Справа № 755/13650/14-а
Провадження № 2-а/755/343/14
"23" травня 2014 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Галаган В.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Дільничої виборчої комісії № 800396 територіального виборчого округу № 217, третя особа: Відділ ведення Державного реєстру виборців Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, про включення до списків виборців, -
23.05.2014 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Дільничої виборчої комісії № 800396 територіального виборчого округу № 217, третя особа: Відділ ведення Державного реєстру виборців Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, про включення до списків виборців.
23.05.2014 року о 16 год. 30 хв. вказана позовна заява була передана в провадження судді Галагана В.І.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України „Про вибори Президента України", кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.
Виборець має право звернутися із заявою до дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці або безпосередньо до суду щодо обставин, передбачених частиною третьою статті 32 цього Закону. Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути поданий до суду у порядку і строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України. (ч. 9, ч. 11 ст. 36 Закону України „Про вибори Президента України")
Звертаючись з позовом до суду, позивачка просить включити її до списку виборців для прийняття участі у позачергових виборах Президента України, мотивуючи свої вимоги тим, що нею виявлено відсутність її реєстрації у списках виборців.
Дослідивши матеріали поданого адміністративного позову, суд дійшов до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Кодексу адміністративного судочинства України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, що порушують законодавство про вибори та референдум, мають виборча комісія, кандидат, партія (блок), місцева організація партії, які є суб'єктами відповідного виборчого процесу, комісія з референдуму, ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Відповідно до положень ч. 1-3 ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України, право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі. Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування.
Згідно ч. 1 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України, на обчислення строків, встановлених статтями 172-177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу.
Строки, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами. (ч. 2 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України)
Як убачається із матеріалів позовної заяви, позивачка просить включити її до списку виборців для прийняття участі у позачергових виборах Президента України, мотивуючи свої вимоги тим, що нею виявлено відсутність її реєстрації у списках виборців.
Відповідно до ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України, днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Разом з тим, вивчивши зміст позовної заяви та дослідивши долучені до неї матеріали, ураховуючи положення наведених норм діючого законодавства, суд дійшов висновку про звернення позивачки з даним позовом поза межами строків звернення, встановлених для даної категорії адміністративних справ, оскільки перебіг строку звернення позивача до суду обчислюється, починаючи з дня наступного за днем вчинення певної дії, однак, матеріали поданої позовної заяви не містять дати, коли позивачка дізналася про порушення її прав щодо прийнятті участі у позачергових виборах Президента України, та позивачкою не надано доказів на підтвердження часу, коли остання дізналася про такі порушення, що свідчить про пропущення позивачкою строку звернення з даним позовом до суду за захистом порушених прав.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про порушення позивачкою строків звернення з позовом до суду для даної категорії справ, тому позовні вимоги підлягають залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 165, 172-177, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Дільничої виборчої комісії № 800396 територіального виборчого округу № 217, третя особа: Відділ ведення Державного реєстру виборців Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, про включення до списків виборців - залишити без розгляду.
Копію ухвали суду невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ч. 3 ст. 177 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у порядку та строки, визначені ч. 5 ст. 177 Кодексу адміністративного судочинства України.