про залишення позовної заяви без руху
13 травня 2014 рокуЛуганськ№ 812/3280/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімнафтотранс» до Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -
12 травня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вказаний адміністративний позов.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати протиправними дії Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області щодо внесення до актів № 327-20 від 03.03.2014 та № 1002-20 від 11.04.2014: даних пов'язаних із розміром пені у сумі 19528,49 грн., даних пов'язаних із розміром від'ємного сальдо без врахування пені станом на 28.02.2014 та на 11.04.2014; зобов'язати Державну податкову інспекцію в м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області вилучити з актів № 327-20 від 03.03.2014 та № 1002-20 від 11.04.2014: дані пов'язані із розміром пені у сумі 19528,49 грн., дані пов'язані із розміром від'ємного сальдо без врахування пені станом на 28.02.2014 у сумі - 19374,92 грн., та станом на 11.04.2014 - 19526,92 грн.; скасувати в автоматизованій системі «Податковий блок» дані пов'язані із розміром пені у сумі 19528,49 грн.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Пільги щодо сплати судового збору встановлені статтею 5 Закону України «Про судовий збір». З аналізу даної статті вбачається, що позивач від сплати судового збору не звільнений.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Така позиція висловлена Вищим адміністративним судом України в інформаційному листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012.
Статтею 129 ПК України передбачено, що нарахування пені здійснюється контролюючим органом в момент сплати основного зобов'язання платником податків та відображається лише у картках особового рахунку без винесення відповідних рішень, тому автоматичне нарахування пені є грошовим зобов'язанням.
Автоматичне нарахування Державною податковою інспекцією в м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області Товариству з обмеженою відповідальністю «Хімнафтотранс» пені у розмірі 19526,92 грн. впливає на склад майна позивача, а тому вимога про скасування в автоматизованій системі «Податковий блок» даних пов'язаних із розміром пені у сумі 19528,49 грн. є майновою вимогою.
Вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімнафтотранс» про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області щодо внесення до актів № 327-20 від 03.03.2014 та № 1002-20 від 11.04.2014: даних пов'язаних із розміром пені у сумі 19528,49 грн., даних пов'язаних із розміром від'ємного сальдо без врахування пені станом на 28.02.2014 та на 11.04.2014; зобов'язання Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області вилучити з актів № 327-20 від 03.03.2014 та № 1002-20 від 11.04.2014: дані пов'язані із розміром пені у сумі 19528,49 грн., дані пов'язані із розміром від'ємного сальдо без врахування пені станом на 28.02.2014 у сумі - 19374,92 грн., та станом на 11.04.2014 - 19526,92 грн. у даному випадку є немайновими вимогами.
Тобто, у даному адміністративному позові позивачем одночасно заявлено майнові та немайнові вимоги.
23 жовтня 2013 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 № 590-VII
Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", із змінами та доповненнями внесеними Законом України від 19.09.2013 № 590-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Одночасно з цим, приписами ч.3 ст. 4 даного Закону встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", із змінами та доповненнями внесеними Законом України від 19.09.2013 № 590-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати на січень 2014 року встановлений у сумі 1218,00 грн.
Позивачем, при поданні позовної заяви надано суду, у якості доказу сплати судового збору, платіжне доручення від 06.05.2014 № 76 на суму 73,08 грн., тобто Товариством з обмеженою відповідальністю «Хімнафтотранс» сплачено 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - судовий збір за заявлені немайнові вимоги, що відповідає приписам чинного законодавства.
Частиною 3 статті 6 зазначеного Закону встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Доказів сплати судового збору за заявлені майнові вимоги позивачем суду не надано.
У зв'язку з вищевикладеним суд приходить до висновку, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімнафтотранс» не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Згідно зі статтею 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімнафтотранс» до Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, залишити без руху.
Запропонувати позивачу у 5-ти денний строк з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору, за заявлені майнові вимоги за реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код класифікації доходів (ККД) 22030001
Символ звiтностi банку 206
Назва Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)
У разі неусунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТ.В. Смішлива