ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
16 травня 2014 року м. Київ № 826/6406/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовомСпоживчого товариства «Госппромторг»
до Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва
провизнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу № ЮЮ-1010-У від 23.01.2014 р.
Позивач Споживче товариство «Госппромторг» звернувся в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу № ЮЮ-1010-У від 23.01.2014 р.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Дана заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не потрібно сплачувати.
Однак, дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, судом встановлено, що позивачем взагалі не надано жодних доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру із сумою позову 2 899,92 грн.
З даного приводу суд вважає за необхідне зазначити наступне.
З 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір», згідно ч. 1 ст. 4 якого судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 р.), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Також, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 р.), під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, в даному випадку, при поданні позову майнового характеру до адміністративного суду, позивач має керуватися положеннями (вимогами) ст. 4 Закону України «Про судовий збір», саме в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 року.
Відповідно до ст. 8 Закону України від 16.01.2014 р. № 719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік», розмір мінімальної заробітної плати на період з 01.01.2014 року по 30.06.2014 року становить 1 218,00 грн.
Отже, мінімальна ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру з 01.01.2014 року по 30.06.2014 року становить - 1 827 грн., а максимальна - 4 872 грн., та позивач, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачує 10 відсотків від розміру такої ставки судового збору, а решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до роз'яснення Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2012 року № 165/11/13-12, із врахуванням позиції Європейського суду з прав людини, викладеній в рішенні від 14 жовтня 2010 року по справі «Щокін проти України», вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій, тощо, є майновою.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва № ЮЮ-1010-У від 23.01.2014 р. на суму 2 899,92 грн.
Таким чином, загальна сума даного адміністративного позову становить 2 899,92 грн.
Відповідно, загальна ставка судового збору в даному випадку складає 1 827 грн., а сума судового збору, яку позивач зобов'язаний сплатити при поданні позову до адміністративного суду становить 182,70 грн., проте як решта суми судового збору буде стягнута з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно долучити до поданого позову оригінал документу про сплату судового збору в сумі 182,70 грн.
Крім того, відповідно до вимог ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Так, зазначена позовна заява Споживчого товариства «Госппромторг» підписана Головою правління Споживчого товариства «Госппромторг» ОСОБА_3
Однак, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем не надано документів на підтвердження повноважень ОСОБА_3, як Голови правління Споживчого товариства «Госппромторг», зокрема: рішення уповноваженого органу про обрання ОСОБА_3 Головою правління Споживчого товариства «Госппромторг», наказу про призначення ОСОБА_3 Головою правління Споживчого товариства «Госппромторг», Статуту (установчого договору, положення) Споживчого товариства «Госппромторг», актуального витягу (довідки) з ЄДРПОУ щодо підтвердження повноважень ОСОБА_3, як Голови правління Споживчого товариства «Госппромторг».
Більш того, додані позивачем до позовної заяви документи із надписом «згідно з оригіналом» завірені підписом ОСОБА_4, проте як жодних доказів на підтвердження повноважень вказаної особи ОСОБА_4 на завірення документів від імені Споживчого товариства «Госппромторг» (довіреності, інше) позивачем до адміністративного позову також не надано.
Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Споживчого товариства «Госппромторг» без руху, з наданням позивачу часу для усунення недоліків.
Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
1. Залишити позовну заяву Споживчого товариства «Госппромторг» до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу № ЮЮ-1010-У від 23.01.2014 р. - без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви до 30.05.2014 р.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАС України.
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська