Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/259/14-п
Провадження № 3/670/100/14
26 травня 2014 року смт. Віньківці
Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Волкова О.М., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, студента,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
На розгляд Віньковецького районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до даних протоколу серії АВ2 № 698227 від 02.04.2014 року, ОСОБА_1 02 квітня 2014 року біля 08.00 год. в смт. Віньківці по вул. Комсомольській керував мопедом «Ямаха» б/н з ознаками алкогольного сп'яніння ( різкий запах алкоголю з порожнини рота). Водієві запропоновано пройти медобстеження на стан сп'яніння, де останній відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України.
В судове засідання ОСОБА_1, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи судовою повісткою, не з'явився, причини неявки у суд не повідомив.
Перевіривши матеріалами справи вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для дооформлення у зв'язку з неможливістю об'єктивного розгляду по суті.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно п. 4.2 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом МВС України від 26.02.2009 N 77, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 квітня 2009 р за N 374/16390, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 122,частиною третьою статті 123, частинами першою - четвертою статті 130 КУпАП, наявність свідків є обов'язковою.
Відповідно до 5.1 цієї Інструкції, водії та інші особи, які керують транспортними засобами, стосовно яких є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (частина перша статті 266 КУпАП).
Пунктом 5.2. Інструкції визначено, що процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року N 1103.
Однак в порушення вищевказаних норм, в протоколі не вказано кому і на якій підставі належить транспортний засіб - мопед «Ямаха», не зазначено, чи пропонувалось водієві на місці зупинки пройти огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних засобів, а лише вказано, що запропоновано пройти медобстеження на стан алкогольного сп'яніння, хоча медобстеження на стан сп'яніння не передбачено вищезазначеними документами як таке, а також не вказано назву медичного закладу, до якого пропонувалось проїхати ОСОБА_1 для проходження відповідного огляду.
Крім того, до протоколу не додано пояснення свідків.
Дані обставини унеможливлюють розгляд справи по суті.
З огляду на те, що складання та оформлення протоколу про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне направити даний протокол начальнику ВДАІ Віньковецького РВ УМВС України в Хмельницькій області для дооформлення.
Керуючись ст. ст. 278, 283 КУпАП, суддя, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії АВ2 № 698227 від 02.04.2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути начальнику ВДАІ Віньковецького РВ УМВС України в Хмельницькій області для дооформлення.
Суддя О.М. Волкова