Ухвала від 25.05.2014 по справі 755/13718/14-а

Справа № 755/13718/14-а

Ухвала

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" травня 2014 р. Дніпровського районного суду м. Києва Гончарук В.П. розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_2 до Дільничної виборчої комісії № 800376 територіального виборчого округу № 217, третя особа: Відділ ведення Державного реєстру виборців Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації про включення до списку виборців, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_2 25 травня 2014 року звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва з адміністративним позовом до Дільничної виборчої комісії №800376 територіального виборчого округу №217, третя особа: Відділ ведення Державного реєстру виборців Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації про включення до списків виборців.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України „Про вибори Президента України", кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

Виборець має право звернутися із заявою до дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці або безпосередньо до суду щодо обставин, передбачених частиною третьою статті 32 цього Закону. Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути поданий до суду у порядку і строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України. (ч. 9, ч. 11 ст. 36 Закону України „Про вибори Президента України")

Звертаючись з позовом до суду, позивач просить зобов'язати відповідача Дільничну виборчу комісію №800376 територіального виборчого округу №217 включити позивача до списку виборців для прийняття участі у позачергових виборах Президента України, мотивуючи свої вимоги тим, що ним виявлено відсутність його реєстрації у списках виборців.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Кодексу адміністративного судочинства України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, що порушують законодавство про вибори та референдум, мають виборча комісія, кандидат, партія (блок), місцева організація партії, які є суб'єктами відповідного виборчого процесу, комісія з референдуму, ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Відповідно до положень ч. 1-3 ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України, право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі. Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування.

Згідно ч. 1 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України, на обчислення строків, встановлених статтями 172-177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу.

Строки, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами. (ч. 2 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України)

Як убачається із матеріалів позовної заяви, позивач просить зобов'язати відповідача включити позивача до списку виборців для прийняття участі у позачергових виборах Президента України з підстав виявлення позивачем відсутності його реєстрації у списках виборців.

Відповідно до ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України, днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Разом з тим, вивчивши зміст позовної заяви та дослідивши долучені до неї матеріали, ураховуючи положення наведених норм діючого законодавства, суддя дійшов висновку, що позивач звернувся з даним позовом поза межами строку звернення, встановленого для даної категорії адміністративних справ, який передбачений ч. 3 ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України, тому є підстави залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_2 до Дільничної виборчої комісії №800376 територіального виборчого округу №217, третя особа: Відділ ведення Державного реєстру виборців Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації про включення до списків виборців на підставі ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 173, 177, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Дільничної виборчої комісії №800376 територіального виборчого округу №217, третя особа: Відділ ведення Державного реєстру виборців Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації про включення до списків виборців - залишити без розгляду.

Копію ухвали суду невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ч. 3 ст. 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у порядку та строки, визначені ч. 5 ст. 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

СУДДЯ: