06 травня 2014 р. Справа № 804/7765/13-а
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Рищенко А. Ю.,
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську заяву ОСОБА_2 про роз'яснення рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Державної податкової служби України, Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
05.06.2013 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_2 з позовом до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Державної податкової служби України, Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 07.06.2013 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
18.06.2013 року судом була винесена постанова, якою позов ОСОБА_2 - задоволено у повному обсязі та визнано протиправними дії Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Державної податкової служби України щодо не включення в довідку ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) для перерахунку пенсії станом на 01.02.2008 року суми матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань; зобов'язано Дніпродзержинську об'єднану державну податкову інспекцію Державної податкової служби України видати ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) уточнюючу довідку про заробіток станом на 01.02.2008 року (на дату останнього перерахунку пенсії) з урахуванням середньомісячного розміру матеріально допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань; зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) станом на 01.02.2008 року з урахуванням середньомісячного розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області оскаржувало його в апеляційному порядку. Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2014 року апеляційну скаргу територіального управління Пенсійного фонду України було залишено без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.06.2013 року - без змін. Тому, згадуване рішення суду першої інстанції набрало законної сили станом на 20.02.2014 року.
09.04.2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_2 із письмовою заявою про роз'яснення п. 4 постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.06.2013 року, а саме: з якого періоду необхідно зробити перерахунок та виплату пенсії Управлінню Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_2 зазначає, що 13.03.2014 року звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області з проханням здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до рішення суду від 18.06.2013 року, що набрало законної сили. Проте, їй було відмовлено в перерахунку пенсії станом на 01.02.2008 року, адже є незрозумілим порядок виконання п. 4 постанови суду від 18.06.2013 року.
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Від ОСОБА_2 надійшла письмова заява про розгляд справи без її участі.
Від представника управління також надійшло письмове клопотання про розгляд справи без його участі.
У відповідності до положень ч. 4 ст. 122 КАС України, суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши доводи ОСОБА_2, викладені нею у заяві про роз'яснення рішення суду, матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, прийшов до таких висновків.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Так, у абз. 4 резолютивної частини постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.06.2013 року, що набрало законної сили станом на 20.02.2014 року зазначено наступне: «Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) станом на 01.02.2008 року з урахуванням середньомісячного розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань».
Як вказав заявник, управлінню Пенсійного фонду стало не зрозуміло: з якого саме періоду необхідно зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2
Згідно ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.06.2013 року та ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2014 року суди прийшли до висновку про те, що матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань входить до системи оплати праці державного службовця і повинні враховуватися при перерахунку пенсій.
Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Таким чином, враховуючи вимоги абз. 4 постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.06.2013 року та те, що момент останнього перерахунку пенсії припадає на 01.02.2008 року, Управлінню Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області слід здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 саме з 01.02.2008 року з урахуванням середньомісячного розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань. Тобто, словосполучення «станом на 01.02.2008 року» у абз. 4 постанови суду від 18.06.2013 року, що є не зрозумілим, необхідно розуміти саме так: «Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) з 01.02.2008 року з урахуванням середньомісячного розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань».
За таких обставин, керуючись ст.ст. 160, 165, 170 КАС України, суд, -
Заяву ОСОБА_2 про роз'яснення постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.06.2013 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Державної податкової служби України, Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Роз'яснити абз. 4 резолютивної частини постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.06.2013 року в адміністративній справі № 804/7765/13-а за позовом ОСОБА_2 до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Державної податкової служби України, Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, наступним чином:
«Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) з 01.02.2008 року з урахуванням середньомісячного розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань».
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя А.Ю. Рищенко