Рішення від 04.06.2009 по справі 8/5472

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"04" червня 2009 р.

Справа № 8/5472

За позовом прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Ізяславської районної державної адміністрації, м. Ізяслав та відділу освіти Ізяславської районної державної адміністрації, м. Ізяслав

до 1. Ізяславської міської ради, м. Ізяслав

2. Приватного підприємства "ТЕОйФІЛІЯ", м. Ізяслав

про визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду"; визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.2006р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності"; визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006р.; зобов'язання передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ I-III ступенів № 5 для використання в освітніх цілях

Суддя Смаровоз М.В.

Представники сторін:

позивачів: Яцимон Є. В.- за довіреністю №715 від 13.04.2009р. (в судовому засіданні 07.05.2009р.);

відповідачів: 1.Ізяславської міської ради - Колодчук Т. І. - за довіреністю №614 від 05.08.2008р.; 2. приватного підприємства "ТЕОйФІЛІЯ" - Кедрун Л. С. - за довіреністю від 23.03.2009р.;

за участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області Ільчука Ю.Ф.

В судовому засіданні 04.06.2009р. після перерви за погодженням з представниками прокуратури та відповідачів оголошено вступну та резолютивну частини рішення у справі. Повний текст рішення підготовлено та підписано 09.06.2009р.

Постановою Вищого господарського суду України від 15.01.2009 року постанову Житомирського апеляційного господарського суду від 30.09.2008 року та рішення господарського суду Хмельницької області від 26.02.2008 року у справі № 8/5472 скасовано, справу направлено на новий розгляд до господарського суду Хмельницької області.

Прокурор у позовній заяві (та додаткових обгрунтуваннях до неї), представники прокуратури та позивачів у судових засіданнях просять суд задовольнити виклаені у позовній заяві вимоги про визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду"; визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.2006р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності"; визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006р.; зобов'язання передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ I-III ступенів № 5 для використання в освітніх цілях.

Обгрунтовуючи свої позовні вимоги про визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду", прокурором вказується, що Ізяславською міською радою в порушення вимог ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування” скасовано розпорядження міського голови. Крім того, на підставі клопотання приватного підприємця Климчука Віталія Валентиновича зазначеним рішенням сесії міської ради приміщення по вул. Грушевського, 15 виділено в оренду підприємцю Климчуку Віталію Володимировичу (не особі, яка клопотала про надання в оренду приміщення). Також зазначається, що при прийнятті вищевказаного рішення від 24.12.1999р. Ізяславською міською радою допущено порушення передбачених п.5 ст.63 Закону України „Про освіту”, абз. 2 п.5 ст. 16 Закону України "Про дошкільну освіту" вимог щодо виключного використання приміщення дитячого садка як об'єкта освіти в освітніх цілях.

В обгрунтування позовних вимог в частині визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.2006р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності" вказується, зокрема, що в порушення положень Закону України „Про Державну програму приватизації” від 18.05.2000р., п.2.5., 2.11. Положення про порядок приватизації об'єктів групи Ж, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 14.08.2000р. N 1693, будівля по вул. Грушевського, 15 взагалі не включена до переліку об'єктів комунальної власності, які підлягають приватизації. Крім того, відчуження приміщення по вул. Грушевського, 15 не погоджувалося Ізяславською держадміністрацією, в зазначені строки інформація про майбутній продаж вказаного об'єкта в місцевій пресі оприлюднена не була, так само інформація про викуп будівлі по вул. Грушевського, 15 в місцевій пресі також не опубліковувалась.

Позовні вимоги про визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006р. прокурором обгрунтовуються тим, що приміщення по вул. Грушевського, 15 у м.Ізяславі, яке, на думку прокуратури та позивачів, є об'єктом освіти, до 1999 року використовувалось виключно як приміщення дитячого садка № 4 "Теремок", про що свідчить довідка архівного відділу Ізяславської райдержадміністрації, наявна в матеріалах справи. У період часу з 1999 року квітень 2006 року рішення про реорганізацію або ліквідацію дошкільного навчального закладу „Дитячий ясла-садок № 4”, а також рішення про зміну цільового призначення приміщення по вул. Грушевського, 15 Ізяславською міською радою не приймалось, про що свідчить наявна у матеріалах справи довідка відділу статистики в Ізяславському районі. В ході підготовки об'єкта по вул.Грушевського, 15 до продажу рішення про реорганізацію або ліквідацію дитячого ясла-садка № 4 та про зміну цільового призначення приміщення по вул. Грушевського, 15 також не приймалось. Тому, вказується прокурором, виходячи з положень п.5 ст.63 Закону України „Про освіту”, абз. 2 п.5 ст. 16 Закону України "Про дошкільну освіту", приміщення по вул. Грушевського, 15 у м.Ізяславі не могло бути включено до переліку об'єктів комунальної власності, які підлягають продажу.

