауважує, що оскражуючи рішення Дарницької районної у місті Києві територіальної виборчої комісії від 30.05.2014 та рішення Київської міської виборчої комісії "Про встановлення результатів виборів депутатів Київської міської ради в виборчому окрузі №8" позивач не вказує на порушення останніми Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", а лише на порушення допущені дільничними виборчими комісіями.
Отже, фактично спірні правовідносини виникли з приводу дій та бездіяльності дільничних виборчих комісій, що мали місце в день голосування та під час підрахунку голосів і встановлення результатів голосування на виборчих дільницях .
Відповідно до ч. 4 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів; територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Згідно із ч. 8 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, дільничної комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці, може бути подано до адміністративного суду у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Відповідно до ч. 5 ст. 179 КАС України строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Строки подання позовних заяв щодо виборчих спорів є абсолютними і їх не може бути поновлено (ч. 5 ст. 179 КАС України), в тому числі незалежно від того, коли позивач дізнався про прийняття рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності.
При цьому ні Кодексом адміністративного судочинства України, ні Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" не визначена можливість визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду.
Як зазначено вище, кандидат у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом 04 червня 2014 року о 11-02 годин, тобто з пропуском строку визначеного ч. 8 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України, що є підставою для залишення позову без розгляду.
Щодо вимог про визнання необхідності проведення повторних виборів в одномандатному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради; зобов'язання призначити повторні вибори в виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради суд зазначає, що такі вимоги є похідними від вимоги про визнання неможливим встановлення підсумків голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради та не можуть бути окремо вирішені.
Керуючись ст.172, 179, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
Залишити без розгляду позов кандидата у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради ОСОБА_1 до Дарницької районної у місті Києві територіальної виборчої комісії, Київської міської виборчої комісії про визнання неможливим встановлення підсумків голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради; визнання протиправним та скасування рішення Дарницької районної у місті Києві територіальної виборчої комісії від 30.05.2014 щодо встановлення підсумків голосування, яке відбулось 25.05.2014 в одномандатному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради, яке викладено у протоколі "Про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради"; визнання протиправним та скасування рішення Київської міської виборчої комісії "Про встановлення результатів виборів депутатів Київської міської ради в виборчому окрузі №8"; визнання необхідності проведення повторних виборів в одномандатному виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради; зобов'язання призначити повторні вибори в виборчому окрузі №8 з виборів депутатів Київської міської ради.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини третьої статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки, визначені частиною п'ятою статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням правил, визначених статтями 185, 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.І. Келеберда
Позовна заява з доданими матеріалами на ________ аркушах.