Ухвала від 07.03.2008 по справі 02-4/4-14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

07.03.08 Справа№ 02-4/4-14

За позовом: Виконавчого комітету Рудківської міської ради, м.Рудки Самбірського району Львівської області

До відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю “Кробат Україна”, с.Тростянець Миколаївського району Львівської області

Про: спонукання до вчинення дій

Суддя С.Б.Кітаєва

На розгляд господарського суду Львівської області Виконавчим комітетом Рудківської міської ради, м.Рудки Самбірського району Львівської області, подана позовна заява до Товариства з обмеженою відповідальністю “Кробат Україна”, с.Тростянець Миколаївського району Львівської області, про спонукання до вчинення дій.

Керуючись ст..6 КАС України, ст..28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” в прохальній частині позовної заяви позивач просить суд :

-зобов”язати відповідача -ТзОВ “Ккробат-Україна” одержати висновок в уповноваженому органі щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат, пов”язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням теплової енергії, наданням послуг з централізованого опалення та погодити тарифи на послуги теплопостачання, що надаються ним у м.Рудки Самбірського району Львівської області у Виконавчому комітеті Рудківської міської ради.

Згідно з абзацом першим пункту 6 розділу У11 Кодексу адміністративного судочинства України “Прикінцеві та перехідні положення” ( в редакції Закону України від 06.10.2005 року № 2953-1У) до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС справа адміністративної юрисдикції ( далі -адміністративна справа) -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір , у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб”єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно із п.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб”єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб”єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб”єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов”язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

У відповідності до ст..104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Як випливає з інформаційного листа Верховного суду України від 26.12.2005 року № 3.2.-2005 , справою адміністративної юрисдикції може бути спір, який виник між кількома суб”єктами стосовно їхніх прав та обов”язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб”єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого суб”єкта, а цей суб”єкт відповідно зобов”язаний виконувати вимоги та приписи такого владного суб”єкта. Відповідно до п.2 інформаційного листа, єдиною ознакою суб”єкта владних повноважень є здійснення ним владних управлінських функцій і при цьому ці функції повинні здійснюватись ним саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

У випадку, якщо суб”єкт ( у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює владні управлінські функції щодо іншого суб”єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Згідно з ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

У господарських судах вирішуються усі спори, що виникають з господарських договорів між суб”єктами господарювання і органами державної влади і місцевого самоврядування, включаючи угоди, які укладаються шляхом проведення конкурсу, біржових торгів, аукціонів, тощо.

У разі укладення цивільної угоди між суб”єктом владних повноважень і суб”єктом господарської діяльності договірні відносини між сторонами грунтуються на юридичній рівності, вільному волевиявленні та майновій самостійності. Тому до адміністративних договорів не відносяться угоди, укладені за правилами Цивільного кодексу України, інших актів цивільного або господарського законодавства.

Судом встановлено, що спірні правовідносини між сторонами виникли у зв”язку із укладенням між сторонами 02 липня 2007 року Договору про надання послуг, згідно якого відповідач зобов”язувався встановити за адресою : м.Рудки, вул..Лісна,2 в приміщенні котельні Рудківської СЗШ обладнання та пристрої для виробництва теплової енергії, а також виробництва у даному приміщенні теплової енергії для опалення приміщень Рудківської СЗШ та дошкільного закладу освіти м.Рудки ( адреса : м.Рудки, вул..Лісна,4)

Таким чином, між сторонами існує спір, який виник з договору, який не є адміністративним договором, оскільки в змісті цього договору відсутні відносини влади і підпорядкування, що є обов”язковим для адміністративного договору, а кожний з суб”єктів договору виступає як рівний один до одного.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищенаведене, керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст..165 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

2. Повернути позовну заяву з долученими до неї матеріалами позивачу.

Суддя