Постанова від 20.05.2014 по справі 2а/0370/759/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2014 року Справа № 2а/0370/759/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

при секретарі Головатій Н.Б.,

за участю представника позивача Кушнір Ю.В.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Луцька об'єднана державна податкова інспекція (далі - Луцька ОДПІ, позивач) звернулась з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 4400,00 грн. згідно рішення позивача про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003782303 від 30 квітня 2010 року.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що в ході проведеної Луцькою ОДПІ перевірки з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці кафе «Савана», розташованого за адресою: м.Луцьк, проспект Грушевського, 4-в, та належного підприємцю ОСОБА_3, були встановлені порушення пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які зафіксовані в акті (довідці) перевірки від 15.04.2010 року №201832. На підставі акту перевірки Луцькою ОДПІ 30.04.2010 року прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій №0003782303 на суму 4400,00 грн.

Відповідачем не було вжито заходів для добровільної сплати штрафних (фінансових) санкцій, а тому позивач просить стягнути з підприємця ОСОБА_3 штрафні (фінансові) санкції в сумі 4400,00 грн. в примусовому порядку.

Ухвалою суду від 20 травня 2014 року у справі допущено заміну позивача Луцької об'єднаної державної податкової інспекції на його правонаступника Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Волинській області.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, та просила їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. З огляду на вказані обставини справу розглянуто у відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до часткового задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що в період з 15.04.2010 року по 28.04.2010 року працівниками Луцької ОДПІ на підставі направлення №205052 від 15 квітня 2010 року (а.с.9) була проведена перевірка господарської одиниці - кафе «Савана», розташованого за адресою: м.Луцьк, проспект Грушевського, 4-в, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Перевіркою встановлено та зафіксовано в акті перевірки №201832 від 15.04.2010 року (а.с.7-8) порушення СПД ОСОБА_3 пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: непроведення готівки через реєстратор розрахункових операцій на суму 15 грн.; незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків в кількості 9 шт. на реєстраторі розрахункових операцій; невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі готівки, яка зазначена в денному звіті РРО, сума невідповідності складає 268 грн.

За результатами перевірки 30.04.2010 року позивачем прийнято рішення №0003782303 (а.с.11), яким до підприємця ОСОБА_3 застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 4400,00 грн., в тому числі: 75,00 грн. - за непроведення готівки через реєстратор розрахункових операцій; 3060,00 грн. - за незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій; 1265,00 грн. - за невідповідність готівки.

Не погодившись з прийнятим Луцькою ОДПІ рішенням в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 2720,00 грн. за порушення вимог пункту 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків) підприємець ОСОБА_3 оскаржив його в цій частині в судовому порядку.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2011 року, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 квітня 2014 року, у справі №2а/0370/994/11 визнано протиправним та скасовано рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003782303 від 30 квітня 2010 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2720,00 грн.

Відповідно до частини другої статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно із частиною першою статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Частиною третьою статті 254 КАС України встановлено, що у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Оскільки постановою Волинського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2011 року у справі №2а/0370/994/11, яка набрала законної сили, скасовано рішення Луцької ОДПІ №0003782303 від 30 квітня 2010 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2720,00 грн., тобто в іншій адміністративній справі встановлена обставина незаконного застосування до підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2720,00 грн., яка не доказується при розгляді даної справи, тому суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог в частині стягнення з відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2720,00 грн. згідно рішення Луцької ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003782303 від 30 квітня 2010 року слід відмовити.

Водночас судом встановлено, що рішення Луцької ОДПІ №0003782303 від 30 квітня 2010 року в частині застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1680,00 грн., з яких: 75,00 грн. - за непроведення готівки через реєстратора розрахункових операцій; 340,00 грн. - за незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій; 1265,00 грн. - за невідповідність готівки, є чинним. Доказів добровільної сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1680,00 грн. підприємець ОСОБА_3 суду не надав.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог Луцької ОДПІ про стягнення з відповідача на користь держави штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1680,00 грн.

Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь держави суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1680 (одна тисяча шістсот вісімдесят) грн.

В задоволенні решти вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 23 травня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій