Постанова від 24.04.2014 по справі 295/20659/13-а

Справа №295/20659/13-а

Категорія 88

2-а/295/662/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.04.2014 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого - судді Семенцової Л.М.,

за участі секретаря - Андрушко І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, третя особа - Департамент цивільного захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з указаним позовом, в якому просить визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо відмови у встановленні йому статусу інваліда війни відповідно п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зобов'язати відповідача встановити йому такий статус та видати відповідне посвідчення.

В обґрунтування своїх вимог зазначив, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, так як безпосередньо приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у період з 10.06.1986 року по 16.06.1986 року під час виконання трудових обов'язків у Поліському районі. З 18.05.2012 року відповідно до експертного висновку йому встановлено ІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Тому згідно п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» він звернувся до відповідача із заявою про встановлення йому статусу інваліда війни. Проте йому було відмовлено у встановлені такого статусу з причин ненадання належних документів. Позивач вважає таку відмову неправомірною, оскільки ним надано всі необхідні документи для встановлення йому статусу інваліда війни.

Позивач у судове засідання не з'явився, до суду надав заяву з проханням проводити розгляд справи у його відсутності, вимоги позову підтримує.

Представник відповідача та представник третьої особи у судове засідання також не з'явилися, надіслали заперечення проти позову, у яких просять відмовити в задоволенні позовних вимог та справу розглядати у їхній відсутності.

За таких обставин суд вважає можливим розгляд справи за відсутності сторін та на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно Закону України «Про правові засади цивільного захисту» цивільний захист - система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів, які здійснюються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підпорядкованими їм силами і засобами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, добровільними рятувальними формуваннями, що забезпечують виконання цих заходів з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, які загрожують життю та здоров'ю людей, завдають матеріальних збитків у мирний час і в особливий період.

Відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до інвалідів війни відносяться особи з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

Згідно до п. 7 змін, що внесені до Постанови Кабінету Міністрів України № 302 від 12.05.1994 року, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2009 року № 12 «Посвідчення інваліда війни», «Посвідчення учасника війни» і відповідні нагрудні знаки, «Посвідчення члена сім'ї загиблого» видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Судом встановлено, що позивач, працюючи водієм Житомирського СБМУ зв'язку, у складі формувань Цивільної оборони в період з 10.06.1986 року по 16.06.1986 року працював у зоні відчуження, обслуговуючи бригади лінійників в селах Варовичі, Діброва, Лубянка, Ст. Рудня Поліського району, таким чином приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у зв'язку з чим він набув статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та йому встановлена ІІ група інвалідності.

Наведене підтверджується копією трудової книжки позивача, довідкою Житомирського підприємства «Фірма по будівництву і монтажу засобів телекомунікацій радіо і телебачення «СВЕМОН» № 602 від 02.12.1992 року, довідкою до акта огляду МСЕК від 01.06.2012 року, якою позивачу 18.05.2012 року безстроково встановлено ІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС, посвідченням серії НОМЕР_1 особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, виданим 08.06.2012 року Житомирською ОДА, та вкладкою учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за НОМЕР_2

Окрім того, з листів Департаменту цивільного захисту населення Житомирської ОДА від 04.03.2014 року та 11.04.2014 року вбачається, що документи, які містили в собі інформацію стосовно зведеного мобільного загону спеціального захисту Житомирської області (завдань, комплектації, видів та місць виконання робіт) були витребувані в 1991 році органами прокуратури періоду СРСР із розпорядження існуючого на той момент штабу Цивільної оборони області і приєднані до матеріалів кримінальної справи, що розслідувалась.

Повідомленням відповідача від 04.12.2013 року позивачу було відмовлено у встановленні статусу інваліда війни через ненадання ним необхідних належних документів.

Зважаючи на викладені обставини, вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. ст. 7 п. 9, 18 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Законом України «Про правові засади цивільного захисту», ст. ст. 8, 9, 11, 86, 94, 128, 160-163, 167, 254 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо відмови ОСОБА_1 у встановленні статусу інваліда війни відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира встановити статус інваліда війни ОСОБА_1 відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видати відповідне посвідчення.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя Л.М. Семенцова