ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
29 травня 2014 року м. Київ № 826/6408/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Іщука І.О., при секретарі судового засідання Самаренко Х.С., розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовомКомунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового Фонду Подільського району міста Києва»
доДержавної фінансової інспекції в м. Києві
проскасування вимоги від 18.10.2013 р. № 26-11-14-14/13872,
за участю представників сторін:
від позивача: Качмарська Ю.В.
від відповідача: Марініч А.А.
Комунальне підприємство «Дирекція з управління та обслуговування житлового Фонду Подільського району міста Києва» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної фінансової інспекції в м. Києві про скасування вимоги від 18.10.2013 р. № 26-11-14-14/13872.
Ухвалою Окружного адміністративного м. Києва від 16 травня 2014 р. відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 29.05.2014 р. представником позивача заявлено клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважною.
В обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду представник позивача зазначив, що головним державним фінансовим інспектором Державної фінансової інспекції у м. Києві було складено акт від 17.09.2013 р. № 11-30/1982 ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового Фонду Подільського району м. Києва» за період з 01.05.2010 р. по завершений звітній період 2013 р. На підставі зазначеного акту відповідачем винесено вимогу про усунення виявлених ревізією порушень від 18.10.2013 р. № 26-11-14-14/13872.
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправною методики та скасування акту (справа № 826/2184/14). Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.03.2014 р. провадження в адміністративній справі закрито на підставі ст. 157 КАС України, з тих підстав, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства України. За наслідками апеляційного оскарження, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.04.2014 р. у справі № 826/2184/14 у задоволенні апеляційної скарги позивача відмовлено. Повний текст ухвали виготовлено 05 травня 2014 р.
Рішення позивача щодо оскарження вимоги від 18.10.2013 р. № 26-11-14-14/13872 прийнято на підставі ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 29.04.2014 р.
Враховуючи вищевикладене, просить суд визнати причину пропуску строку звернення до суду поважною у справі про визнання протиправною та скасування вимоги про усунення виявлених ревізією порушень від 18.10.2013 р. № 26-11-14-14/13872.
В судовому засіданні суд поставив на обговорення питання щодо залишення позовної заяви без розгляду.
Представник відповідача висловив думку про можливість визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Дослідивши наявні в матеріалах докази, заслухавши доводи сторін, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано після закінчення строку, установленого Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Закон України від 07.07.2010 №2453-VI «Про судоустрій і статус суддів», яким внесено зміни, зокрема, до статей 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України набрав чинності 30.07.2010 р. За таких обставин, з 30.07.2010 р. для звернення до адміністративного суду, якщо не встановлено інше, встановлюється шестимісячний строк.
Згідно із частиною другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Судом встановлено, що оскаржувана вимога була винесена відповідачем 18.10.2013 р., отримана позивачем 24.10.2013 р., між тим, позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом 14 травня 2014 р.
Відповідно до пункту дев'ятого частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Ознайомившись із матеріалами справи, вислухавши доводи сторін, суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, оскільки вважає, що оскарження акту ревізії від 17.09.2013 р. № 11-30/1982 не перешкоджало позивачу звернутися до суду з позовом про визнання протиправною та скасування вимоги. При цьому, вимога є окремим рішенням суб'єкту владних повноважень, а тому повинно оскаржуватися в окремому порядку, оскільки в розумінні ст. 17 КАС України зумовлює виникнення прав та обов'язків осіб, діяльність яких перевірялася.
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що невірне тлумачення норм чинного законодавства не може бути підставою для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Таким чином, враховуючи, що ні позовні заява, ні додані до неї документи обґрунтувань поважності причин пропуску строку звернення до суду не містять, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення позовної заяви без розгляду на підставі п. 9 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на викладене, керуючись статтями 99, 100, 155, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Залишити позовну заяву Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового Фонду Подільського району міста Києва» до Державної фінансової інспекції в м. Києві про скасування вимоги від 18.10.2013 р. № 26-11-14-14/13872, - без розгляду.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя І.О. Іщук