Справа № 159/2974/14-а
Провадження № 2-а/159/130/14
м. Ковель 26 травня 2014 року
Ковельський міськрайонний суд під головуванням
судді Панасюка С.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ковелі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного інспектора з ОНПС Державної екологічної інспекції у Волинській області ОСОБА_2 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного інспектора з ОНПС Державної екологічної інспекції у Волинській області ОСОБА_2 (далі - «Державний інспектор») про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідач неправомірно притягнув його до адміністративної відповідальності, а саме, 05 травня 2014 року виніс постанову, згідно якої ОСОБА_1 не виконав вимогу припису № 000040 від 04.02.2014 року в частині перевірки ефективності роботи ПГОУ та надав неправдиву інформацію про виконання внесеного пункту припису (лист №27 від 03.04.2014 року), на підставі ст. 188-5 КпАП України, наклав на нього штраф у розмірі 255 гривень, тоді як вказаного правопорушення він не вчиняв. Просить названу постанову скасувати.
Відповідач в судове засідання не з'явився.
Позов слід задовольнити повністю.
Згідно ч.ч.1,2,3 ст.7 КпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
На момент складення протоколу про адміністративне правопорушення Державний інспектор мав у розпорядженні відповідь на припис № 000040 від 04.02.2014 року, направлену йому листом № 27 від 03.04.2014 року. Вказана відповідь мала бути взята до уваги Державним інспектором, проаналізована ним і наслідки цього аналізу мали бути відображені у протоколі про адміністративне правопорушення. Тобто, у протоколі необхідно було зазначити, які саме вимоги припису не виконані, чому Державного інспектора не задовольняє отримана ним відповідь, у чому саме полягає недостовірність інформації у відповіді. Викладене мало бути зазначене саме у протоколі, з тим щоб особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, могла, отримавши конкретне обвинувачення, підготуватися до розгляду справи. Позбавлення цієї особи такої можливості є порушенням її права знати, у чому вона обвинувачується, а отже і права на захист. Вказане не було дотримано, а тому притягнення заявника до адміністративної відповідальності не може бути визнаним законним. Постанову слід скасувати.
Керуючись ст.11, 71, 86, 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.287, 288, 289 КпАП України, на підставі ч.ч.1,2,3 ст.7 КпАП України, суд
Постанову Державного інспектора з ОНПС Державної екологічної інспекції у Волинській області ОСОБА_2 № 000245 від 05 травня 2014 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.188-5 КпАП України визнати протиправною та скасувати її.
Постанова є остаточною, оскарженню не підлягає.
ГОЛОВУЮЧИЙ С.Л.ПАНАСЮК