Постанова від 07.05.2014 по справі 185/3222/13-а

Справа № 185/3222/13-а

Провадження № 2-а/185/2/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2014 року м. Павлоград

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді: Бондаренко В.М.,

при секретарі: Данильченко Ю.О.,

за участю представників позивача: Сіневич Н.В.,

Репної В.В.,

представника відповідача: ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного отримання субсидії на житлово-комунальні послуги, -

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного отримання субсидії на житлово-комунальні послуги, в якому просило суд визнати суму отриманої ОСОБА_4 субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 4929,42 грн. незаконною; стягнути з ОСОБА_4 на користь Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради суму в розмірі 4729,42 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач при оформленні житлової субсидії надала неповну інформацію про майно Управлінню праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради. При зверненні за призначенням субсидії ОСОБА_4 не вказувала в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, що її син ОСОБА_5, який зареєстрований разом з нею, має у своєму володінні інше житлове приміщення за адресою АДРЕСА_1 Тому відповідач не мала права на субсидію для оплати житлово-комунальних послуг, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у сумі 4 929, 42 грн. ОСОБА_4 було запропоновано самостійно повернути незаконно отримані кошти. У відповідності вимогам п. 20 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу твердого та рідкого пічного побутового палива» субсидія була припинена з 01.01.2012 року та направлене повідомлення про необхідність повернення субсидії в розмірі 4 929, 42 грн. ОСОБА_4, зробивши першу проплату заборгованості 06.03.2012 року в сумі 200,00 грн., відмовилась від подальшого повернення коштів. Враховуючи те, що погашення заборгованості у добровільному порядку неможливо, Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради змушено звернутися до суду з зазначеним позовом.

В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги та просили суд їх задовольнити, в своїх поясненнях спиралися на доводи, викладені в позові.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав у повному обсязі, посилаючись на обставини, вказані в письмовому запереченні.

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши письмові матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Суб'єктом владних повноважень, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Судом встановлено, що відповідно до Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого Постановою КМУ від 21.10.1995 року, по заяві відповідача ОСОБА_4 було призначено субсидію, починаючи з червня 2009 року по квітень 2012 року (а.с.4-11).

Відповідно до п. 6 вищезазначеного Положення житлова субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Також, відповідно до п. 13 цього Положення для призначення субсидії громадянин подає управлінню лише довідки про доходи та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими законодавством. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Однак, ОСОБА_4 при оформленні житлової субсидії, внесла невірну інформацію до декларацій.

Після проведення внутрішнього фінансового контролю за використанням бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги було встановлено, що ОСОБА_4 надала недостовірні дані про майновий стан.

Відповідно до інформаційної довідки з Реєстру прав власності на нерухоме майно, виданої КП Павлоградське МБТІ, син відповідача - ОСОБА_5, який зареєстрований разом з ОСОБА_4, має у своєму володінні інше житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1

На підставі висновків проведеної перевірки позивачем було виявлено, що відповідач ОСОБА_4 надала невірну інформацію про її майновий стан, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді субсидій за період з червня 2009 року по квітень 2012 року на суму 4 929, 42 грн. Враховуючи те, що відповідач частково повернула суму у розмірі 200,00 грн., остаточна сума надмірно сплаченої субсидії на житлово-комунальні послуги складає 4 729 грн. 42 коп.

Таким чином, суд вважає, що дії ОСОБА_4 щодо отримання субсидії на житлово-комунальні послуги є протиправними, та, відповідно до п. 20 Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого Постановою КМУ від 21.10.1995 року, сума незаконно отриманої субсидії на житлово-комунальні послуги в розмірі 4 729,42 грн. повинна бути стягнута з відповідача на користь Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради.

Відповідно до ст. 94 КАС України, судовий збір необхідно стягнути з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 11, 69, 71, 94, 99, 100, 104, 158-159, 162, 163 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного отримання субсидії на житлово-комунальні послуги - задовольнити частково.

Визнати дії ОСОБА_4 щодо отримання субсидії на житлово-комунальні послуги - протиправними.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради суму незаконно отриманої субсидії на житлово-комунальні послуги в розмірі 4 729 (чотири тисячі сімсот двадцять дев'ять) грн. 42 коп.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави (рахунок: 31215206700032, ЄДРПОУ суду: 26509623, отримувач: УДКСУ у м. Павлограді 22030001, код отримувача: 37936856, Банк: ГУДКСУ у Дніпропетровській області, МФО: 805012) судовий збір у розмірі 114 (сто чотирнадцять) грн. 70 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя: В.М. Бондаренко