Ухвала від 15.05.2014 по справі 260/1682/14-а

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

15 травня 2014 р. справа № 260/1682/14-а

Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Губська Л.В., розглянувши апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м. Донецька від 11 квітня 2014 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до управління соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради, третя особа - управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку про зобов'язання провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною,-

ВСТАНОВИЛА:

До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга відповідача на постанову Ленінського районного суду м. Донецька від 11 квітня 2014 року в адміністративній справі № 260/1682/14-а.

Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, апелянтом не надано копії апеляційної скарги для третьої особи, а саме: управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку.

Крім того, відповідно до вищезазначеної норми КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Так, в апеляційні скарзі відповідача міститься клопотання про звільнення його від сплати судового збору, у зв'язку з тим, що управління є бюджетною організацією, яке фінансується з Державного бюджету України на підставі затвердженого кошторису, при цьому, також посилається на п.20 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Згідно ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою зменшити розмір належних до плати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Разом з тим, управління соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради при заявлені клопотання про звільнення від сплати судового збору не надало жодних доказів, що підтверджують його тяжкий майновий стан або відсутність кошторисних призначень по сплаті судового збору на поточний бюджетний рік. Не надано заявником і доказів внесення подань розпоряднику бюджетних коштів щодо фінансування таких видатків з бюджету, як і доказів відмови у наданні бюджетного фінансування за обумовленими статтями видатків. Отже, заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим, не підтвердженим належними доказами, а відтак не підлягає задоволенню.

Крім того, враховуючи, що відповідач не є позивачем по справі, як того вимагають положення п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», то пільги щодо сплати судового збору за подання апеляційної скарги на апелянта по цій справі не розповсюджуються.

Виходячи з вищевикладеного, відповідачу необхідно надати оригінал платіжного доручення про сплату судового збору.

Згідно ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені законом.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені Законом України "Про судовий збір", який набрав чинності з 1 листопада 2011 року.

Судовий збір відповідно до Закону України "Про судовий збір" може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи.

У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку. Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" пункт 3.2 за подання апеляційної скарги на рішення адміністративного суду ставка судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Відповідно до пункту 3.1 при подані заявленого позову повинно бути сплачено судовий збір із ставки 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Враховуючи, що відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2014 року складає 1218 грн. 00 коп., апелянтом при поданні апеляційної скарги повинен бути сплачений судовий збір в сумі 36,54 грн.

Таким чином, апелянту потрібно сплатити судовий збір в розмірі 36,54 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів - Калінінський район м. Донецька 22030001, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38034015, рахунок отримувача - 31210206781005, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області, код банку отримувача - 834016, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір, за апеляційною скаргою управління соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради, Донецький апеляційний адміністративний суд.

Відповідно до ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, тобто, вона має бути залишена без руху з наданням терміну для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 108, ст. 187, ч.3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м. Донецька від 11 квітня 2014 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до управління соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради, третя особа - управління Державної казначейської служби України у м. Донецьку про зобов'язання провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною - залишити без руху і встановити термін для усунення недоліків апеляційної скарги до 29 травня 2014 року.

Роз'яснити заявникові, що при невиконанні вимог даної ухвали апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена в касаційному порядку.

Суддя: Л.В. Губська