Постанова від 07.04.2014 по справі 806/512/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Житомир

07 квітня 2014 року

справа № 806/512/14

категорія 9.4.1

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е.,

розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Ярунська сільгосптехніка" про стягнення 1700,00 грн.,

встановив:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулася з позовом до Приватного акціонерного товариства "Ярунська сільгосптехніка" про стягнення штрафу в сумі 1700,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за результатами проведеної перевірки до відповідача відповідно до постанови № 1815-ЦД-3-Е від 14.08.2013 року застосовано штраф в сумі 1700,00 грн., який ним не був сплачений.

Суд розглядає справу в порядку скороченого провадження.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 року № 448/96-ВР.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року № 3480-IV, відповідач є емітентом та професійним учасником фондового ринку.

Відповідно до ст. 5,6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі - Закон), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку через центральний апарат і свої територіальні органи.

Відповідно до пп.9,10,14 ст.8 вона має право:

-проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів , а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів

-надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;

- накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Судом встановлено, що 31.07.2013 року за № 1843-ЦД-3-Е т.в.о. директора Центрального територіального департаменту Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку Грищенко І.С. складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якого встановлено порушення відповідачем вимог пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 р. за № 97/13364 (зі змінами), а саме неопублікування регулярної річної інформації за 2012 рік в офіційному друкованому виданні (а.с 9).

На підставі вказаного акту було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 1815-ЦД-3-Е від 14.08.2013 року, якою за встановлене актом правопорушення на Приватне акціонерне товариство "Ярунська сільгосптехніка" накладено штрафну санкцію у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. (а.с. 7).

Дана постанова була направлена відповідачу для виконання 16.08.2013 року (а.с.10).

Згідно з пунктом 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 року за №97/13364, що було чинним на час прийняття постанови про накладення санкції, розкриття річної інформації має здійснюватись, зокрема, шляхом опублікування у офіційному друкованому виданні. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Згідно п.5 ст. 11 Закону за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації може накладатись штраф у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини 5 статті 12 Закону України №448/96-ВР уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.

Тобто позивачем було дотримано вимоги Закону України №448/96-ВР щодо порядку застосування санкцій до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.

Згідно вимог ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Відповідачем постанова від 14.08.2013 року № 1815-ЦД-3-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржувалась, добровільно штраф сплачено не було, а тому розмір фінансової санкції вважається узгодженим, а отже постанова про накладення штрафу підлягає виконанню, а позовні вимоги - задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст.ст. 86, 158- 163, 254 КАС України, суд-,

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути із Приватного акціонерного товариства "Ярунська сільгосптехніка" (ЄДРПОУ 00903728) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 1700,00 грн.

Постанова суду, прийнята в порядку письмового провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.Е.Черняхович