Крім того, вказується, що приміщення по вул. Грушевського, 15 відчужене Ізяславською міською радою з грубими порушенням вимог законодавства щодо порядку приватизації, означеними при обгрунтуванні позовних вимог в частині визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.2006р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності". Також, в порушення вимог ст.16 Закону України „Про місцеве самоврядування” головою Ізяславської міської ради договір купівлі-продажу будівлі колишнього дитячого садка № 4 на затвердження міській раді не подавався та нею не затверджувався. Вказані обставини, зазначено пркурором, згідно з ч. 6 ст. 29 Закону України "Про приватизацію державного майна", ч.1 ст. 215 ЦК України є підставами для визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006р.

З приводу позовних вимог про зобов'язання передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ I-III ступенів № 5 для використання в освітніх цілях вказується, зокрема, що, враховуючи, що Ізяславською міською радою в порушення вимог ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування” скасовано розпорядження міського голови, а згідно з Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту" об"єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням, а також майно, що є державною або комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти, використовуються виключно із зазначеною метою, приміщення дитячого садка № 4 по вул. Грушевського, 15 має використовуватись виключно в освітніх цілях.

Також прокурором вказується, що вищенаведеними порушеннями встановленого законодавством порядку приватизації при відчуженні приміщення по вул. Грушевського, 15 у м.Ізяславі, яке, на думку прокуратури та позивачів, є об'єктом освіти, порушено інтереси держави в сфері освіти, соціально-економічного, духовного та культурного розвитку суспільства, що стало підставою для звернення прокурора з позовом до суду.

Позивачі підтримують позовні вимоги, заявлені прокурором, вказуючи на їх обгрунтованість.

Відповідачі проти позовних вимог заперечують, вважаючи їх безпідставними.

Перший відповідач -Ізяславська міська рада -зазначає, що дитячий садок-ясла №4 перебував на балансі Ізяславської міської ради. Згідно розпорядження міського голови № 6 від 28.01.1999 року та акту від 14.12.1999 року був переведений у дошкільний комплекс в зв'язку з аварійністю будівлі. Вищевказане приміщення за адресою вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ 1-ІІІ ступенів № 5 не передавалось, а постійно перебувало на балансі Ізяславської міської ради. Крім того, перший відповідач звертає увагу на те, що дане приміщення було об'єктом права комунальної власності, а тому всі питання купівлі-продажу даного майна відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішуються сесією міської ради. Тому погоджувати продаж даного об'єкту з Ізяславської районною державною адміністрацією згідно з вимогами чинного законодавства необхідності немає. Крім того, 22.03.2006 року за вих. № 242-06 на адресу Ізяславської міської ради надійшов припис прокуратури Ізяславського району про усунення порушень вимог законодавства про власність. В даному приписі було вказано, що виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються питання прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна. Було приписано усунути виявлені порушення Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" шляхом винесення даного питання про продаж на розгляд сесії, а винних осіб притягнути до передбаченої законом відповідальності.

