Постанова від 04.06.2014 по справі 736/599/14

Справа № 736/599/14

Номер провадження 2-а/736/59/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2014 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючої судді Синько О.О.,

при секретарі Крапивній Г.В.,

за участю:

позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань суду у м. Корюківка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Корюківського районного управління юстиції Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Корюківського районного управління юстиції Чернігівської області (далі - ВДВС Корюківського РУЮ) та просить визнати незаконними дії старшого державного виконавця ВДВС Корюківського РУЮ Кугук А.І. щодо відмови у відкритті виконавчого провадження за виконавчим листом № 1-74/2011, виданим Корюківським районним судом Чернігівської області 01 серпня 2011 року; зобов'язати старшого державного виконавця ВДВС Корюківського РУЮ Кугук А.І. відкрити виконавче провадження за виконавчим листом № 1-74/2011, виданим Корюківським районним судом Чернігівської області 01 серпня 2011 року. Свої вимоги мотивує тим, що позивач 02.04.2014 року подав на виконання відповідачу виконавчий лист № 1-74/2011, виданий Корюківським районним судом Чернігівської області 01 серпня 2011 року, проте відповідач відмовив йому у відкритті виконавчого провадження за вищевказаним виконавчим листом у зв'язку з пропущенням строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Ухвалою Корюківського районного суду Чернігвуської області від 07.05.2014 року про відкриття провадження в адміністративній справі до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача залучено ОСОБА_2.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, у заяві просив відмовити у задоволенні позову.

Третя особа оповіщалась судом про час та місце розгляду справи, у судове засідання пвторно не з'явилась.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази у справі, встановив наступне.

02.04.2014 року позивач подав до ВДВС Корюківського РУЮ для примусового виконання виконавчий лист № 1-74/2011, виданий Корюківським районним судом Чернігівської області 01 серпня 2011 року про стягнення із засудженого ОСОБА_2 на користь потерпілого ОСОБА_1 завданої матеріальної та моральної шкоди у сумі - 9303,40 грн. Згідно напису у виконавчому листі, строк пред'явлення виконавчого листа до виконання - до 29 липня 2014 року.

02.04.2014 року старшим державним виконавцем ВДВС Корюківського РУЮ Кугук А.І. винесено постанову серії ВП № 42872946 про відмову у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 1-74, виданого 01.08.2011 року Корюківським районним судом Чернігівської області про стягнення із засудженого ОСОБА_2 на користь потерпілого ОСОБА_1 завданої матеріальної та моральної шкоди у сумі - 9303,40 грн. у зв'язку із пропущенням строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Вказана постанова отримана позивачем 23.04.2014 року (а.с.5), у зв'язку з чим 06.05.2014 року позивач звернувся по суду з адміністративним позовом до відповідача, вважаючи дії старшого державного виконавця ВДВС Корюківського РУЮ Кугук А.І. щодо відмови у відкритті виконавчого провадження за виконавчим листом № 1-74/2011 від 01.08.2011 року незаконними.

Статтею 21 Закону України "Про виконавче провадження" (в редакції, що діяла до 09.03.2011 року) будо встановлено строк пред'явлення до виконання виконавчих листів та інших судових документів - протягом трьох років.

Законом України «Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)» від 04.11.2010 року № 2677-VI (далі - Закон № 2677), Закон України "Про виконавче провадження" викладено у новій редакції.

Статтею 22 Закону України "Про виконавче провадження" (в редакції Закону № 2677) встановлено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено законом. Для виконання судових рішень строк пред'явлення до виконання встановлюється з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення.

Згідно розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2677, цей Закон набирає чинності через 90 днів з дня його опублікування, тобто з 09.03.2011 року.

Відповідно до п.4 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2677 виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом (до 09.03.2011 року), пред'являються до виконання у строки, встановлені на момент їх видачі.

Вирок Корюківського районного суду Чернігівської області суду від 13.07.2011 року у справі № 1-74/11 набрав законної сили 29.07.2011 року і на його виконання 01.08.2011 року (після набрання чинності Законом № 2677) був виданий виконавчий лист № 1-74/2011.

Таким чином, як на момент видачі виконавчого листа, так і на момент пред'явлення його до виконання, Законом України «Про виконавче провадження» був встановлений строк пред'явлення виконавчого листа до виконання тривалістю в один рік, починаючи з наступного дня після набрання рішенням законної сили, тобто до 29.07.2012 року.

Згідно ч.1 ст.369 ЦПК України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».

При видачі виконавчого листа Корюківським районним судом Чернігівської області не враховано ст.22 Закону України «Про виконавче провадження» та зазначено невірний строк пред'явлення до виконання виконавчого листа до 29.07.2014 року, в той час як вірно - до 29.07.2012 року.

Згідно ст.24 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відмовляє у прийнятті до провадження виконавчого документа, строк пред'явлення для примусового виконання якого закінчився, про що виносить відповідну постанову.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що відповідач правомірно відмовив позивачу у відкриті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 1-74/2011, виданого Корюківським районним судом Чернігівської області 01 серпня 2011 року, так як позивачем суттєво порушено строк пред'явлення його до виконання, у зв'язку з чим адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Разом з тим, відповідно до ст.24 Закону України «Про виконавче провадження» стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, не позбавлений можливості звернутися до суду із заявою про поновлення такого строку.

Керуючись ст.ст.22, 24 Закону України "Про виконавче провадження", ст.ст.99, 158-163, 181, 185 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Корюківського районного управління юстиції Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення, за правилами встановленими ст.ст.185 - 187 КАС України, шляхом подання через Корюківський районний суд Чернігівської області апеляційної скарги з поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Корюківського районного суду

Чернігівської області О.О.Синько

Попередній документ
39055425
Наступний документ
39055428
Інформація про рішення:
№ рішення: 39055426
№ справи: 736/599/14
Дата рішення: 04.06.2014
Дата публікації: 06.06.2014
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Корюківський районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення юстиції, зокрема спори у сфері:; виконавчої служби та виконавчого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.06.2014)
Результат розгляду: у задоволенні позову відмовлено повністю
Дата надходження: 06.05.2014
Предмет позову: про визнаня дій відповідача неправомірними