ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без розгляду
"08" травня 2014 р. № 809/1413/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Гундяк В.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області, Івано-Франківської обласної ради, голови Івано-Франківської обласної ради про визнання рішень незаконними та їх скасування, зобов'язання вчинити певні дій-
07.05.2014 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 , ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 звернулися до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області, Івано-Франківської обласної ради, голови Івано-Франківської обласної ради про визнання рішень незаконними та їх скасування, зобов'язання вчинити певні дій.
Згідно п.5 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, а у випадку, якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Дотримання цього строку є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, яка дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і можливості регулярного звернення до суду, сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій.
У відповідності з частиною 2 статті 99 даного Кодексу для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із змісту позовної заяви позивачами оскаржуються рішення Івано-Франківської обласної ради про ліквідацію мистецького об'єднання "Елегія" від 20.02.2007 року та рішення Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області за № 148 від 06.08.2007 року. Одночасно позивачі просять зобов'язати голову Івано-Франківської обласної ради подати на розгляд сесії документи, пов'язані з відшкодуванням коштів працівникам мистецького об'єднання "Елегія" з кінця 2006 року по теперішній час та виплатити їм заробітну плату за вищевказаний період.
Таким чином зазначені у позовній заяві порушення прав осіб, які звернулися до суду, мали місце у 2007 році, про що позивачам тоді ж і стало відомо.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позивачами пропущено строк, встановлений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України .
Частиною першою та другою статті 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Таким чином вказаною нормою передбачено можливість визнання судом причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Разом з тим, законодавством не встановлено перелік випадків, які можуть розцінюватись судом, як поважні причини пропуску строків, тому суд в кожній конкретній справі з врахуванням всіх обставин самостійно визначає поважність таких причин. Проте, на переконання суду це мають бути об'єктивні обставини, які не залежить від волевиявлення сторони та пов'язані з труднощами, що заважали звернутись до суду у межах встановленого строку.
Однак жодних поважних причин пропущення строку звернення до суду позивачів позовній заяві та доданих до неї матеріалах ненаведено.
Виходячи з вищенаведеного, зважаючи на значний пропуск строку звернення до суду, невстановлення причин такого пропуску, які визнано поважними, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов слід залишити без розгляду, як такий, що поданий позивачами після закінчення строків, установлених законом.
Ураховуючи наведене, керуючись ст. ст. 99, 100, КАС України, суддя, -
позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області, Івано-Франківської обласної ради, голови Івано-Франківської обласної ради про визнання рішень незаконними та їх скасування, зобов'язання вчинити певні дій залишити без розгляду.
Згідно ст.254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Гундяк В.Д.