Ухвала від 08.05.2014 по справі 826/5905/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

08 травня 2014 року м. Київ № 826/5905/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шрамко Ю.Т., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

ОСОБА_1

до Комунального підприємства "Введенське Подільського району м. Києва"

про зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, (далі - позивач), звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Комунального підприємства "Введенське Подільського району м. Києва", (далі - відповідач), про зобов'язання вчинити дії

Згідно пункту 4 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

У позовних вимогах позивач просить зобов'язати КП "Введенське" здійснити перерахунок нарахувань за рахунками-фактурами: №144002295549-13/10 від 31.10.13 p. на суму 2739,63 грн.; №144002295549-13/11 від 30.11.13 р., №144002295549-13/12 від 31.12.13 p.; №144002295549-14/01 від 31.01.14 р., №144002295549-14/02 від 31.02.14 p. на суму 2928,56 грн., №144002295549-14/03 від 31.03.14 р., виходячи з тарифів за 1Гкал та згідно з методом розрахунку передбаченому в Постанові КМУ №1198.

З матеріалів справи вбачається, що Комунальне підприємство "Введенське Подільського району м. Києва" у відносинах з позивачем виступає як виконавець комунальних послуг згідно ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору).

Згідно ч. 1 ст. 19 вказаного Закону, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Таким чином, позивач та Комунальне підприємство "Введенське Подільського району м. Києва" є сторонами договору про надання комунальних послуг та експлуатаційного обслуговування від 01.08.2009 р., і спірні правовідносини виникли саме щодо виконання відповідного договору.

Відповідно до ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як було зазначено вище, спірні правовідносини виникли щодо виконання зобов'язань за договором про надання комунальних послуг, а відповідач - Комунальне підприємство "Введенське Подільського району м. Києва" - виступає у даних правовідносинах як виконавець комунальних послуг.

Надання комунальних послуг є господарською діяльністю, а не виконанням владних управлінських функцій, і Комунальне підприємство "Введенське Подільського району м. Києва" є стороною господарського договору, а не суб'єктом владних повноважень в даному випадку.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Приймаючи до уваги викладене в сукупності, керуючись вимогами п. 1 ч. 1 ст. 109, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.

3. Роз'яснити позивачу, що розгляд даної справи віднесено до суду цивільної юрисдикції.

4. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.

5. У випадку оскарження ухвали, позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Ю.Т. Шрамко