Ухвала від 07.05.2014 по справі 737/394/14-ц

Справа № 737/394/14-ц

Проваждення № 6/737/41/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2014 року смт. Куликівка

Куликівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючої судді Іванець С.В.,

з участю секретаря Медвідь А.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 197 ЦПК України, справу за поданням старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Куликівського районного управління юстиції Чернігівської області Міни О.І., погодженим з начальником відділу ДВС Куликівського РУЮ Мельниченком О.Ю., про встановлення тимчасового обмеження боржнику у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов'язань,

ВСТАНОВИВ:

7 травня 2014 року старший державний виконавець ВДВС Куликівського РУЮ Міна О.І. звернувся до суду із поданням, в якому просить тимчасово обмежити боржника ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа, шляхом заборони перетинати державний кордон України, до виконання ним своїх аліментних зобов'язань за рішенням суду, посилаючись на те, на виконанні у відділі ДВС Куликівського РУЮ знаходиться виконавчий лист № 2-н-101 виданий 17.08.2011 Куликівським районним судом Чернігівської області про стягнення із ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 на утримання дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, на їх утримання аліментів у розмірі 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, обґрунтовуючи подання тим, що державним виконавцем 08.11.2011 було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, про що повідомлено боржника у визначеному законом порядку, було вжито всіх необхідних виконавчих дій, а саме: перевірено майновий стан боржника, викликано його, попереджено про кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів, взято письмове пояснення, однак боржник ОСОБА_3 ухиляється від виконання своїх аліментних зобов'язань та станом на 01.04.2014 сума заборгованості по сплаті аліментів за вказаним виконавчим провадженням становить 15544,9 грн., що відповідно до положень Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України» та Закону України «Про виконавче провадження» є підставою для обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

Державний виконавець належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, в поданні просить справу розглянути без його участі, у зв'язку з великою завантаженістю роботою, що не перешкоджає розгляду подання.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що на виконанні у старшого державного виконавця ВДВС Куликівського РУЮ Міни О.І. знаходиться виконавчий документ - судовий наказ від 12 серпня 2011 року, який виданий стягувачу 19 жовтня 2011 року Куликівським районним судом Чернігівської області у справі № 2-н-101/2011, про стягнення із ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 на утримання дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, на їх утримання аліментів у розмірі 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дітьми повноліття, виконавче провадження з примусового виконання якого відкрито 08.11.2011. Заборгованість ОСОБА_3 по сплаті аліментів в рамках даного виконавчого провадження, відповідно до розрахунків державного виконавця, станом на 01.04.2014 становить 15544,9 грн.

Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Згідно з вимогами п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням.

Статтею 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України» передбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язання заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.

Враховуючи те, що судом встановлено факт ухилення боржника ОСОБА_3 від виконання зобов'язань, покладених на нього зазначеним вище судовим рішенням, існує підстава для обмеження його у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов'язань.

Керуючись ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзд в Україну громадян України», ст. ст. 15, 208, 209, 210, 377-1 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Подання старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Куликівського районного управління юстиції Чернігівської області Міни О.І., погоджене з начальником відділу ДВС Куликівського РУЮ Мельниченком О.Ю., про встановлення тимчасового обмеження боржнику ОСОБА_3 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов'язань задовольнити.

Тимчасово обмежити громадянина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, у праві виїзду за межі України, без вилучення паспортного документа, шляхом заборони перетинати державний кордон України, до моменту фактичного виконання судового наказу Куликівського районного суду Чернігівської області від 12 серпня 2011 року про стягнення з нього на користь ОСОБА_4 на утримання дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, до досягнення дітьми повноліття.

Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Куликівський районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Куликівського районного суду С.В.Іванець

Попередній документ
38584760
Наступний документ
38584762
Інформація про рішення:
№ рішення: 38584761
№ справи: 737/394/14-ц
Дата рішення: 07.05.2014
Дата публікації: 13.05.2014
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Куликівський районний суд Чернігівської області
Категорія справи: