Постанова від 28.04.2014 по справі 201/4658/14-а

УКРАЇНА

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа №201/4658/14-а

Провадження №2-а/201/115/2014

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2014 рокуЖовтневий районний суд м. Дніпропетровська

Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Федоріщев С.С., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Дніпропетровську матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська від 01 квітня 2014 року про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції чинній станом на 31 березня 2014 року;

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній на час звернення - 31 березня 2014 року) період роботи на посаді державного службовця - секретаря судового засідання Дніпропетровського обласного суду з 22 вересня 1986 року по 07 липня 1995 року;

- призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній на час звернення - 31 березня 2014 року) у розмірі 80 відсотків від заробітної плати з моменту звернення до органів Пенсійного Фонду - з 31 березня 2014 року.

В обґрунтування заявленого позову позивачка посилалась на те, що 13 серпня 1986 року вона була прийнята на роботу на посаду кур'єра до Дніпропетровського обласного суду, а в подальшому, 22 вересня 1986 року переведена по посаду секретаря судового засідання Дніпропетровського обласного суду де і працювала до 10 липня 1995 року. За час роботи в Дніпропетровському обласному суді (на даний час Апеляційний суд Дніпропетровської області), 01 квітня 1994 року ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця. 07 липня 1995 року ОСОБА_1 була звільнена з посади секретаря судового засідання за власним бажанням, в зв'язку з зарахуванням на посаду стажиста помічника Дніпропетровського транспортного прокурора. З 01 листопада 1998 року ОСОБА_1 переведена на роботу до прокуратури Дніпропетровської області де і працює по теперішній час, стаж за вислугу років роботи в органах прокуратури складає 18 років 7 місяців. 13 квітня 2012 року до ст. 56 Закону України «Про прокуратуру» внесено зміни, згідно яких роз'яснено, що під поняттям «прокурор» у статтях 50-1 та 55 цього Закону слід розуміти: Генеральний прокурор України, перший заступник, заступники Генерального прокурора України, їх старші помічники та помічники, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), їх перші заступники, заступники, міжрайонні прокурори, прокурори міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх перші заступники і заступники, начальники головних управлінь, управлінь, відділів прокуратур, їх перші заступники, заступники, старші прокурори та прокурори прокуратур усіх рівнів, які діють у межах своєї компетенції. До 13 квітня 2012 року діяла інша редакція даної норми закону, відповідно до якої під поняттям «прокурор» слід розуміти помічник прокурора, старший помічник прокурора. Отже, з 10 липня 1995 року позивачка безперервно працює в органах прокуратури на посадах прокурорів, що складає 18 років 7 місяців 21 день. Враховуючи зазначені обставини ОСОБА_1 31 березня 2014 року звернулась до управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська з заявою про призначення пенсії за вислугою років відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Рішенням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська від 01 квітня 2014 позивачці відмовлено в зарахуванні до стажу роботи за вислугу років час роботи на посаді державного службовця у Дніпропетровському обласному суді, що й стало підставою для звернення до суду з позовом.

08 квітня 2014 року ухвалою суду було відкрито скорочене провадження у даній справі.

10 квітня 2014 року до Жовтневого районного суду від позивачки надійшла заява про зміну предмету позову у порядку ст. 51 КАС України. Відповідно до зазначеної заяви, ОСОБА_1, крім вимог, зазначених в адміністративному позові, також просить суд:

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній на час звернення - 31 березня 2014 року) період роботи на посаді стажиста на посаду помічника Дніпропетровського транспортного прокурора, на посаді помічника прокурора Дніпропетровського транспортного прокурора та старшого помічника Дніпропетровського транспортного прокурора з 10 липня 1995 року по 24 січня 2002 року.

18 квітня 2014 року представник відповідача подав заперечення на позов, в яких зазначено, що позов не підлягає задоволенню, оскільки вимоги чинного законодавства при виплаті пенсії позивачці дотримуються та виплата проводиться в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 13 серпня 1986 року була прийнята на роботу на посаду кур'єра до Дніпропетровського обласного суду, а в подальшому, 22 вересня 1986 року переведена по посаду секретаря судового засідання Дніпропетровського обласного суду де і працювала до 10 липня 1995 року.

За час роботи в Дніпропетровському обласному суді (на даний час Апеляційний суд Дніпропетровської області), 01 квітня 1994 року ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця. 07 липня 1995 року ОСОБА_1 була звільнена з посади секретаря судового засідання за власним бажанням, в зв'язку з зарахуванням на посаду стажиста помічника Дніпропетровського транспортного прокурора.