Другий відповідач -приватне підприємство "ТЕОйФІЛІЯ” -вказує, що приватне підприємство „ТЕОйФІЛІЯ" на підставі рішення 25 сесії Ізяславської міської ради 4 скликання від 21.07.2005 року орендувало не будівлю закладу освіти по вул. Грушевського, 15 в м. Ізяславі, а стоматологічний кабінет, що підтверджується п.1 рішення сесії від 21.07.2005 року; п.1.1 Договору оренди від 22.07.2007 року, рішення виконкому Ізяславської міської ради від 28.02.2000 року №27 „Про надання дозволу на проведення реконструкції та виготовлення проектно-кошторисної документації приміщення по вул. Грушевського, 15" та від 27.02.2001 року №19 „Про затвердження акту державної технічної комісії по прийняттю закінченого об'єкта - реконструкція орендованого будинку в м. Ізяславі по вул. Грушевського, 15 під приватний стоматологічний кабінет підприємця Климчука В. В." прийняті до прийняття Верховною Радою України Закону України „Про дошкільну освіту" від 11.07.2001 року №2628-111, яким і були затверджені обмеження на реорганізацію або ліквідацію дошкільних навчальних закладів. Дитячий ясла-садок №4 в м.Ізяславі не був ліквідований або реорганізований, а в зв'язку з аварійністю будівлі був переведений в спеціально обладнаний дошкільний комплекс, що підтверджується актом від 14.12.1999 року та розпорядженням міського голови №6 від 28.01.1999 року. Другий відповідач стверджує, що будівля №15 по вул. Грушевського в м. Ізяславі на баланс СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ніколи не передавалась, так як згідно вимог п.30, 31 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" дане питання віднесено виключно до компетенції міської ради, а не міського голови, і дане рішення сесією не приймалось, акт прийому-передачі не складався. Вказана будівля була об'єктом права комунальної власності, а тому всі питання її відчуження (приватизації) регулюються п.30 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", п.7 ст.7 Закону України „Про приватизацію державного майна", ч.4 п.4 Інформаційного листа Вищого арбітражного суду України від 25.04.2001 року №01-8/500 „Про деякі питання практики застосування у вирішенні спорів законодавства про приватизацію державного майна" і не потребують погодження з місцевими органами виконавчої влади. Також вказується, що прокурором не обгрунтовано порушення інтересів держави в особі позивачів.

Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне.

Згідно з розпорядженням міського голови №6 від 28.01.1999 року дитячий садок №4 переведено в приміщення по вул. Шевченка, 38, а вивільнене приміщення по вул. Грушевського, 15 вирішено передати на баланс СЗОШ І-III ступенів №5 для використання як учбові приміщення початкових класів.

Рішенням №145 від 25 листопада 1999 року "Про оформлення права власності" виконком Ізяславської міської ради вирішив, зокрема, районному бюро технічної інвентаризації оформити право комунальної власності міської ради на будівлю по вулиці Грушевського, 15. 24 грудня 1999 року видано свідоцтво про право власності на спірну будівлю, яке зареєстровано в Ізяславському бюро технічної інвентаризації 24 грудня 1999 року за реєстровим №276.

Відповідно до вищевказаного свідоцтва спірна будівля зареєстрована на праві комунальної власності за Ізяславською міською радою. 12.01.2000р. було виготовлено технічний паспорт на вказану будівлю.

Згідно з актом від 14.12.1999р., складеного посадовими особами Ізяславської міської ради, районного БТІ, архітектурно-проектного бюро, спірна будівля, що знаходиться за адресою: м. Ізяслав, вул. Грушевського, 15, побудована ще до 1917р., є аварійною та непридатною для розміщення дитячого садка, при цьому відсоток зносу будівель становить 70%, прибудови -50%.

Пункт 3 розпорядження міського голови №6 від 28.01.1999 року про передачу на баланс СЗОШ І-III ступенів №5 приміщення по вул. Грушевського для використання як учбові приміщення початкових класів був скасований рішенням десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999 року.

На підставі клопотання підприємця Климчука Віталія Володимировича (помилково зазначено „Валентиновича”) рішенням десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999 року приміщення по вул. Грушевського, 15 виділено в оренду підприємцю Климчуку Віталію Володимировичу для влаштування приватного стоматологічного кабінету.

27.02.2001 р. прийнято рішення виконкому Ізяславської міської ради №19 „Про затвердження акту державної технічної комісії по прийняттю закінченого об'єкта - реконструкція орендованого будинку в м. Ізяславі по вул. Грушевського, 15 під приватний стоматологічний кабінет підприємця Климчука В. В."

22.07.2005р. між Ізяславською міською радою (орендодавцем) та приватним підприємством „ТЕОйФІЛІЯ” (орендарем) було укладено договір оренди комунального майна, відповідно до якого орендодавець на підставі рішення сесії Ізяславської міської ради від 21.07.2005р. передає, а орендар приймає у строкове платне користування будівлю по вул.Грушевського, 15 в м.Ізяслав для здійснення стоматологічної практики.

