Ухвала від 08.05.2014 по справі 592/4017/14-а

Справа №592/4017/14-а

Провадження №6-а/592/19/14

УХВАЛА

08.05.2014 року м.Суми

Ковпаківський районний суд м. Суми в складі:

головуючого - судді Катрич О.М.

при секретарі - Гробовій М.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України ГУЮ у Сумській області Тумка Максима Вікторовича про зміну способу та порядку виконання рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Державний виконавець звернувся з заявою мотивуючи вимоги тим, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 1806/2-а-1820/11 виданого 18.09.2012 Ковпаківським районним судом м. Суми про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та провести відповідні виплати з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року з врахуванням проведених виплат. Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» рішення зобов'язального характеру виконуються державними виконавцями згідно ст. ст. 75, 89 Закону України «Про виконавче провадження». Статтею 75 вказаного Закону визначено, що у разі невиконання, вимог без поважних причин, державним виконавцем до боржника застосовуються штрафні санкції та вносятся подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом.

Зазначає, що державна установа (організація), яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету, відповідає за своїми зобов'язаннями коштами, що є в її розпорядженні та згідно з вимогами статей 21, 23, 25, З0 Бюджетного кодексу України, бюджетна установа має відповідати за своїми зобов'язаннями лише при наявності відповідних бюджетних призначень, виділених виключно на ці цілі для погашення певної заборгованості. Також існують обставини, які ускладнюють виконання рішення суду. Стягнення коштів з державного органу щодо виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу. У разі якщо рішення суду, про зобов'язання вчинити певні дії, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, державний виконавець зобов'язаний звернутись до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення. Виходячи з вищевикладеного та враховуючи, що зобов'язальна частина рішення про нарахування виконана, просить змінити спосіб та порядок виконання судового рішення винесеного Ковпаківським районним судом м. Суми по справі № 1806/2-а-1820/11 від 22.02.2011 шляхом стягнення суми по перерахунку пенсії, яка згідно розрахунку складає 1955,40 грн.

В судове засідання учасники процесу не з'явилися.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява не підлягає задоволенню.

Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Статтею 36 Закону України „Про виконавче провадження", передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.

Оглянувши в судовому засіданні матеріали заяви та доданих до неї документів, суд вважає, що в даному випадку відсутні будь-які законні підстави для зміни способу і порядку виконання постанови суду, оскільки в ході розгляду заяви, державним виконавцем не надано достатніх доказів неможливості або утруднення виконання рішення суду. Посилання заявника на ту обставину, що відсутні кошти передбачені відповідними бюджетними асигнуваннями на виконання рішення суду не є перешкодою для виконання постанови суду. Крім того, суд вважає необхідне зазначити, що в разі зміни способу та порядку виконання рішення суду, цей спосіб виконання по суті не повинен бути іншим та не повинен змінювати предмету позову, а також сторону у справі.

Статтею 3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", на яку посилається державний виконавець, передбачено, що виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до Державної казначейської служби України у строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", із заявою про виконання рішення суду.

З подання державного виконавця не вбачається як саме слід змінити спосіб та порядок виконання виконавчого листа, зокрема з кого слід стягнути 1955,40 грн. недоплаченої допомоги.

Рішенням суду зобов'язано боржника здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.І ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та провести відповідні виплати з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року з врахуванням проведених виплат, проте конкретні суми, які слід виплатити в рішенні суд не зазначав. Отже, зміна способу та порядку виконання виконавчого листа № 2-а-1820/11 шляхом стягнення суми недоплаченої допомоги, яка згідно розрахунку складає 1955,40 грн. змінить саме резолютивну частину постанови суду, тобто весь зміст судового рішення, що є недопустимим.

На підставі викладеного, керуючись ст. 263 КАС України , суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України ГУЮ у Сумській області Тумка Максима Вікторовича відмовити.

Ухвалу суду може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд м. Сум, шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня оголошення ухвали, з подачею копії скарги до апеляційного суду.

Суддя О.М. Катрич