З 01 листопада 1998 року ОСОБА_1 переведена на роботу до прокуратури Дніпропетровської області де і працює по теперішній час, стаж за вислугу років роботи в органах прокуратури складає 18 років 7 місяців.

13 квітня 2012 року до ст. 56 Закону України «Про прокуратуру» внесено зміни, згідно яких роз'яснено, що під поняттям «прокурор» у статтях 50-1 та 55 цього Закону слід розуміти: Генеральний прокурор України, перший заступник, заступники Генерального прокурора України, їх старші помічники та помічники, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), їх перші заступники, заступники, міжрайонні прокурори, прокурори міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх перші заступники і заступники, начальники головних управлінь, управлінь, відділів прокуратур, їх перші заступники, заступники, старші прокурори та прокурори прокуратур усіх рівнів, які діють у межах своєї компетенції.

До 13 квітня 2012 року діяла інша редакція даної норми закону, відповідно до якої під поняттям «прокурор» слід розуміти помічник прокурора, старший помічник прокурора. Отже, з 10 липня 1995 року позивачка безперервно працює в органах прокуратури на посадах прокурорів, що складає 18 років 7 місяців 21 день.

31 березня 2014 року ОСОБА_1 звернулась до управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська з заявою про призначення пенсії за вислугою років відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Рішенням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська від 01 квітня 2014 позивачці відмовлено в зарахуванні до стажу роботи за вислугу років час роботи на посаді державного службовця у Дніпропетровському обласному суді

Правовідносини, що виникли між сторонами законодавчо врегульовані наступним чином.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, орган державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань.

Згідно з ч. 2 ст. 37 Закону України «Про державну службу», пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконаленні визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 року № 865, посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років при призначенні пенсії, відповідно до Закону України «Про державну службу», враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії, а, згідно п.п. 2 п. 4 цієї ж постанови, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії.

Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку.

До 20-ти річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього Закону, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими, суддями, на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, офіцерських посадах Служби безпеки України, посадах державних службовців, які займають особи з вищою юридичною освітою, в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким присвоєно класні чини, на виборних посадах у державних органах, на посадах інших організаціях, якщо працівники, що мають класні чини, були направлені туди, а потім повернулися в прокуратуру, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах, частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Пунктом 11 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 №22-1, до заяви про призначення пенсії за вислугу років, крім документів передбачених пунктами «а» - «г»,»д» пункту 7 цього Порядку, надаються також документи, що підтверджують виконання роботи, яка дає право на призначення такого виду пенсії.

З наданої позивачкою копії трудової книжки вбачається, що вона працювала на посаді державного службовця - секретаря судового засідання в Дніпропетровському обласному суді з 22 вересня 1986 року по 07 липня 1995 року.

Аналізуючи зазначені обставини рішення відповідача від 01 квітня 2014 року, яким ОСОБА_1 відмовлено в зарахуванні до стажу, що дає право на пенсію, час роботи на посаді державного службовця - секретаря судового засідання, є неправомірним, та таким, що суперечить вимогам діючого законодавства.

Відповідачем не заперечується факт роботи ОСОБА_1 в Дніпропетровському обласному суді (Апеляційний суд Дніпропетровської області) з 22 вересня 1986 року по 07 липня 1995 року, а відсутність диплому про вищу освіту не є підставою для відмови в зарахуванні трудового стажу державного службовця, що дає право на пенсію згідно з ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», яка діяла станом на час звернення (31 березня 2014 року).

Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у судовому засіданні знайшли підтвердження факти, на які позивачка посилається у позовній заяві, суд приходить до висновку щодо обґрунтованості її вимог та вважає за необхідне задовольнити їх в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 124 Конституції України, ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», ст.ст. 6-11, 21, 71, 99, 159, 161, 162, 1832, 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

1. Визнати протиправним та скасувати рішення Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська від 01 квітня 2014 року про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції чинній станом на 31 березня 2014 року.

2. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній на час звернення - 31 березня 2014 року) період роботи на посаді державного службовця - секретаря судового засідання Дніпропетровського обласного суду з 22 вересня 1986 року по 07 липня 1995 року.

3. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній на час звернення - 31 березня 2014 року) період роботи на посаді стажиста на посаду помічника Дніпропетровського транспортного прокурора, на посаді помічника прокурора Дніпропетровського транспортного прокурора та старшого помічника Дніпропетровського транспортного прокурора з 10 липня 1995 року по 24 січня 2002 року.

4. Призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній на час звернення - 31 березня 2014 року) у розмірі 80 відсотків від заробітної плати з моменту звернення до органів Пенсійного Фонду - з 31 березня 2014 року.

Постанова підлягає негайному виконанню і набирає законної сили після спливу строку на її оскарження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя:С.С. Федоріщев