12 квітня 2006 року до Ізяславської міської ради надійшла заява від директора ПП “ТЕОйФІЛІЯ” Климчук А.С. з проханням включити до переліку об'єктів комунальної власності для приватизації шляхом викупу попередньо орендовану будівлю за адресою: м. Ізяслав, вул. Грушевського, 15.

Рішенням другої сесії Ізяславської міської ради 5 скликання від 06 червня 2006 року спірне приміщення включено до переліку об'єктів права комунальної власності територіальної громади міста, які підлягають продажу.

Рішенням Ізяславської міської ради п'ятої сесії 5 скликання від 09 серпня 2006 року надано дозвіл на продаж ПП „ТЕОйФІЛІЯ” об'єкта комунальної власності по вул. Грушевського, 15

29 грудня 2006 року між Ізяславською міською радою та приватним підприємством “ТЕОйФІЛІЯ” був укладений договір купівлі-продажу, відповідно до якого Ізяславська міська рада продала, а приватне підприємство “ТЕОйФІЛІЯ” придбало належний Ізяславській міській раді на праві комунальної власності будинок з двома прибудовами та верандою за №15, що знаходиться по вул. Грушевського в м. Ізяслав. Основна площа відчужуваного будинку становить 154,5 кв.м. Продаж будинку, згідно рішення міської ради від 09.08.2006 року, вчиняється за 63594,00 грн. Право власності на відчужуваний будинок у покупця виникає з моменту державної реєстрації договору. Вказаний договір 29.12.2006 року посвідчено приватним нотаріусом Ізяславського районного нотаріального округу Дацишиним О. М., зареєстровано в реєстрі під №3107.

Згідно з довідкою архівного відділу Ізяславської райдержадміністрації від 12.10.2007р., дитячий садок №4 „Теремок” з 1983р. значиться за адресою: м. Ізяслав, вул. Петровського, 15; з 1995р. по 1998р. -за адресою: м. Ізяслав, вул. Грушевського, 15, а з 1999р. -за адресою: м. Ізяслав, вул. Шевченка, 38.

Як вбачається з довідки Ізяславської ради від 25.02.2008р., по бухгалтерському обліку міської ради рахуються: веранда-тамбур Ізяславського дитячого садка № 4 по вулиці Грушевського, 15, з березня 1979 року до 01 грудня 1999 року; веранда - павільйон дерев'яний, з червня 1979 року по 01 грудня 1999 року. Право комунальної власності територіальної громади м.Ізяслав на будинок по вулиці Грушевського, 15 оформлено згідно з рішенням від 25 листопада 1999 року № 145. На балансі міської ради дана будівля рахувалася з грудня 1999 року по 29 грудня 2006 року. Довідка видана згідно з інвентарною карткою № 1 обліку основних засобів.

Згідно з довідкою Ізяславської міської ради від 14.04.2009р., в Ізяславській міській раді відсутні документальні відомості щодо надання будівлі по вул. Грушевського (до 1992 року - вул. Петровського), 15 в м. Ізяслав для розміщення ясла-садка №4 „Теремок”. Відповідно до довідки від 23.06.2008 року, виданої в.о. зав. ДНЗ №4 Комлєвою О.Д., будівля по вул. Грушевського, 15 на балансі ясла-садка №4 не перебувала.

Також в матеріалах справи наявна технічна документація на приміщення по вул. Грушевського, 15 в м. Ізяслав (раніше -вул.Петровського, 17 в м. Ізяслав, що підтверджується довідкою БТІ від 06.05.2009р.). Крім того, як вбачається з рішення ХІ сесії Ізяславської міської ради від 28.05.1992р. № 10, вул. Петровського у м.Ізяславі перейменовано на вул. Грушевського.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом береться до уваги наступне.

Відповідно до п.2 роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000р. № 02-5/35 „Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів” підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі (у даному випадку - інтересів держави в особі позивачів).

Як встановлено судом, обгрунтовуючи свої позовні вимоги про визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду", прокурором, зокрема, вказується, що на підставі клопотання приватного підприємця Климчука Віталія Валентиновича зазначеним рішенням сесії міської ради приміщення по вул. Грушевського, 15 виділено в оренду підприємцю Климчуку Віталію Володимировичу (не особі, яка клопотала про надання в оренду приміщення). Однак, як вбачається з пояснень Ізяславської міської ради та зазначено Вищим господарським судом України у своїй постанові в даній справі від 15.01.2009р., слово „Валентиновича” зазначено у вищевказаному рішенні помилково замість слова „Володимировича”.

