Номер провадження 2-а/754/431/14
Справа № 754/8386/14-а
Іменем України
23.05.2014 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:
Головуючого - судді - Галась І.А.,
при секретарі - Маковецькій О.
розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виборчої дільниці № 800233 про зобов"язання вчинити певні дії,
Позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача - Виборчої комісії дільниці № 800233 - про зобов"язання вчинити певні дії. Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що вона проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, але при зверненні до виборчої дільниці з"ясувала, що вона не внесена до списку виборців. На підставі викладеного позивачка вимушена звернутися до суду з даним позовом, в якому просить суд зобов"язати виборчу комісію № 800233 включити її до списку виборців.
В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала, клопотань не заявляла.
Вивчивши матеріали, надані позивачем, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 173 КАС України, позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування.
Частиною 4 статті 173 КАС України, суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Статтею 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи те, що вибори Президента України призначено на 25 травня 2014 року, а позивачка звернулася до суду лише 23 травня 2014 року, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
При цьому суд враховує і те, що з метою з"ясування наявності свого прізвища у списках виборців позивачка не була позбавлена можливості завчасно звернутися до відповідної виборчої комісії.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99, 100, 173 КАС України, Законом України "Про вибори Президента України", суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Виборчої дільниці № 800233 про зобов"язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку, передбаченому ст. 177 КАС України.
Суддя: