печерський районний суд міста києва
справа № 757/12346/14-а
"19" травня 2014 р. м. Київ
Суддя Печерського районного суду м. Києва Кирилюк І.В., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Правління Пенсійного фонду України, Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова про визнання бездіяльності неправомірною та поновлення виплати пенсії, -
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1) звернулась до суду з зазначеним позовом до Правління Пенсійного фонду України (далі - відповідач-1, Правління ПФ України), Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова (далі - відповідач-2, УПФУ у Галицькому районі м. Львова), в якому просить визнати бездіяльність відповідача-1 по виконанню обов'язку по внесенню змін в основний документ діяльності Пенсійного фонду України - «Порядок подачі та оформлення документів для призначення пенсії», у відповідності до Рішення Конституційного суду України № 25-рп/2009 та в передачі уповноваженому територіальному органу заяви позивача для прийняття рішення про призначення та виплату пенсії за віком за межі України; зобов'язати відповідача-1 негайно внести та затвердити зміни у «Порядок подачі та оформлення документів для призначення пенсії», що забезпечують документальне оформлення та реальну виплату пенсії усім українським пенсіонерам, що проживають за межами України, у відповідності з рішенням Конституційного суду України № 25-рп/2009 від 07.10.2009 року; зобов'язати відповідача-1 та відповідача-2 поновити позивачу виплату пенсії за віком в Ізраїль з 07.10.2009 року, згідно Конституції та діючого пенсійного законодавства України.
Перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 з доданими до неї матеріалами, суд встановив наступне.
Як визначено у ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті.
Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч. 3 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, передбачених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель, адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, його посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Так, відповідачем-1 є Правління Пенсійного фонду України, тобто центральний орган виконавчої влади.
ОСОБА_1 заявлено кілька позовних вимог, пов'язаних між собою. Так, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання бездіяльності Правління Пенсійного фонду України по виконанню обов'язку по внесенню змін в основний документ діяльності Пенсійного фонду України - «Порядок подачі та оформлення документів для призначення пенсії», у відповідності до Рішення Конституційного суду України № 25-рп/2009 та зобов'язання відповідача негайно внести та затвердити зміни у «Порядок подачі та оформлення документів для призначення пенсії», що забезпечують документальне оформлення та реальну виплату пенсії усім українським пенсіонерам, що проживають за межами України, у відповідності з рішенням Конституційного суду України № 25-рп/2009 від 07.10.2009 року слід розглядати в окружному адміністративному суді, а позовні вимоги про зобов'язати відповідача-1 та відповідача-2 поновити позивачу виплату пенсії за віком в Ізраїль з 07.10.2009 року, слід розглядати в місцевому загальному суді.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Аналізуючи викладене, позовну заяву ОСОБА_1 слід повернути позивачеві для подання до належного суду - Окружного адміністративного суду м. Києва.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі, зокрема, повернення заяви або скарги.
Таким чином, сплачена позивачем при зверненні до суду сума судового збору в розмірі 73,08 грн. підлягає поверненню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 18, 19, 21, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Правління Пенсійного фонду України, Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова про визнання бездіяльності неправомірною та поновлення виплати пенсії - повернути позивачу для подання до належного суду.
Повернути ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі 73 грн. 08 коп., сплачену згідно квитанції від 17.02.2014 року.
Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано до Київського апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: І.В.Кирилюк