Також необгрунтованим є твердження прокуратури та позивачів про те, що при прийнятті вищевказаного рішення від 24.12.1999р. Ізяславською міською радою допущено порушення передбачених п.5 ст.63 Закону України „Про освіту”, абз. 2 п.5 ст. 16 Закону України "Про дошкільну освіту" вимог щодо виключного використання приміщення дитячого садка як об'єкта освіти в освітніх цілях.

Згідно з ч.5 ст.63 Закону України „Про освіту” від 23.05.1991р. об'єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням. Відповідно до абз.2 ч.5 ст.16 Закону України „Про дошкільну освіту” від 11.07.2001р. майно, яке є державною або комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти, використовується виключно із зазначеною метою.

Як вказано Вищим господарським судом України у своїй постанові в даній справі від 15.01.2009р., доведення того, чи відноситься той чи інший об'єкт до об'єктів освіти, не пов'язується з тим, на чиєму балансі він знаходився або знаходиться і як використовувався, а пов'язується з тим, чи є таке майно відокремленим для здобуття дітьми дошкільної освіти. Таким чином, одне лише посилання на те, що приміщення по вул. Грушевського, 15 у м.Ізяславі до 1999 року використовувалось виключно як приміщення дитячого садка № 4 "Теремок", не може слугувати підставою для віднесення зазначеного приміщення до об'єктів освіти. Крім того, як вбачається з технічної документації на приміщення по вул. Грушевського, 15 (раніше - вул.Петровського, 17) в м. Ізяслав, дане приміщення, призначення якого визначено як конторська будівля, з 1970-х років перебуває у віданні Ізяславської міської ради. При цьому, згідно з довідкою Ізяславської міської ради від 14.04.2009р., в Ізяславській міській раді відсутні документальні відомості щодо надання будівлі по вул. Грушевського (до 1992 року - вул. Петровського), 15 в м. Ізяслав для розміщення ясла-садка №4 „Теремок”. Таким чином, оскільки Ізяславською міською радою не приймались жодні рішення, якими би спірне приміщення відокремлювалось для здобуття дітьми дошкільної освіти, прокурором безпідставно спірне приміщення віднесено до об'єктів освіти і, відповідно, необгрунтовано заявлено позов у частині визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999р. в інтересах держави в особі Ізяславської районної державної адміністрації та відділу освіти Ізяславської районної державної адміністрації.

Судом також відзначається, що прокуратурою, обгрунтовуючи свої позовні вимоги про визнання недійсним рішення від 24.12.1999р., також безпідставно робиться посилання на Закон України „Про дошкільну освіту” від 11.07.2001р., оскільки останній набув чинності після прийняття означеного вище рішення.

З приводу позовних вимог щодо визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.2006р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності" судом звертається увага на таке.

Відповідно до п.30 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування”, до виключної компетенції місмьких рад належить, зокрема, прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна. Частиною 4 ст.3 Закону України „Про приватизацію державного майна” встановлено, що відчуження майна, що є у комунальній власності, регулюється положеннями цього Закону, інших законів з питань приватизації і здійснюється органами місцевого самоврядування. У ч.7 ст.7 вказаного закону зазначено, що продаж майна, що є у комунальній власності, здійснюють органи, створювані відповідними місцевими радами.

Відповідно до Закону України від 18.05.2000р. „Про Державну програму приватизації”, зазначеною програмою об'єкти освіти віднесено до об'єктів групи Ж. Відповідно до п.2.5. Положення про порядок приватизації об'єктів групи Ж, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 14.08.2000р. N 1693 (далі -Положення), державні органи приватизації формують переліки об'єктів групи Ж, що підлягають приватизації. Перелік повинен містити: назву об'єкта, його місцезнаходження, спосіб приватизації, умову приватизації - збереження профілю діяльності або відомості щодо його можливого перепрофілювання. Сформований перелік, але не затверджений органом приватизації, разом з документами, які містять пропозиції щодо подальшого використання об'єктів, подається на погодження відповідній державній адміністрації, на території якої розташований об'єкт. Пунктом 2.11. Положення встановлено, що з метою залучення потенційних покупців, вивчення попиту на конкретний об'єкт приватизації та для забезпечення інформаційної відкритості процесу приватизації переліки об'єктів, що підлягають приватизації, публікуються в інформаційних бюлетенях органів приватизації, місцевій пресі. Зазначена інформація публікується протягом 20 днів з дня затвердження переліку.

