Ухвала від 04.06.2014 по справі 823/1607/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 червня 2014 року справа № 823/1607/14

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Орленко В.І., перевіривши матеріали адміністративного позову, поданого Державною інспекцією сільського господарства в Черкаській області до Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області про визнання дій протиправними, скасування припису,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулося Державна інспекція сільського господарства в Черкаській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії головного державного інспектора праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області Докукіна Сергія Івановича;

- скасувати припис Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області №23-01-19/101-105 від 21.05.2014р.;

- скасувати акт перевірки Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області від 21.05.2014р. №23-01-19/101 додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Ухвалою суду від 04.06.2014р. відмовлено у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог про скасування акту перевірки Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області від 21.05.2014р. №23-01-19/101 додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому повинна бути залишена без руху, виходячи з наступного.

Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В порушення положень КАС України, позивачем не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову, дані про звільнення позивача від сплати судового збору в матеріалах позовної заяви відсутні.

Суд звертає увагу позивача на те, що статтею 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011р. в редакції, що набрала чинності 01.11.2011р., встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 3.1 таблиці ставок судового збору визначено розмір сплати судового збору, а саме за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлено ставку судового збору - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" №719-VIІ від 16.01.2014р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік, а саме, у місячному розмірі з 1 січня - 1218 гривень.

З урахуванням зазначених положень, розмір судового збору за подання Державною інспекцією сільського господарства в Черкаській області позовної заяви немайнового характеру складає: 73,08 грн. (1218,00 х 0,06).

Крім того, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В адміністративному позові Державна інспекція сільського господарства в Черкаській області просить визнати протиправними дії головного державного інспектора праці Докукіна Сергія Івановича, проте позивач не уточнює, які саме дії інспектора ним оскаржуються.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву, подану Державною інспекцією сільського господарства в Черкаській області до Територіальної державної інспекції з питань праці у Черкаській області про визнання дій протиправними, скасування припису, залишити без руху.

Позивачу надати строк до 17 червня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.І. Орленко