про відкриття провадження в адміністративній справі
02 червня 2014 року справа № 823/1548/14
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Орленко В.І., перевіривши матеріали адміністративного позову, поданого ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась ОСОБА_1, в якому просить:
- визнати неправомірними дії Кабінету Міністрів України, які призвели до знецінення і втрати заощаджень ОСОБА_1 в державному Ощадбанку;
- зобов'язати Кабінет Міністрів України виділити кошти для виплати ОСОБА_1 заборгованості по особовому рахунку НОМЕР_1 в ТВБВ №10023/075 АТ «Ощадбанк», що становить на початок 2014 року згідно розрахунку - 4958206,43 грн.;
- заборонити Кабінету Міністрів України проводити приватизацію державного майна (як гарантійного фонду, який підтверджує платоспроможність держави по її зобов'язаннях) до вирішення питання по виплаті ОСОБА_1 заборгованості згідно п. 2 прохальної частини адміністративного позову.
Даний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Згідно статей 18-19 Кодексу адміністративного судочинства України справа підсудна Черкаському окружному адміністративному суду.
Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі немає.
Суд звернув увагу, що п. 3 прохальної частини адміністративного позову щодо заборони Кабінету Міністрів України проводити приватизацію державного майна (як гарантійного фонду, який підтверджує платоспроможність держави по її зобов'язаннях) до вирішення питання по виплаті ОСОБА_1 заборгованості згідно п. 2 прохальної частини адміністративного позову, має характер клопотання про забезпечення позову.
Водночас, відповідно до п. 3.7 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову сплачується судовий збір в розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати. Проте позивач не додав до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову, що унеможливлює вирішення її судом.
При цьому, суд не приймає до уваги посилання позивача на п. 17 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», як на підставу звільнення від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову, оскільки вказана правова норма визначає, що від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про відшкодування збитків, завданих внаслідок неповернення у строки, передбачені договорами або установчими документами, грошових та майнових внесків, залучених до акціонерних товариств, банків, кредитних установ, довірчих товариств та інших юридичних осіб, які залучають кошти та майно громадян.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії.
2. Справу призначити до судового розгляду колегією суддів Черкаського окружного адміністративного суду на 11 год. 30 хв. 17 червня 2014 року. Судове засідання відбудеться в приміщенні адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 117.
3. Відповідачу в разі невизнання адміністративного позову подати до 17 червня 2014 року письмові заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень.
4. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
5. В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у справі, у разі неможливості прибуття до суду з поважних причин, зобов'язані завчасно повідомити про це суд відповідно до вимог ч. 2 ст. 40 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
СуддяВ.І. Орленко
Витяг з Кодексу адміністративного судочинства про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені статтями 49, 51.
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь - який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.