Зважаючи на те, що, як встановлено судом, прокурором безпідставно спірне приміщення віднесено до об'єктів освіти, то, відповідно, необгрунтовано зроблено висновок і про те, що Ізяславською міською радою неправомірно не було включено спірне приміщення до переліку об'єктів групи Ж, які підлягають приватизації. З аналогічних підстав є безпідставним твердження прокурора про необхідність погодження з Ізяславською держадміністрацією відчуження приміщення по вул. Грушевського, 15 у м.Ізяславі.

Таким чином, наведені прокурором та позивачами доводи в обгрунтування позову в частині визнання недійсними рішень Ізяславської міської ради є безпідставними та неправомірними, у зв'язку з чим позов в цій частині задоволенню не підлягає.

Щодо позовних вимог про визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006р. судом береться до уваги наступне.

Відповідно до ч.1 ст.215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу. Частиною 6 ст.29 Закону України „Про приватизацію державного майна” передбачено, що порушення встановленого законодавством порядку приватизації або прав покупців є підставою для визнання недійсним договору купівлі-продажу об'єкта приватизації в порядку, передбаченому законодавством України.

Враховуючи загальні підстави визнання договорів недійсними, а також те, що прокурором та позивачами будь - яких інших доводів, крім тих, які покладено в обгрунтування заявленого позову, не висувається, суд приходить до висновку про відсутність обставин, з якими закон пов'язує визнання угод недійсними.

Зокрема, посилання прокурора на те, що приміщення по вул. Грушевського, 15 відчужене Ізяславською міською радою з грубими порушенням вимог законодавства щодо порядку приватизації, спростовано судом при обгрунтуванні відмови в позові в частині визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.2006р. (виходячи, передусім, з того, що спірне приміщення безпідставно віднесено до об'єктів освіти, тому посилання на ч.5 ст.63 Закону України „Про освіту” та абз.2 ч.5 ст.16 Закону України „Про дошкільну освіту” є необгрунтованим). При цьому судом враховується, що Ізяславська міська рада, за якою рішенням виконкому Ізяславської міської ради №145 від 25 листопада 1999 року оформлено право комунальної власності територіальної громади міста на будівлю по вулиці Грушевського, 15, укладаючи оспорюваний договір (як і приймаючи оспорювані рішення), правомірно розпоряджалась будівлею по вулиці Грушевського,15 на власний розсуд в межах повноважень, наданих їй законодавством.

Отже, позовні вимоги про визнання недійсним договору купівлі - продажу по вулиці Грушевського,15 від 19 грудня 2006 року задоволенню не підлягають.

Також не можуть бути задоволені позовні вимоги про зобов'язання передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ I-III ступенів № 5 для використання в освітніх цілях, зважаючи на дійсність договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006р., відповідно до якого право власності на приміщення по вул. Грушевського, 15 у м.Ізяславі набуто приватним підприємством "ТЕОйФІЛІЯ", тому лише останньому, як власникові, й належать передбачені ч.1 ст.317 Цивільного кодексу України права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відмовляючи у позові в повному обсязі, судом також береться до уваги, що, з урахуванням відсутності встановлених судом порушень відповідачами Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту” (з огляду на відсутність у спірного приміщення статусу об'єкта освіти), відсутні й порушення інтересів держави в особі Ізяславської районної державної адміністрації та відділу освіти Ізяславської районної державної адміністрації.

Виходячи з наведеного вище, суд вважає, що позовні вимоги є необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, тому у позові слід відмовити.

Керуючись ст.ст.1, 2, 45, 12, 13, 33, 43, 44, 49, 82-85, 115 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

У позові відмовити.

Суддя М.В. Смаровоз

Повний текст рішення підготовлено та підписано 09.06.2009р.

Віддруковано 7 примірників:

1-до справи

2,3 - позивачам

4,5-відповідачам

6,7-прокуратура