"29" квітня 2009 р. м.Чернівці Справа № 2/15
Суддя господарського суду Чернівецької області Скрипничук Iван Васильович при секретарі Добровольській А.Я., розглядаючи справу
за позовом Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації
до Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області
щодо оскарження та визнання недійсною довідку контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області зустрічної звірки з питань документального підтвердження виду, обсягу та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, наданих послуг для з"ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Чернівецької обласної філармонії
за участю представників:
позивача: Галаченко І.І., довіреність від 03.02.2009
відповідача: Голубова М.Г., довіреність від 10.01.2009
прокурора
Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації звернулось з позовом до Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області про оскарження та визнання недійсною довідку від 12.11.2008 за № 24-03/310 контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області зустрічної звірки з питань документального підтвердження виду, обсягу та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, наданих послуг для з"ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Чернівецької обласної філармонії.
Ухвалою суду від 27.01.2009 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду на 12.02.2009.
У засіданнях суду 12.02.2009 та 25.02.2009 за участі представників сторін було оголошено перерву.
17.03.2009 від позивача надійшла заява про зміну предмету позову (вх. №2211), в якій просить визнати притиправними дії суб"єкта владних повноважень Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області в частини висновків довідки Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області зустрічної перервірки з питань документального підтвердження виду, обсягу та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, наданих послуг для з"ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Чернівецької обласної філармонії від 12.11.2008 № 24-03/310.
Ухвалою суду від 19.03.09р. задоволено заяву позивача про зміну предмету позову та відкладено розгляд справи на 23.04.09року.
У засіданні суду 23.04.09 року оголошено перерву до 29.04.09 року.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази, суд встановив.
Так, управління капітального будівництва обласної державної адміністрації є структурним підрозділом облдержадміністрації і, згідно ст.ст. 1, 17,18 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, входить до системи органів виконавчої влади та реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Спільним розпорядженням облдержадміністрації і обласної ради № 67 від 23.07.08р. “Про розподіл субвенції з Державного бюджету на заходи з енергозбереження, у тому числі, оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів у 2008 році” Чернівецька обласна рада, керуючись Програмою соціально-економічного розвитку Чернівецької області на період до 2011 року, затвердженого рішенням ХІІІ сесії обласної ради У скликання від 07.06.07 № 134-13-07 розподілила субвенцію між розпорядниками коштів, до яких відноситься і управління капітального будівництва. Згідно додатку №1, управління капітального будівництва є розпорядником коштів, виділених на об'єкт реконструкції - котельню обласної філармонії.
Таким чином, Чернівецька обласна філармонія в цьому випадку не була і не може бути ні розпорядником, ні власником вказаних коштів.
Що стосується аварійно-відновлювальних робіт внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року у Чернівецькій області, то згідно наказу № 50-0Д Чернівецької обласної філармонії управлінням культури Чернівецької облдержадміністрації під головуванням генерального директора П.І. Казимирчука проведено обстеження будинку (споруди) обласної філармонії та складено Дефектний акт на виконання аварійно-відновлювальних робіт будівлі обласної філармонії, затверджений начальником управління культури Савчуком О.В. Також на підставі Переліку об'єктів культури, що пропонується для включення до Генерального плану подолання наслідків стихійного лиха, направленого начальником управління культури Савчуком О.В. на суму 2000 грн., об'єкт: Чернівецька обласна філармонія, що розташована на вул. Заньковецькій, 12 в м.Чернівці, включена до проекту Генерального плану подолання наслідків стихійного лиха та відновлення постраждалих регіонів, який направлено в Кабінет Міністрів України, до Генерального плану у Чернівецькій області, затвердженого розпорядженням № 513-р, до уточненого Генерального плану, затвердженого розпорядженням № 604-р.
Таким чином, управління капітального будівництва при здійсненні функцій замовника аварійно-відновлювальних робіт обласної філармонії виконувало свої функції відповідно до делегованих повноважень обласної ради, місцевих та центральних органів влади.
При проведенні зустрічної звірки Контрольно-ревізійне управління в Чернівецькій області своїми діями порушило права та законні інтереси позивача - управління капітального будівництва обласної державної адміністрації, а саме:
- у складеній довідці Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області зустрічної звірки з питань документального підтвердження виду, обсягу та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, наданих послуг для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Чернівецької обласної філармонії від 12.11.08р., зроблені висновки, які не відповідають дійсності, не базуються на нормах чинного законодавства та порушують права та законні інтереси позивача.
Під діями суб'єкта владних повноважень необхідно розуміти активну поведінку суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на права, свободи та інтереси фізичних та юридичних осіб.
Так, Контрольно-ревізійне управління при здійсненні зустрічної звірки, зробило висновок, що не відповідає фактичним обставинам: договори підряду, укладені між управлінням капітального будівництва ОДА (замовник) та виконавцем робіт ТзОВ “Будторгінвест” (підрядник), в той час як керівник Чернівецької обласної філармонії не делегував повноваження розпорядника коштів або замовника на виконання робіт по приміщеннях, які знаходяться на балансі філармонії та відповідно до Свідоцтва на право власності на нерухоме майно, виданого 18.03.2003 р. виконавчим комітетом Чернівецької міської ради, належить Чернівецькій обласній філармонії на праві господарського відадання”.
З огляду на вищевикладене, відповідач вважає, що позивач допустив правопорушення, оскільки своїми діями порушив “вимоги ст. 2 п. 1,5 ст. 24, п. 3 ст. 55, п.1,2 ст. 133, ст.147, п.3 ст. 195 ГК України, оскільки об'єкт, на якому виконано роботи, не належить управлінню капітального будівництва ОДА на праві повного господарського відання (не є власністю, не отримано в оперативну оренду)”.
При цьому, відповідач надіслав вказану довідку до органів прокуратури для притягнення позивача до відповідальності, чим незаконно визнав недійсними делеговані Чернівецькою обласною радою повноваження позивача щодо здійснення ним прав і функцій замовника та розапорядника коштів реконструкції котельні Чернівецької обласної філармонії.
Суд вважає, що дії суб'єкта владних повноважень, а саме, Контрольно-ревізійного управліення в Чернівецькій області в частині висновків довідки зустрічної перевірки від 12.11.08р. за № 24-03/310 є неправомірними з урахуванням вищезазначеного.
Керуючись ст.ст. 2, 71, 86, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 185, 186, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суд
1. Позов задовольнити.
2. Визнати неправомірними дії суб'єкта владних повноважень, Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області, в частині висновків довідки Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області зустрічної перевірки з питань документального підтвердження виду, обсягу та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, наданих послуг для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Чернівецької обласної філармонії від 12.11.2008р. № 24-03/310.
3. Стягнути з державного бюджету на користь Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації м.Чернівці, вул Червоноармійська, 194-А (р/р № 35221001000209 в ГУДК в Чернівецькій області) 3,40 грн. державного мита.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.
Суддя І.В. Скрипничук